“Flip na pierwotnym” okiem dewelopera - czy da się na tym zarobić?
0

Strategie inwestycyjne

Strategia nr 1 – cesja nieruchomości

Cesja to zakup nieruchomości na początkowym etapie inwestycji za pomocą  indywidualnego harmonogramu płatności tzw.10/90, gdzie 10% – wpłacamy przy podpisaniu umowy deweloperskiej, a 90% – przed odbiorem kluczy.

Zakup na takich warunkach umożliwia rezerwacje mieszkań w różnych przedziałach czasowych oraz sprzedaż nieruchomości na etapie budowy nie wchodząc do niej. Pozwala to na generowanie wysokich stóp zwrotu przy minimalnym zaangażowaniu czasowym.

Czas realizacji: 12 – 18 miesięcy

Dla kogo?

Dla osób mających mniejszy kapitał do dyspozycji oraz dla tych którzy mają duży kapitał , ale chcą skalować biznes.

Strategia nr 2 – klasyczny flip

Klasyczny Flip to gotowe mieszkania, które wykupujemy wpłacając 100% wartości nieruchomości. Następnie jego wykończenie i sprzedaż w stosunkowo krótkim czasie. Celem jest wykreowanie dodatkowej wartości w postaci wykończenie mieszkania oraz w razie potrzeby dokonania zmian jego układu.

Czas realizacji: 6 – 8 miesięcy.

Dla kogo?

Dla wszystkich którzy chcą bezpiecznie inwestować i sfinansować zakup nieruchomości posiłkując się gotówką, kredytem hipotecznym lub korzystając z kapitału zewnętrznego w postaci inwestora pasywnego.

Strategia nr 3 – mega flip

Mega Flip to połączenie dwóch powyżej wymienionych systemów płatności. Odbiór mieszkania przy wpłacie jedynie 10% wartości mieszkania. Płatność 90% następuje dopiero 6 miesięcy po odbiorze kluczy.

Mega Flip daje nam możliwość swobodnego prezentowania lokalu potencjalnemu klientowi, a przede wszystkim wykończenie mieszkania w celu zwiększenia wartości oraz potencjału nieruchomości. Dzięki czemu pracujemy na niskim wkładzie kapitałowym, a możemy szybko obrócić nieruchomością.

Czas realizacji: 3 – 6 miesięcy.

Dla kogo?

Dla osób nastawionych na szybką realizację zysków przy mniejszych nakładach pieniężnych.

Budowanie skali

Budując skalę powyższe systemy można mieszać i odpowiednio dostosowywać układając plan inwestycyjny. A o tym jak tego dokonać dowiesz się w poniższym przykładzie