0
Szkolenia z inwestowania Inwestuj z nami Okazje inwestycyjne
Youtube Facebook Instagram

Sprzedajemy mieszkanie – jak zmaksymalizować cenę?

Dodano: 8 sierpnia 2022
autor: flipnapierwotnym
https://flipnapierwotnym.pl/wp-content/uploads/2020/04/sprzedazmieszkania-768x512-1.jpg

Złota zasada inwestowania w nieruchomości głosi, że należy kupować je możliwie jak najtaniej, a sprzedawać po cenie maksymalnie wysokiej do osiągnięcia. Problem w tym, że sprzedający i kupujący mieszkania mają różne priorytety i zapatrywania na cenę transakcyjną. Kompromis osiągany w postaci ceny sprzedaży może nie zadowolić inwestora. Co można zrobić, żeby z zyskiem sprzedawać posiadane nieruchomości?

Sprzedaż mieszkania jako realizacja zysku z inwestycji

Kiedy dana osoba sprzedaje mieszkanie, to albo po to, by móc kupić większe lokum, zbudować lub kupić dom, albo po to, by na tym zarobić. Inwestorzy na rynku nieruchomości zaliczają się do tej drugiej grupy. Kupują mieszkania z myślą o ich odsprzedaży z zyskiem w możliwie krótkim czasie. Jednak, jak sprzedawać mieszkania, aby zyski z takiej inwestycji okazywały się możliwie jak największe?

Trzeba dobrze wybrać okazję inwestycyjną i uczynić wszystko, aby jego wartość wzrosła w czasie. Dzięki temu cena transakcyjna, za jaką sprzedamy nieruchomość, będzie mogła być naprawdę wysoka.

Jak sprawić, aby mieszkanie było warte więcej?

Pierwszym krokiem do tego, aby z zyskiem sprzedać nieruchomość, jest jej zakup z dużym upustem cenowym. Można kupować mieszkania przeznaczone do kapitalnego remontu, do odświeżenia albo od osób, którym po prostu zależy na jak najszybszym zbyciu posiadanej nieruchomości, na przykład z uwagi na wyjazd zagraniczny. Im niższą cenę uzyskamy przy zakupie mieszkania, tym szybciej doprowadzimy do tego, że wzrośnie jego wartość.

Ma na nią wpływ wiele czynników, takich jak:

  • Atrakcyjna lokalizacja, w sąsiedztwie ważnych punktów infrastrukturalnych miasta, na „modnej dzielnicy” itd.
  • Sąsiedztwo wpływowych, znanych ludzi.
  • Niebanalna i oryginalna dekoracja wnętrz.
  • Jakość wyposażenia.
  • Wyremontowane wnętrze, wraz z wymianą instalacji elektrycznych, hydraulicznych, gazowych.
  • Jakość dodatków.
  • Okna z zachwycającym widokiem.
  • Jedna z niższych kondygnacji w budynku, ale nie parter.
  • Możliwość zamieszkania w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym.

Jak widać, wiele różnych czynników może wpłynąć na zwiększenie wartości mieszkania, a także na ostateczną cenę, jaką możemy wynegocjować za sprzedaż nieruchomości w przyszłości.

Remont mieszkania i home staging

Kupno mieszkania w niskiej cenie jest zwykle możliwe wówczas, gdy jego stan techniczny nie jest najlepszy, a nieruchomość wymaga remontu, aby doprowadzić ją do stanu używalności. Są inwestorzy, którzy zawodowo zajmują się na rynku nieruchomości wyszukiwaniem takich okazji cenowych za mieszkania, decydują się je kupić i wyremontować. Taki tryb inwestowania nazywany jest profesjonalnie flipowaniem nieruchomości, czyli sprzedawaniem wyremontowanych mieszkań, jakie przed sprzedażą są gruntownie odnawiane w celu wypracowania wyższej wartości nieruchomości.

Muszą oni wiedzieć, jak sprzedawać mieszkania i maksymalizować zyski z takich inwestycji. Remont to jedno, ale trzeba już na etapie zakupu nieruchomości do odnowienia wiedzieć, kto zrobi remont i jaki będzie jego szacunkowy koszt. Po remoncie trzeba też wyposażyć mieszkanie i zainwestować w dodatki, które sprawią, że nieruchomość wyda się atrakcyjniejsza w oczach potencjalnych kupujących. Inwestorzy posługują się przy tym narzędziami z zakresu „home stagingu”, który polega na przygotowaniu mieszkania do sprzedaży poprzez atrakcyjne zaaranżowanie wnętrza. 
 

Obejrzyj poniższe wideo i dowiedz się więcej!

 

Sprawdź 3 strategie inwestowania, których nauczysz się na naszych szkoleniach:

 

Zobacz, jak wygląda proces inwestycyjny w praktyce:

 

 

JESTEM ZAINTERESOWANY


Udostępnij:
Dołącz do nas i obracaj nieruchomościami!
Jesteśmy po to aby udowodnić Tobie, że inwestowanie w nieruchomości jest dla każdego bez względu na wiek, pochodzenie czy kapitał początkowy. Najważniejsze są chęci. Zdajemy sobie sprawę, że do każdej decyzji trzeba dojrzeć, więc jeśli będziesz gotowy to skontaktuj się z Nami!.

Masz pytania
lub chcesz wiedzieć więcej?

Zostaw swój numer telefonu,
a odpowiemy tak szybko, jak to tylko możliwe!