Remont mieszkania z rynku pierwotnego

Standard wykończenia nowego mieszkania, które otrzymamy od dewelopera określany jest jako stan deweloperski. W zależności od rodzaju umowy i firmy deweloperskiej ten stan może się nieznacznie różnić. Remont mieszkania to bardzo istotne przedsięwzięcie, które umożliwi wygenerowanie zysku na sprzedaży mieszkania.

Co to jest standard deweloperski?

Definicja tego pojęcia nie została precyzyjnie określona, dlatego należy dokładnie przeczytać umowę z deweloperem i dopytać o dodatkowe kwestie. Dokładne informacje powinny znajdować się w załączniku do umowy, a każdy deweloper może mieć własną definicję standardu deweloperskiego. Na pewno możemy liczyć na drzwi wejściowe, które charakteryzuje klasa określona w opisie technicznym. Model drzwi i ich kolor jest z góry narzucony przez dewelopera i musi być zgodny z wizją projektanta całego budynku. We wnętrzu mieszkania ściany będą otynkowane lub pomalowane na biało. Podłogi będą wykonane z betonowej wylewki, która stanowi idealną bazę pod dowolne wykończenie. Deweloper wykona także przyłącza instalacji wodno-kanalizacyjnej, a rury prawdopodobnie będą poprowadzone po ścianach. Podczas wykonywania remontu konieczne będzie ukrycie instalacji pod ścianką z płyty, co zmniejszy rozmiary łazienki. Ściany pomiędzy nieruchomościami to część wspólna, dlatego bez zgody dewelopera nie należy ich naruszać. Standard deweloperski zawiera również rozprowadzoną instalację elektryczną. Oznacza to, że w mieszkaniu znajdziemy gniazdka, łączniki oraz zainstalowany domofon. Deweloper zamontuje także parapety wewnętrzne, które będą wykonane z materiału określonego w opisie technicznym mieszkania. Jeśli mieszkanie jest wyposażone w balkon lub taras deweloper powinien go wykończyć oraz zamontować balustrady. W mieszkaniu będzie znajdowała się także instalacja centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami. Dobrym rozwiązaniem jest odbiór mieszkania od dewelopera wraz ze specjalistą, który sprawdzi, czy wszystkie prace zostały wykonane prawidłowo.

Koszty remontu: gotówka czy kredyt?

Remont mieszkania ma istotny wpływ na nasz komfort i standard życia. Koszty remontu są jednak dość wysokie i nie zawsze mamy środki finansowe na ten cel. W praktyce istnieją dwa rozwiązania: pokrycie kosztów remontu z własnych środków lub wzięcie kredytu na ten cel. Na początku drogi należy dokładnie obliczyć i zaplanować koszty remontu. W komfortowej sytuacji są ci klienci, którzy mają swoje środki finansowe lub mogą pożyczyć pieniądze od rodziny lub przyjaciół. W przeciwnym razie należy udać się do banku w celu uzyskania kredytu gotówkowego lub hipotecznego. Pożyczkę gotówkową charakteryzuje łatwa dostępność i błyskawiczność procedury kredytowej. W tym przypadku bank nie będzie ingerował na co wydamy pożyczone pieniądze, ponieważ pożyczki udzielane są na dowolny cel. Wadą pożyczki gotówkowej jest jednak dość wysokie oprocentowanie, które może w znaczny sposób podwyższyć koszty remontu mieszkania. To rozsądne rozwiązanie w przypadku dość małej kwoty kredytu i rozłożeniu spłaty na krótki okres. Pamiętajmy, że różnice w oprocentowaniu pożyczki gotówkowej mogą być bardzo duże, dlatego warto dokładnie przejrzeć oferty różnych banków.

Możliwe jest finansowanie remontu za pomocą kredytu hipotecznego, który zaoferuje niskie oprocentowanie i możliwość spłaty przez długi okres. Procedura uzyskania kredytu jest jednak bardziej skomplikowana i trwa sporo dłużej niż w przypadku pożyczki gotówkowej. Mieszkanie musi mieć prowadzoną księgę wieczystą z "czystą" hipoteką, ponieważ to właśnie nasza nieruchomość będzie zabezpieczeniem spłaty kredytu. Kredyt hipoteczny oznacza zatem bardzo dużo dodatkowych procedur, a formalności mogą trwać nawet kilka tygodni. Bank będzie ingerował w wydawanie udzielonych środków finansowych oraz będzie wymagał dokumentacji remontu.

Wykończenie pod klucz, czy to się opłaca?

Niektórzy deweloperzy przy zakupie mieszkania oferują wykończenie pod klucz. Warto wspomnieć, że na wykończenie mieszkania przez dewelopera decyduje się około 20% inwestorów, traktujących mieszkanie jako inwestycję, którzy nie chcą angażować się i tracić czasu na remont. Największą zaletą wykończenia pod klucz jest oszczędność czasu, ponieważ nie musimy szukać ekipy remontowej, kontrolować prac ani kupować żadnych materiałów. Oznacza to, że otrzymamy gotowe mieszkanie dużo szybciej niż inni sąsiedzi. Wykończenie pod klucz to także gwarancja zachowania wszystkich terminów, których pilnuje deweloper. Deweloperzy oferują często bezpłatne konsultacje z projektantem wnętrz, który stworzy projekt dla klienta i wskaże najlepsze rozwiązania. Zaletą wyboru mieszkania z wykończeniem jest możliwość wzięcia jednego kredytu hipotecznego na kupno i remont.

Minusem, który mogą odczuć klienci, będzie ograniczony wybór materiałów, kolorów oraz oferowanych akcesoriów. Deweloperzy w swojej ofercie proponują kilka wariantów cenowych, a każdy z nich zawiera określone produkty i materiały. Wykończenie pod klucz może wiązać się także z obawami o jakość wykonanych prac. Warto jednak wspomnieć, że deweloperzy udzielają gwarancji na remont, a jej długość i zakres określone są w umowie.

Pakiety wykończenia różnią się od siebie zakresem prac oraz jakością użytych materiałów. Droższe pakiety oferują bardzo szeroki wybór materiałów o wysokiej klasie i zabudowę kuchenną wraz z zamontowaniem sprzętu AGD. Warto pomyśleć ile byśmy wydali, decydując się na własną ekipę remontową i samodzielne szukanie materiałów i rozwiązań. Wielu klientów korzysta z porad projektanta wnętrz, które przy samodzielnym remoncie byłby dodatkowym kosztem. Należy wziąć pod uwagę także koszty wynajęcia ekipy, materiałów oraz ich transportu. Wiele osób myśli, że wykończone pod klucz mieszkanie od dewelopera to zbyteczny wydatek. Okazuje się jednak, że koszty są dość zbliżone, a gotowe mieszkanie pozwoli zaoszczędzić nam czas. Unikniemy także stresu związanego z poszukiwaniem ekipy i monitorowaniem prac. W cenie pakietu od dewelopera wliczone są koszty projektu, materiałów, wykonania i logistyka.

Jeżeli kupujemy mieszkanie z myślą o flipowaniu nieruchomościami, najlepszym rozwiązaniem jest wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera. W ten sposób zaoszczędzimy pieniądze na naszej okazji inwestycyjnej. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czym jest flipowanie, zapraszamy na nasze szkolenia!

Planowanie budżetu na remont

Decydując się na samodzielny remont mieszkania w standardzie deweloperskim, powinnyśmy liczyć się z koniecznością wykonania dużego zakresu prac. Należy dokładnie rozplanować budżet, abyśmy nie zostali bez gotówki w trakcie remontu. Musimy dokonać oceny czy zgromadzonych środków wystarczy na planowane prace, czy konieczne będzie wzięcie pożyczki. 

Mieszkanie w stanie deweloperskim oznacza konieczność wstawienia wszystkich drzwi wewnętrznych, wykonanie podłóg, pomalowanie ścian i wykonanie łazienki. Przy ustalaniu budżetu trzeba uwzględnić zakres prac, a także potrzebne materiały. Z ekipą remontową koniecznie trzeba sporządzić umowę, w której opiszemy co powinno zostać wykonane i jaki będzie koszt. Jeśli nie dysponujemy wymaganymi umiejętnościami i wiedzą, musimy zdecydować się na pomoc fachowców.

Strategię zakupów można podzielić na poszczególne kategorie, czyli np.: podłogi, ściany, drzwi. Wykończenie podłóg  powinno być dobrane z uwzględnieniem przeznaczenia, a do kosztów należy doliczyć także wykończenie ścian we wszystkich pomieszczeniach. Finansowanie remontu możemy oprzeć na kredycie gotówkowym lub hipotecznym, ewentualnie skorzystać z rat dostępnych w dużych marketach budowlanych.

Obejrzyj poniższe wideo i dowiedz się więcej!

 

Sprawdź 3 strategie inwestowania, których nauczysz się na naszych szkoleniach:

 

Zobacz, jak wygląda proces inwestycyjny w praktyce:

 

The point of using dummy text for your paragraph is that it has a more-or-less normal distribution of letters. making it look like readable English.

Zapisz się!

Odbierz dostęp do bezpłatnego szkolenia o rynku pierwotnym

JAK W 2023 ROKU INWESTOWAĆ W NIERUCHOMOŚCI Z MINIMALNYM WKŁADEM I ANGAŻUJĄC NIEWIELE CZASU

Czego dowiesz się ze szkolenia?

Jak inwestować mając tylko 10% wkładu?

Jak osiągnąć nawet 150% zwrotu z inwestycji?

Gdzie szukać mieszkania z rynku pierwotnego, żeby zrobić na nim najlepszy zysk?

Dlaczego flipujemy tylko na rynku pierwotnym?

Zobacz inne nasze artykuły

blank
Akt notarialny domu – wszystko co powinieneś wiedzieć
Akt notarialny domu to dokument prawny, który odgrywa kluczową rolę w procesie zakupu lub sprzedaży nieruchomości. Jest to oficjalny dokument sporządzany przez notariusza, potwierdzający zawarcie umowy pomiędzy stronami transakcji. Wraz z podpisaniem aktu notarialnego nabywca staje się właścicielem nieruchomości, a sprzedawca zobowiązuje się do przekazania praw do danej posiadłości. Akt notarialny domu - co to […]
blank
Budynek gospodarczy – koszt, pozwolenie i ograniczenia
Budynki gospodarcze odgrywają kluczową rolę w różnorodnych przedsięwzięciach, począwszy od małych gospodarstw rolnych, przez zakłady produkcyjne, aż po duże przedsiębiorstwa przemysłowe. Ich budowa i eksploatacja wiążą się jednak z szeregiem istotnych kwestii, takich jak koszty, pozwolenia oraz ograniczenia prawne i techniczne. W niniejszym artykule przyjrzymy się temu tematowi z bliska, analizując najważniejsze aspekty związane z […]
blank
Budownictwo ekologiczne – cechy ekologicznego budynku
W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przykłada się do kwestii ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. W ramach tego trendu coraz większą popularnością cieszy się budownictwo ekologiczne, które kładzie szczególny nacisk na minimalizację negatywnego wpływu budynków na otaczającą przyrodę oraz na poprawę efektywności energetycznej. Warto zastanowić się, jakie są charakterystyczne cechy budynków ekologicznych i dlaczego coraz […]

Najbliższe warsztaty stacjonarne

TYLKO DO 25 LUTEGO DO 22.00,

WSZYSTKIE WARSZTATY

-1000zł

Z KODEM RABATOWYM:

FNPLOKALNIE

DO KOŃCA PROMOCJI ZOSTAŁO:

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy

Kraków 9 - 10 marca 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Gdańsk 20 - 21 kwietnia 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Warszawa 18 - 19 maja 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Masz pytania? Napisz do nas

blank
×
×

Koszyk