0
blank blank blank
Jak skutecznie promować nieruchomości?
Dodano: 8 sierpnia 2022
autor: flipnapierwotnym
https://flipnapierwotnym.pl/wp-content/uploads/2019/11/home-1622401_1920-768x512-1.jpg

W dzisiejszych czasach internetowe portale ogłoszeniowe przepełnione są reklamami nieruchomości. Jak w tym gąszczu informacji wyróżnić ogłoszenie nieruchomości, którą mamy do zaoferowania? Promocja sprzedaży nieruchomości to temat, którym każdy sprzedający zainteresować się powinien, a który to przedstawiamy pokrótce w niniejszym artykule.

Skuteczna reklama nieruchomości

Reklama nieruchomości w okazyjnych cenach to sztuka jej wypromowania. Należy uświadomić sobie jednak, że skuteczna reklama nieruchomości nie kończy się na zamieszczeniu dobrego ogłoszenia o nieruchomości w internecie czy magazynie tematycznym. To tylko pierwsza część zadania, która ma na celu zainteresować potencjalnych nabywców i zachęcić ich do osobistego obejrzenia nieruchomości. Gdy zdecydują się oni na ten krok, naszym kolejnym celem jest utrzymanie tego zainteresowania. Ważne jest przy tym odpowiednie przygotowanie nieruchomości do sprzedaży.

Krok 1 – Jak napisać ogłoszenie nieruchomości?

Gdzie promować nieruchomości? Pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy to internet. Jest on również najczęstszym pomysłem na miejscem poszukiwań nieruchomości przez potencjalnych nabywców. Skuteczna reklama nieruchomości, pod którą rozumiemy ogłoszenie sprzedaży nieruchomości, to połączenie dobrego opisu nieruchomości z odpowiednio wykonanymi jej zdjęciami lub inną formą wizualnego przedstawienia tego, co mamy do zaoferowania. Na co zwrócić uwagę przy tworzeniu ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości?

-Opis – należy wskazać najważniejsze cechy nieruchomości i posługiwać się językiem korzyści. Tekst powinien być podzielony na krótkie, tematyczne blogi tekstu. Dla zwiększenia przejrzystości tekstu dobrze jest stosować wypunktowania. Opis warto nasycić wieloma przymiotnikami takimi jak: jasny, przestronny, przytulny itp.

-Zdjęcia – zdjęcie główne musi przedstawiać najbardziej okazałą część nieruchomości. Wykonując zdjęcia warto pamiętać o zachowaniu poprawności krzywizn (pion, poziom) czy odpowiednim doświetleniu wnętrza pomieszczenia. Ograniczenie elementów ujmowanych w ramach jednego kadru wpłynie na wrażenie większego uporządkowania i harmonii. Dobrze też zwrócić uwagę na szczegóły takie jak wystające kable czy włączony telewizor.

-Inne formy wizualne zdjęcia zdjęciami, ale nie ma to jak film albo modny w ostatnim czasie tzw. wirtualny spacer. Jeśli portal ogłoszeniowy, w którym zamieszczamy ogłoszenie, umożliwia dodanie tego typu form wizualnych, zdecydowanie warto z tego skorzystać.

-Rzuty, plany oprócz zdjęć samych wnętrz warto także załączyć dokumentację przedstawiającą rozplanowanie wewnętrzne nieruchomości.

Krok 2 – Jak przygotować nieruchomość do sprzedaży?

Z oglądaniem nieruchomości jest trochę jak z efektem pierwszego wrażenia, który ma miejsce, gdy poznajemy kogoś nowego. Decyzje zakupowe odnośnie mieszkania czy domu podejmujemy zazwyczaj w ciągu pierwszych kilku sekund od rozpoczęcia oglądania. Ważne jest więc, aby nieruchomość zrobiła na naszym potencjalnym nabywcy dobre wrażenie. Wiąże się z tym tzw. home staging. Polega on na odpowiednim przygotowaniu nieruchomości. Brudne ściany, poplamione kanapy, cieknący kran, niemiły zapach – wszystko to mimowolnie rzuca się w oczy i wywiera na kliencie negatywne wrażenie. Dlaczego jeszcze home staging jest tak ważny?


-Nadaje wnętrzu charakter – odpowiednia aranżacja wnętrza wzbudza w nas określone emocje.

-Wyręcza nabywcę z kosztów i aranżowania przestrzeni – nie każdy ma wyobraźnię do zagospodarowywania przestrzeni – home staging zwalnia go z tej konieczności. Poza tym nabywca nieruchomości nie musi już angażować dodatkowych pieniędzy na aranżację.

-Skupia uwagę oglądającego na rzeczach pozytywnych – przyjmuje się, że jedna niedoskonałość jest w stanie zakłócić nawet do 5 cech pozytywnych, gdyż nasz wzrok ma skłonność do dostrzegania oraz kodowania właśnie rzeczy negatywnych. Home staging odwróci uwagę od rzeczy wymagających poprawy.

Promocja sprzedaży to dość trudna sztuka. Warto ją jednak opanować, gdyż może znacznie ułatwić sprzedaż, również nieruchomości.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć czym jest flipping a także jak zarabiać na handlu nieruchomościami, odwiedź naszą stronę i zapisz się na szkolenia!


Udostępnij:
blank blank blank
Dołącz do nas i obracaj nieruchomościami!
Jesteśmy po to aby udowodnić Tobie, że inwestowanie w nieruchomości jest dla każdego bez względu na wiek, pochodzenie czy kapitał początkowy. Najważniejsze są chęci. Zdajemy sobie sprawę, że do każdej decyzji trzeba dojrzeć, więc jeśli będziesz gotowy to skontaktuj się z Nami!.

Masz pytania
lub chcesz wiedzieć więcej?

Zostaw swój numer telefonu,
a odpowiemy tak szybko, jak to tylko możliwe!