0
Szkolenia z inwestowania Inwestuj z nami Okazje inwestycyjne
Youtube Facebook Instagram

Pośrednicy w inwestowaniu w nieruchomości

Dodano: 8 sierpnia 2022
autor: flipnapierwotnym
https://flipnapierwotnym.pl/wp-content/uploads/2019/06/office-594132_640-768x511-1.jpg

Nie wszystkie czynności w ramach inwestowania w nieruchomości można przeprowadzić samodzielnie. Brak czasu, kompetencji czy umiejętności w zakresie obrotu nieruchomościami powoduje, że potrzebny inwestorowi będzie partner, który go wesprze na różnych etapach realizowania działań. Takim partnerem może być pośrednik nieruchomości. Na czym polega pośrednictwo inwestycyjne i jak realnie pomaga inwestorowi taki agent nieruchomości?

Pośrednictwo inwestycyjne – na czym to polega?

Znalezienie odpowiedniej nieruchomości do kupna w celach inwestycyjnych może zająć wiele czasu, zwłaszcza dla początkujących. Osobom zajmującym się zawodowo inwestycjami w nieruchomości zależy, by ktoś kompetentny na co dzień śledził rynek i umiał prawidłowo ocenić opłacalność inwestycji w mieszkanie czy lokal komercyjny. W obu przypadkach inwestor może skorzystać z pośrednictwa inwestycyjnego. Na czym to polega?

Przede wszystkim na nawiązaniu współpracy prowadzącej do obopólnych korzyści. Pośrednik nieruchomości zarobki uzależnione ma od tego, jak wiele okazji inwestycyjnych znajdzie dla swojego partnera, zaś inwestor zarabia na tym, że inna osoba znajduje dla niego nieruchomości, które może tanio kupić, a później wynająć, tworząc dla siebie źródło pasywnego dochodu lub też wyremontować, podnieść ich wartość i sprzedać, w ramach flipowania.

Pośrednicy nieruchomości zajmują się szeroko rozumianym pośrednictwem w obrocie nieruchomościami, zarówno z perspektywy osoby kupującej mieszkania, jak i sprzedającej. Biorą w istocie na siebie zadanie polegające na skojarzeniu ze sobą interesów kupującego i sprzedającego nieruchomość oraz doprowadzenia do konsensusu cenowego. Natomiast w przypadku, gdy chodzi o pośrednictwo w nieruchomościach świadczone inwestorom, ich praca ma nieco inny charakter.

Jaką pomoc może zaoferować pośrednik nieruchomości?

Na czym w praktyce polega praca w nieruchomościach i co może inwestorowi zaoferować pośrednik? Sprawnie działający agenci mają swoją własną, zdobytą indywidualnie bazę mieszkań i lokali komercyjnych na sprzedaż. Nawiązują z właścicielami takich nieruchomości umowy, które zobowiązują sprzedającego do sprzedaży mieszkania z pośrednikiem. Zarabiają na takiej transakcji – czasem pobierając prowizję kwotową lub procent od ceny transakcyjnej mieszkania tylko od sprzedającego, a czasem również od kupujących.

Pośrednik nieruchomości w ramach pośrednictwa inwestycyjnego może zaproponować zakup w korzystnej cenie nieruchomości spełniających oczekiwania inwestora pod względem ich stanu, standardu wyposażenia, powierzchni czy lokalizacji, a przede wszystkim ich ceny. Sprawnie działający pośrednik nieruchomości powinien posiadać umiejętności negocjacyjne i umieć tak rozmawiać ze sprzedającymi, aby doprowadzić do zawarcia korzystnej dla inwestora transakcji.

Czym jest przekazanie okazji inwestycyjnej?

Pośrednictwo nieruchomości może polegać na wyszukiwaniu dla inwestorów okazji, czyli np. okazyjnie sprzedawanych mieszkań, z problemami, które nabywca może we własnym zakresie rozwiązać, a po pewnym czasie sprzedać nieruchomość po znacznie wyższej cenie, realizując zyski.

Pośrednik musi wiedzieć, jak szukać okazji inwestycyjnych, czego oczekuje inwestor oraz jaką ma wizję działań. Wówczas może wyszukiwać okazji inwestycyjnych, np. mieszkań sprzedawanych poniżej ceny rynkowej, a następnie za opłatą przekazuje taką okazję inwestorowi. To on realizuje transakcję, już bez pośrednika.

Dostarczenie okazji inwestycyjnej może polegać również na podziale nieruchomości, np. stworzeniu dodatkowego pokoju z wnęki w salonie, albo wydzieleniu części kuchennej w salonie, a w pierwotnej kuchni zorganizowanie dodatkowego pokoju. Wtedy inwestor zarobi więcej na wynajęciu takiego mieszkania, niż gdyby otrzymał je w wersji z mniejszą liczbą pokoi.

Czy korzystanie z usług pośredników się zwróci?

W wielu przypadkach korzystanie z usług pośredników jest opłacalne, a koszty związane z taką współpracą zwracają się bardzo szybko. Doświadczony pośrednik umie wyszukiwać okazje inwestycyjne, wskazywać, jaki potencjał ma niepozorne mieszkanie, a także odciąży inwestora w kwestii negocjacji ceny i załatwiania niezbędnych formalności. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? A może interesuje cię flipowanie nieruchomości? Zapisz się na nasze szkolenia i dowiedz się, jak zarabiać na nieruchomościach!
 

Obejrzyj poniższe wideo i dowiedz się więcej!

 

Sprawdź 3 strategie inwestowania, których nauczysz się na naszych szkoleniach:

 

Zobacz, jak wygląda proces inwestycyjny w praktyce:

 

 

JESTEM ZAINTERESOWANY


Udostępnij:
Dołącz do nas i obracaj nieruchomościami!
Jesteśmy po to aby udowodnić Tobie, że inwestowanie w nieruchomości jest dla każdego bez względu na wiek, pochodzenie czy kapitał początkowy. Najważniejsze są chęci. Zdajemy sobie sprawę, że do każdej decyzji trzeba dojrzeć, więc jeśli będziesz gotowy to skontaktuj się z Nami!.

Masz pytania
lub chcesz wiedzieć więcej?

Zostaw swój numer telefonu,
a odpowiemy tak szybko, jak to tylko możliwe!