Nowe inwestycje – Warszawa liderem liczby oddanych mieszkań

Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego za 2020 rok, w Polsce oddano do użytkowania o 7% więcej mieszkań niż rok wcześniej. Największy odsetek stanowiły nowe inwestycje mieszkaniowe Warszawy i okolic.

Inwestowanie i zarabianie na nieruchomości wciąż należy do najpopularniejszych form lokowania wolnych środków oraz oszczędności. Wynika to ze stabilnych i wciąż rosnących cen, a także utrzymującego się na wysokim poziomie popytu. Efektem są nowe inwestycje deweloperskie. Warszawa przoduje w liczbie oddanych mieszkań.

Nowe inwestycje deweloperskie – czy to się opłaca?

Nawet bez szczegółowej znajomości rynku nieruchomości w Polsce można zauważyć, że przybywa nowych inwestycji budowlanych. Warszawa jest znakomitym przykładem całych osiedli, powstających głównie na przedmieściach. Według GUS-u w 2020 roku oddano do użytkowania 222 000 mieszkań w całym kraju. To wzrost względem wcześniejszych dwunastu miesięcy o 7%. Liczby te nie wynikają jedynie z faktu, że sporo osób szuka własnościowego mieszkania w Warszawie. Deweloperzy nowe inwestycje czynią też ze względu na inwestorów, którzy w nieruchomościach lokują swoje środki. Czynią to z kilku powodów.

Po pierwsze ceny nieruchomości w Polsce kilku lat mają tendencję wznoszącą. Po spadkach, które rozpoczęły się w 2011 roku i utrzymywały do 2017 roku, od czterech lat ceny mieszkań galopują w górę, znacząco przewyższając wartości sprzed wspomnianej obniżki. Nawet pandemia koronawirusa nie odbiła się na rynku nieruchomości w takim stopniu, żeby zatrzymać inwestycje. Spadło nieznacznie ich tempo, jednak nadal utrzymała się tendencja wzrostowa. Inwestycje w Warszawie są niezmiennie opłacalne już od pięciu lat. Według prognoz wzrost cen mieszkań prawdopodobnie się utrzyma.

Drugim argumentem za inwestowaniem w nieruchomości jest szeroki wachlarz możliwości dla inwestorów. Można kupić mieszkanie od dewelopera, wykończyć je i zaoferować pod wynajem. Comiesięczne opłaty od najemców będą stanowić zysk dla inwestora, a jeśli ten zdecyduje się na flipowanie nieruchomością, nie musi mieć obaw o stratę początkowego kapitału. Innym rozwiązaniem jest tzw. flipowanie, czyli kupowanie nieruchomości w niższej cenie, a w niedługim czasie sprzedaż z zyskiem. Inwestorzy często zdają się wyłącznie na wzrostowe tendencje na rynku lub np. wykańczają lokal niewielkim kosztem, by potem odsprzedać go z wydatną nadwyżką. Wreszcie warto pamiętać, że nowe inwestycje budowlane Warszawy to nie tylko mieszkania, ale też lokale użytkowe. Z ich wynajmu można otrzymać dużo wyższą stopę zwrotu.

Lokalizacja na wagę złota

Jednym z kluczowych aspektów dla korzystnego inwestowania w nieruchomości jest lokalizacja. Czasami to kryterium przeważa nawet nad jakością wykończenia czy tak podstawowymi parametrami jak metraż. Z tego względu najdroższe w kraju są nieruchomości warszawskie. Nowe inwestycje w atrakcyjnych miejscach są wyprzedawane w mgnieniu oka. Dlatego też planowane inwestycje mieszkaniowe Warszawy w najbliższych latach nadal będą gwarantować stolicy prym w zestawieniach ruchu budowlanego w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Nie wolno zapominać również o lokalach usługowych, które często wydzielane są z części budynków mieszkalnych. Dla sklepów oferujących uniwersalny asortyment, lokalizacja bywa kluczowym czynnikiem dla powodzenia biznesu.

Eksperci rynku nieruchomości zwracają jednocześnie uwagę na rosnący popyt mieszkaniowy w miastach w przedziale 50-150 tysięcy mieszkańców. W tym przypadku atrakcyjna lokalizacja często ma związek z bliskością kluczowych zakładów przemysłowych, które zatrudniają spory odsetek mieszkańców regionu. Stąd wzrost liczby lokalnych deweloperów, którzy coraz prężniej radzą sobie na rynku.

Nieruchomości Warszawa – nowe inwestycje w odpowiedzi na popyt

Bez względu na to, czy mieszkania kupowane są przez inwestorów, czy też przez osoby, które planują spędzić w tym miejscu wiele lat – ostatecznie zamieszkują w nich najemcy bądź właściciele, którymi kierowały konkretne oczekiwania. W ostatnich latach na rynku nieruchomości można obserwować trend związany z najchętniej wybieranymi ofertami. Statystyczny mieszkaniec nowej inwestycji deweloperskiej najchętniej wprowadziłby się do mieszkania, które spełnia następujące kryteria:

  • cicha okolica,
  • mieszkanie z ogródkiem,
  • dobry dojazd do centrum miasta,
  • bliskość natury.

Uwzględniając powyższe kryteria, największym powodzeniem cieszą się nowo powstałe[3] osiedla na przedmieściach dużych miast, takich jak Warszawa. Deweloperzy nowe inwestycje dostosowują do oczekiwań, dlatego wśród ofert można znaleźć bardzo dużą liczbę mieszkań dwupoziomowych z niewielkim ogródkiem. Na przedmieściach łatwiej też o dostęp do parku lub lasu, jednocześnie w pobliżu znajdują się także wszelkiego rodzaju usługi, sklepy, a także szkoły i ośrodki zdrowia.

Inwestycje w Warszawie i w całej Polsce znajdują chętnych, którzy szukają własnych czterech ścian lub traktują zakup jako formę inwestycji. Hossa na rynku budownictwa również zachęca do lokowania środków w okazjach inwestycyjnych, gdyż w obliczu niekorzystnych zwrotów z chociażby lokat bankowych, zakup mieszkania wiąże się z niewielkim ryzykiem, za to potencjalnie wysokim zyskiem.
 

Obejrzyj poniższe wideo i dowiedz się więcej!

 

Sprawdź 3 strategie inwestowania, których nauczysz się na naszych szkoleniach:

 

Zobacz, jak wygląda proces inwestycyjny w praktyce:

 

 

The point of using dummy text for your paragraph is that it has a more-or-less normal distribution of letters. making it look like readable English.

Zapisz się!

Odbierz dostęp do bezpłatnego szkolenia o rynku pierwotnym

JAK W 2023 ROKU INWESTOWAĆ W NIERUCHOMOŚCI Z MINIMALNYM WKŁADEM I ANGAŻUJĄC NIEWIELE CZASU

Czego dowiesz się ze szkolenia?

Jak inwestować mając tylko 10% wkładu?

Jak osiągnąć nawet 150% zwrotu z inwestycji?

Gdzie szukać mieszkania z rynku pierwotnego, żeby zrobić na nim najlepszy zysk?

Dlaczego flipujemy tylko na rynku pierwotnym?

Zobacz inne nasze artykuły

blank
Kim jest anioł i biznesu i jak uzyskać jego wsparcie?
W dzisiejszym dynamicznym świecie przedsiębiorczości, znalezienie wsparcia finansowego i mentorstwa może być kluczowe dla sukcesu nowego przedsięwzięcia. Jednym z potencjalnych źródeł tego wsparcia są tzw. "anioły biznesu" - osoby z doświadczeniem, kapitałem i chęcią inwestowania w obiecujące projekty. Anioły biznesu nie tylko przynoszą ze sobą kapitał, ale również cenne doświadczenie, wiedzę i kontakty, które mogą […]
blank
Jak poprawić akustykę mieszkania?
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego dźwięki w Twoim mieszkaniu brzmią nieprzyjemnie lub jest problem z stłumieniem hałasu z sąsiednich pomieszczeń? Poprawa akustyki mieszkania może znacząco poprawić jakość życia, tworząc bardziej komfortową i przyjemną przestrzeń do mieszkania. W artykule omówimy skuteczne metody poprawy akustyki w mieszkaniu, abyś mógł cieszyć się ciszą i spokojem we własnym domu. […]
blank
Jak zarobić na mieszkaniu z niekorzystnym układem?
W artykule odkryjemy strategie, dzięki którym możesz osiągnąć sukces inwestycyjny z nieruchomością, która wydaje się być wyzwaniem. Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić funkcjonalność, zyskać na sprzedaży czy wynajmie, nasze wskazówki pomogą Ci w osiągnięciu celu i osiągnięciu zysków z mieszkania o niekorzystnym układzie. Mieszkanie z niekorzystnym układem - czy warto je nabyć? Decyzja o […]

Najbliższe warsztaty stacjonarne

TYLKO DO 25 LUTEGO DO 22.00,

WSZYSTKIE WARSZTATY

-1000zł

Z KODEM RABATOWYM:

FNPLOKALNIE

DO KOŃCA PROMOCJI ZOSTAŁO:

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy

Kraków 9 - 10 marca 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Gdańsk 20 - 21 kwietnia 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Warszawa 18 - 19 maja 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Masz pytania? Napisz do nas

blank
×
×

Koszyk