0
blank blank blank
Nieruchomości dla studentów – w co inwestować?
Dodano: 28 czerwca 2022
autor: flipnapierwotnym
https://flipnapierwotnym.pl/wp-content/uploads/2019/12/writing-1149962_1920-768x512-1.jpg

Rok akademicki pod względem ilości dni praktycznie pokrywa się z tym kalendarzowym. Choć okres studiów trwa od 1 października, praktycznie do końca czerwca, to praktyka pokazuje, że studenci często podejmują pracę w okresie wakacyjnym, aby dorobić lub też bojąc się utraty mieszkania do którego się przywiązali decydują się na opłacanie czynszu przez wakacje. Ponadto spora część studentów wynajmuje to samo mieszkanie przez okres kilku lat. To spore zalety patrząc z punktu widzenia wynajmującego.

Gdzie warto zainwestować w mieszkanie dla studenta?

“Studenci na rynku nieruchomości” – tak brzmi tytuł raportu, który co roku ukazuje się w sieci. Możemy tam znaleźć ciekawe informacje dotyczącego tego, jak wygląda studencka mapa Polski. Według badań przeprowadzonych w 2018 roku niecałe 10% studentów znajduje lokum w akademikach, a ponad co trzeci student wynajmuje prywatne lokum

Źródło: Studenci na rynku nieruchomości 2018 r.

Studencka mapa Polski obejmuje kilkanaście miejscowości. Miasta do których ciągną największe rzesze studentów, nie tylko z Polski, ale i za granicy to Warszawa, Kraków, Wrocław i Poznań. Wschodzące, bardzo perspektywiczne lokalizacje to Łódź, Gdańsk, Lublin i Rzeszów.

Mieszkania i mikroapartamenty dla studentów jako sposób na biznes

Z danych portalu Rynekpierwotny.pl wynika, że preferencje studentów, niezależnie od miasta, w którym studiują są bardzo zbliżone. Zazwyczaj wynajmują oni mieszkania o powierzchni 40-50 m kw, 2 lub 3 pokojowe. Aby wiedzieć, w jaką nieruchomość zainwestować, warto poznać inne preferencje studentów. Ten sam portal wskazuje, że biorą oni pod uwagę takie składowe jak:

– cena najmu mieszkania;
– odległość od uczelni;
– standard mieszkania;
– bliskość komunikacji miejskiej
– bezpieczeństwo otoczenia;
– bliskość sklepów i centrum rozrywki;

Mając na uwadze te preferencje mieszkaniowe studentów możemy dobrać do nich odpowiedni typ okazji inwestycyjnej. Patrząc od strony inwestora będzie zainwestować w nieruchomość w nowoczesnym budownictwie z rynku pierwotnego, której powierzchnia nie przekroczy 40 m kw. Ważna będzie oczywiście także komunikacja miejska, najlepiej połączona z uczelniami. Mieszkanie w wariancie salon z aneksem i sypialnia powinno być dobrą opcją.

Czytaj także: Mikroapartamenty i ich tajemnice

Alternatywnie na rynku nieruchomości pojawiają się także mikroapartamenty. Są to inwestycje, które zlokalizowane są zazwyczaj blisko uczelni, a charakteryzują się stosunkowo niewielką powierzchnią mieszkaniową, dobrym standardem wykończenia, a także niską ceną zakupu.

Czy z mieszkania dla studenta można zrobić flipa?

Właściwie to czemu nie? Coraz więcej rodziców robi to podświadomie, nie mając o tym nawet pojęcia. Jeżeli mają pewność, że ich dziecko będzie studiować przez 5 lat w danej lokalizacji, kupują niewielkie, 2-pokojowe mieszkanie na okres kredytowania np. 15 lat. W takim mieszkaniu może spokojnie mieszkać dziecko podczas studiów i podnajmować jego część drugiej osobie. Rodzice spłacają kredyt wraz z podnajemcą, a po 5 latach możemy z takiego mieszkania zrobić całkiem pokaźnego flipa na nieruchomości bądź też przekazać mieszkanie dziecku, tak aby podejmując pracę mogło w nim mieszkać i je spłacać. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest tzw. aprecjacja wartości nieruchomości. Na takim mieszkaniu – nie mamy więc praktycznie możliwości stracenia pieniędzy czy ich przeinwestowania. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej jak zarabiać na nieruchomości to odwiedź nasze szkolenia!

Czytaj także: Aprecjacja wartości nieruchomości


Udostępnij:
blank blank blank
Dołącz do nas i obracaj nieruchomościami!
Jesteśmy po to aby udowodnić Tobie, że inwestowanie w nieruchomości jest dla każdego bez względu na wiek, pochodzenie czy kapitał początkowy. Najważniejsze są chęci. Zdajemy sobie sprawę, że do każdej decyzji trzeba dojrzeć, więc jeśli będziesz gotowy to skontaktuj się z Nami!.

Masz pytania
lub chcesz wiedzieć więcej?

Zostaw swój numer telefonu,
a odpowiemy tak szybko, jak to tylko możliwe!