0
Szkolenia z inwestowania Inwestuj z nami Okazje inwestycyjne
Youtube Facebook Instagram

Najczęściej popełniane błędy inwestycyjne

Dodano: 8 sierpnia 2022
autor: flipnapierwotnym
https://flipnapierwotnym.pl/wp-content/uploads/2019/11/building-4630415_1920-768x512-1.jpg

Nietrafione decyzje, nieprzemyślane inwestycje, przeszacowanie możliwości finansowych inwestora – to tylko jedne z licznych błędów, jakie popełniają zwłaszcza początkujący na rynku nieruchomości. Warto wiedzieć, jak inwestować w nieruchomości, by unikać takich potknięć i by inwestowanie w nieruchomości przyniosło realne zyski w założonym czasie.

Jak przygotować się do inwestycji?

 Zanim w ogóle inwestycje w nieruchomości komercyjne czy inwestycja w nieruchomości pod wynajem bądź na potrzeby flipowania mieszkaniami dojdą do skutku, trzeba zgromadzić informacje na ten temat. Nie można inwestować w biznesy i aktywa, których w gruncie rzeczy się nie rozumie. Nie warto słuchać w tym względzie znajomych czy członków rodziny, którzy nie mają z tym rynkiem właściwie nic wspólnego. Podążanie za tłumem i podejmowanie inwestycji w nieruchomości dlatego, że inni też to robią, także może skutkować klapą inwestycyjną.

Zanim więc kupimy mieszkanie lub lokal komercyjny, oceńmy swoje możliwości finansowe i kredytowe, przeprowadźmy badanie rynku nieruchomości w swojej okolicy i sprawdźmy, jakie lokale najlepiej się sprzedają i które są poszukiwane do wynajęcia. To pozwoli na solidne przygotowanie się do zaplanowanej inwestycji.

Jakich nieruchomości unikać?

 Nie ma czegoś takiego jak okazyjna sprzedaż nieruchomości, choć w kręgach pseudo inwestycyjnych i wśród klientów indywidualnych kupujących mieszkania często mówi się o tym, że ktoś sprzedaje lokal mieszkalny poniżej ceny rynkowej, by szybko się go pozbyć z uwagi na wyjazd zagraniczny. To w przeważającej ilości przypadków po prostu mit. Jeśli więc mieszkanie czy lokal komercyjny są tańsze, niż wskazywałaby na to logika i doświadczenie inwestora, z pewnością w czym innym tkwi problem, czego być może na pierwszy rzut oka nie widać.

Osoba prowadząca inwestycje w nieruchomości powinna utrzymać nerwy na wodzy i nie wykazywać się zbyt dużym optymizmem związanym z oglądaniem nieruchomości w okazyjnej cenie. Nie daje bowiem pola manewru dla siebie przy negocjacjach cenowych, dlatego zakup mieszkania może wówczas zakończyć się fiaskiem.

Należy z pewnością unikać inwestycji w mieszkania, które wymagają bardzo dużych nakładów finansowych, zwłaszcza jeśli inwestora po prostu nie stać na ich pokrycie – ani z udziałem środków własnych, ani z kredytem hipotecznym. Zdarza się, że bardzo tanio sprzedawane mieszkanie są w takim stanie technicznym, że doprowadzenie nieruchomości do stanu używalności i stworzenie standardu ułatwiającego sprzedaż mieszkania z zyskiem wymagać będzie poniesienia horrendalnie wysokich kosztów. Przed skorzystaniem z takiej „okazji” na tanie mieszkanie lepiej jest wszystko dokładnie przeanalizować, czy inwestycja na pewno się opłaci.

Doglądanie inwestycji

Podjęcie inwestycji w mieszkanie pod wynajem zwykle wymaga wykonania remontu lub choćby wprowadzania kosmetycznych zmian w wyglądzie lokalu, aby szybciej znaleźć najemców. Zlecenie takich prac pośrednikom nie dość, że kosztuje, to jeszcze może się okazać, że mieszkanie pod wynajem nie zostanie tak przygotowane, jak tego chciał inwestor. Zaangażowanie z jego strony i doglądanie samodzielnie swoich inwestycji jest jednym z czynników sukcesu. Pracuje sam na siebie, dlatego nie będzie szczędził wysiłków, by nieruchomość prezentowała się jak najlepiej.

Kiedy sprzedać nieruchomość?

Inwestycja w mieszkanie wcale nie musi oznaczać, że inwestor będzie chciał je wynajmować i budować  w ten sposób źródło pasywnego zysku. Może chcieć sprzedać nieruchomość. Czy warto inwestować w mieszkania na sprzedaż? W wielu przypadkach jak najbardziej, zwłaszcza wtedy, gdy w grę wchodzi flipping nieruchomości. Jeśli inwestor tanio kupi okazję inwestycyjną, to przy niewielkich nakładach finansowych i przeprowadzeniu remontu, w krótkim czasie sprzeda je z zyskiem, będzie mógł mówić o udanym flipie.

Pojawia się pytanie, kiedy sprzedać nieruchomość, a kiedy lepiej zainwestować w jej wynajęcie? Jeśli występuje wysoki popyt na zakup lokali w danej lokalizacji, a inwestor takim dysponuje, to w tym momencie może sprzedać z dużym zyskiem mieszkanie, bez konieczności zamrażania swoich środków finansowych. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak zarabiać na nieruchomościach to zapraszamy na nasze szkolenia!

Jak wynajmować mieszkanie?

Są też i takie przypadki, w których zamiast sprzedać mieszkanie, można zainwestować w jego wyposażenie, a później je wynajmować – długoterminowo lub krótkoterminowo. Bardzo dobrze w ostatnich latach prezentują się inwestycje w apartamenty nad morzem, które często są wynajmowane przez cały rok przez turystów, chcących korzystać z dobrodziejstw pobytu nad Bałtykiem. Jednak przy wynajmie krótkoterminowym, turystycznym, inwestor musi mieć świadomość, że konieczne będzie zaangażowanie się w poszukiwanie najemców. Najłatwiej o nich w korzystnych, popularnych lokalizacjach w kurortach, w tym także nad morzem.
 

Obejrzyj poniższe wideo i dowiedz się więcej!

 

Sprawdź 3 strategie inwestowania, których nauczysz się na naszych szkoleniach:

 

Zobacz, jak wygląda proces inwestycyjny w praktyce:

 

 

JESTEM ZAINTERESOWANY


Udostępnij:
Dołącz do nas i obracaj nieruchomościami!
Jesteśmy po to aby udowodnić Tobie, że inwestowanie w nieruchomości jest dla każdego bez względu na wiek, pochodzenie czy kapitał początkowy. Najważniejsze są chęci. Zdajemy sobie sprawę, że do każdej decyzji trzeba dojrzeć, więc jeśli będziesz gotowy to skontaktuj się z Nami!.

Masz pytania
lub chcesz wiedzieć więcej?

Zostaw swój numer telefonu,
a odpowiemy tak szybko, jak to tylko możliwe!