Kredyt hipoteczny konsolidacyjny

Wielu osobom spłata kredytu już wcześniej sprawiała trudność, a sytuacja spowodowana pandemią i inflacją tylko pogorszyła sprawę. Z tego powodu konsolidacja kredytu to rozwiązanie, o którym myśli coraz więcej zadłużonych. Co warto wiedzieć o pożyczkach konsolidacyjnych?

Na czym polega konsolidacja kredytu?

Najprościej mówiąc, konsolidacja kredytu polega na połączeniu wcześniej zaciągniętych kredytów w jeden. Jaki ma to sens? Po pierwsze, uporządkujemy w ten sposób ciążące na nas zobowiązania i pozbywamy się konieczności pamiętania o wpłacaniu raty na każde z osobna. Po drugie, konsolidacja kredytu pozwala nam na wydłużenie okresu spłaty.

Jest jeszcze trzecia, najważniejsza zaleta kredytu konsolidacyjnego – niższe raty. Oznacza to, że comiesięczna rata kapitałowo-odsetkowa będzie mniejsza w porównaniu do sumy rat, które płacimy obecnie, spłacając poszczególne zobowiązania. Korzystniejsze warunki kredytowania zwykle otrzymujemy zwłaszcza przy kredycie hipotecznym konsolidacyjnym. Zawsze jest jednak coś za coś – niższa rata idzie w parze z wydłużeniem okresu spłaty, co w ogólnym rozrachunku może oznaczać, że spłata pożyczki konsolidacyjnej będzie kosztować nas więcej niż spłata poszczególnych kredytów, które mamy obecnie.

Czytaj także: Kredyt na mieszkanie pod wynajem

Jakie warunki trzeba spełnić by skonsolidować kredyt?

Niestety, nie wszystkie kredyty da się połączyć w jeden kredyt konsolidacyjny. Przede wszystkim nie możemy konsolidować kredytów zaciągniętych w firmach pożyczkowych, a wyłącznie te, zaciągnięte w bankach. W praktyce oznacza to, że nie możemy liczyć np. na konsolidację chwilówek, gdyż są to produkty finansowe oferowane przez towarzystwa finansowe, które nie zaliczają się do banków. Konsolidacja może objąć takie bankowe produkty finansowe jak kredyty gotówkowe, hipoteczne, ratalne, na samochód, a także karty kredytowe i limity na koncie osobistym.

Na tym nie koniec ograniczeń w udzielaniu kredytów konsolidacyjnych dla zadłużonych. Banki dokładnie weryfikują osoby, które ubiegają się o tego typu kredyt. Dobra historia w BIK i wysoka zdolność kredytowa to podstawa. Pod uwagę często brany jest także rodzaj umowy zatrudnienia. Umowy o dzieła i umowy zlecenie nie są przez banki postrzegane jako umowy gwarantujące stabilne dochody. Problem z pożyczką konsolidacyjną może pojawić się też w przypadku osób zatrudnionych w takich branżach jak turystyka, gastronomia, hotelarstwo czy rozrywka, gdyż banki obawiają się, że branże te mogą zostać kolejny raz poszkodowane przez pandemię.

Sytuacja na rynku a konsolidacja kredytu

Sytuacja spowodowana pandemią wielu osobom pokrzyżowała plany na terminowe regulowanie zobowiązań finansowych. Trudne kredyty stały się jeszcze trudniejsze do spłaty, zwłaszcza dla osób pracujących w branżach, które najdotkliwiej odczuły wprowadzane obostrzenia. Co prawda banki oferują wsparcie w postaci tzw. wakacji kredytowych, ale wciąż dla wielu zadłużonych nie jest to rozwiązaniem problemu. Konsolidacja kredytu jest w takim wypadku czymś, czym warto się zainteresować.

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych są i prawdopodobnie będą w najbliższym czasie produktem cieszącym się dużym zainteresowaniem. Poszukując najlepszego kredytu konsolidacyjnego, warto przeglądnąć dostępne w Internecie rankingi. Wiele stron udostępnia też kalkulatory pożyczek konsolidacyjnych, w których od razu po wpisaniu informacji dotyczących naszych zobowiązań finansowych otrzymamy porównanie ofert różnych banków.

Konsolidacja kredytu – komu się opłaca?

Konsolidacja kredytów to rozwiązanie polecane w szczególności tym, którzy nie mają jeszcze opóźnień w spłacie swoich zobowiązań, ale spodziewają się, że w najbliższym czasie takowe mogą wystąpić. Przykładowo, jeśli w ostatnim czasie nasze dochody uległy obniżeniu lub nasze dalsze zatrudnienie stoi pod znakiem zapytania z przeróżnych powodów, warto jak najwcześniej zacząć ubiegać się o pożyczkę konsolidacyjną.

Kredyt oddłużeniowy może być także rozwiązaniem problemów dla tych, którzy mają już opóźnienia w spłacie zobowiązań, choć prawda jest taka, że ich szanse na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego są znacznie mniejsze. Właśnie dlatego trzeba działać szybko, aby nie dopuścić do opóźnień i nie dać bankowi podstaw do odmowy udzielenia pożyczki konsolidacyjnej.

Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego i wysokość rat

W 2020 roku Rada Polityki Pieniężnej aż trzykrotnie obniżyła główne stopy procentowe, co przełożyło się także na znaczne obniżenie oprocentowania kredytów. To bardzo dobra wiadomość dla zadłużonych. Kredyty konsolidacyjne i inne nie mogą być oprocentowane wyżej jak 7,2% w skali roku.

Miesięczna rata kredytu hipotecznego konsolidacyjnego może być niższa nawet o kilkaset złotych. Dzięki temu pogodzenie konieczności spłacania kredytu z wydatkami na życie może być znacznie ułatwione. W każdym przypadku określenie opłacalności tego rozwiązania wymaga jednak indywidualnego przemyślenia.

Warto także się zastanowić nad zrobieniem dźwigni kredytowej we flipie mieszkaniowym. Jeżeli nie wiesz, jak zabrać się za inwestowanie w nieruchomości, przeczytaj naszą książkę lub zapisz się na nasze szkolenie stacjonarne.

Czytaj także: Jak kupić mieszkanie na kredyt?

Obejrzyj poniższe wideo i dowiedz się więcej!

 

Sprawdź 3 strategie inwestowania, których nauczysz się na naszych szkoleniach:

 

Zobacz, jak wygląda proces inwestycyjny w praktyce:

 

 

The point of using dummy text for your paragraph is that it has a more-or-less normal distribution of letters. making it look like readable English.

Zapisz się!

Odbierz dostęp do bezpłatnego szkolenia o rynku pierwotnym

JAK W 2023 ROKU INWESTOWAĆ W NIERUCHOMOŚCI Z MINIMALNYM WKŁADEM I ANGAŻUJĄC NIEWIELE CZASU

Czego dowiesz się ze szkolenia?

Jak inwestować mając tylko 10% wkładu?

Jak osiągnąć nawet 150% zwrotu z inwestycji?

Gdzie szukać mieszkania z rynku pierwotnego, żeby zrobić na nim najlepszy zysk?

Dlaczego flipujemy tylko na rynku pierwotnym?

Zobacz inne nasze artykuły

blank
Akt notarialny domu – wszystko co powinieneś wiedzieć
Akt notarialny domu to dokument prawny, który odgrywa kluczową rolę w procesie zakupu lub sprzedaży nieruchomości. Jest to oficjalny dokument sporządzany przez notariusza, potwierdzający zawarcie umowy pomiędzy stronami transakcji. Wraz z podpisaniem aktu notarialnego nabywca staje się właścicielem nieruchomości, a sprzedawca zobowiązuje się do przekazania praw do danej posiadłości. Akt notarialny domu - co to […]
blank
Budynek gospodarczy – koszt, pozwolenie i ograniczenia
Budynki gospodarcze odgrywają kluczową rolę w różnorodnych przedsięwzięciach, począwszy od małych gospodarstw rolnych, przez zakłady produkcyjne, aż po duże przedsiębiorstwa przemysłowe. Ich budowa i eksploatacja wiążą się jednak z szeregiem istotnych kwestii, takich jak koszty, pozwolenia oraz ograniczenia prawne i techniczne. W niniejszym artykule przyjrzymy się temu tematowi z bliska, analizując najważniejsze aspekty związane z […]
blank
Budownictwo ekologiczne – cechy ekologicznego budynku
W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przykłada się do kwestii ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. W ramach tego trendu coraz większą popularnością cieszy się budownictwo ekologiczne, które kładzie szczególny nacisk na minimalizację negatywnego wpływu budynków na otaczającą przyrodę oraz na poprawę efektywności energetycznej. Warto zastanowić się, jakie są charakterystyczne cechy budynków ekologicznych i dlaczego coraz […]

Najbliższe warsztaty stacjonarne

TYLKO DO 25 LUTEGO DO 22.00,

WSZYSTKIE WARSZTATY

-1000zł

Z KODEM RABATOWYM:

FNPLOKALNIE

DO KOŃCA PROMOCJI ZOSTAŁO:

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy

Kraków 9 - 10 marca 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Gdańsk 20 - 21 kwietnia 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Warszawa 18 - 19 maja 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Masz pytania? Napisz do nas

blank
×
×

Koszyk