0
blank blank blank
Jakie są cechy dobrej inwestycji?
Dodano: 8 sierpnia 2022
autor: flipnapierwotnym
https://flipnapierwotnym.pl/wp-content/uploads/2019/10/kitchen-1336160_1920-768x510-1.jpg

Dobra inwestycja – to pojęcie, które funkcjonuje raczej w języku potocznym. W ujęciu biznesowym czy ekonomicznym posługuje się częściej określeniem rentownej inwestycji. Oba języki – potoczny jak i ekonomiczny mają jednak jeden wspólny przymiotnik – korzystna. Taka właśnie powinna być dobra inwestycja dla inwestora – niezależnie od jej skali i wkładu własnego.

Pojęcie inwestycji w różnych ujęciach


Mówi się, że najtrudniej zdefiniować najprostsze pojęcia. W przypadku inwestycji jednak nie sprawia to większej trudności. Czym więc jest inwestycja? Ujmijmy to tak – inwestycja jest sposobem na pozyskanie nowych składowych (aktywów) majątkowych za pomocą posiadanych już środków majątkowych. Inwestycją może być nie tylko nieruchomości w okazyjnych cenach, samochód czy sprzęt komputerowy. Inwestycją może być również człowiek. Dlaczego? Dlatego, że celem inwestycji jest zawsze zdobycie kolejnych środków finansowych lub korzyści ekonomicznych, które prowadzą do tzw. maksymalizacji zysków, powiększania naszego majątku.

Rodzaje inwestycji

Zagłębiając się w opracowania ekonomistów odnajdziemy zapewne różne typy i rodzaje inwestycji. Spectrum ich podziału może być naprawdę bardzo szerokie. Podajmy kilka przykładów. Inwestycje mogą być prywatne lub państwowe – w zależności od kogo pochodzą środki finansowe. Rozważając pochodzenie podmiotu, z którego pochodzą pieniądze mogą być krajowe lub zagraniczne. Patrząc przez pryzmat źródeł finansowania możemy dokonać podziału na: własne, kredytowe lub mieszane. I ostatni podział, który najczęściej funkcjonuje w odniesieniu do branży nieruchomości to podział na inwestycje: krótkoterminowe, średnioterminowe i długoterminowe.

5 cech dobrej inwestycji

Zdefiniowaliśmy już pojęcie inwestycji, a także dokonaliśmy ich podziału. Czas więc na wskazanie cech dobrej inwestycji. Zrobimy to w formie wypunktowania z komentarzem do każdej z cech. Oto one:

-Dobra inwestycja to bezpieczna inwestycja
Bezpieczeństwo zawsze jest najważniejsze. Weryfikacja i rozważenie wszelkich zagrożeń zawsze jest tutaj wskazane. Analizować możemy wiele rzeczy – rentowność, dopasowanie do naszego profilu działalności, potencjał rozwojowy. Warto zawsze patrzeć na inwestycję w perspektywie długoletniej.


-Dobra inwestycja jest dopasowana do Twoich potrzeb i możliwości
Być może ten slogan jest nieco wyświechtany, ale jakże prawdziwy. Mierz siły na swoje zamiary – także finansowe. Skaluj biznes i jego możliwości. Poziom akceptacji ryzyka musi być akceptowali i realny do uniesienia. Inwestycja nie powinna zachwiać Twoją sytuacją finansową nawet w przypadku niepowodzenia.

-Dobra inwestycja to inwestycja z opcją wyjścia

Z pkt nr 2, a konkretnie stwierdzenia w przypadku niepowodzenia wynika punkt nr 3 – wyjście z inwestycji. Wyjście z inwestycji powinno być możliwe praktycznie na każdym z jej etapów.

-Dobra inwestycja to inwestycja w aktywa

Nie ma nic lepszego niż realne aktywa. Nieruchomości, budowanie firmowego brandu, własny sklep, kawiarnia – to wszystko wzbiera na wartości. Pamiętaj, że inwestując w aktywa zwiększasz ich wartość w perspektywie czasu.

-Dobra inwestycja jest przejrzysta i zrozumiała

Powinieneś wiedzieć wszystko o inwestycji: jak działa, jaki przynosi zysk, w jakiej perspektywie czasu, jak wygląda jej finansowe, kosztorys, jakie jest ryzyko inwestycyjne. Przejrzyste zasady pomogą Ci zrozumieć biznes!

-Dobra optymalizacja zapewnia optymalizację podatkową

Na pewnym etapie budowania swojej firmy zrozumiesz, że bez optymalizacji podatkowej będzie trudno o rozwój. To ona jest jedynym dozwolonym prawnie sposobem hamowania obciążeń podatkowych. Przemyślana inwestycja to taka, w której optymalizacja podatkowa jest pozytywnym skutkiem ubocznym!

Dobrą inwestycją jest flipowanie na rynku pierwotnym. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak zoptymalizować podatki a jednocześnie jak zarabiać na nieruchomościach, to nasze szkolenia są dla ciebie!


Udostępnij:
blank blank blank
Dołącz do nas i obracaj nieruchomościami!
Jesteśmy po to aby udowodnić Tobie, że inwestowanie w nieruchomości jest dla każdego bez względu na wiek, pochodzenie czy kapitał początkowy. Najważniejsze są chęci. Zdajemy sobie sprawę, że do każdej decyzji trzeba dojrzeć, więc jeśli będziesz gotowy to skontaktuj się z Nami!.

Masz pytania
lub chcesz wiedzieć więcej?

Zostaw swój numer telefonu,
a odpowiemy tak szybko, jak to tylko możliwe!