Ile środków potrzeba na pierwszy flip?

Flipping i inwestowanie w pierwszy flip to strategia szybkiego zysku, w której inwestor kupuje nieruchomość po obniżonej cenie, a następnie ulepsza nieruchomość, aby ją sprzedać po lepszej cenie. Zamiast kupować nieruchomość do zamieszkania, kupujesz dom jako inwestycję w nieruchomości. Warto wspomnieć, że głównym celem flipowania jest kupowanie po niskich cenach i sprzedawanie drogo.

Inwestycja w projekt deweloperski i flipowanie może być niezwykle lukratywną strategią, zwłaszcza jeśli rynek nieruchomości radzi sobie dobrze. Zwróć uwagę, że zajęcie nieruchomości i poniesione koszty inwestycyjne potrafią zwrócić się kilkukrotnie! Dzieje się tak, ponieważ większość inwestorów w nieruchomości może kupić te nieruchomości dość tanio, co zwiększa ich potencjalny zysk.

Jaki kapitał jest potrzebny na wykonanie pierwszego flipa?

Duży popyt na nieruchomości w coraz większym stopniu powoduje, że inwestorzy nabywają nieruchomości poza rynkiem i na wczesnych etapach projektu. Jednocześnie istnieje również znaczący niewykorzystany potencjał wartości w istniejących zasobach budowlanych, które można wykorzystać. Jeśli zdecydowałeś się na inwestowanie w pierwszy flip, sprawdź koniecznie poniższe informacje.

Pierwszy flip, gdy nie mamy jeszcze doświadczenia najlepiej będzie zrobić na niewielkim mieszkaniu, najlepiej takim do kwoty 200.000,00 zł,

Przykładowa symulacja dla mieszkania kupionego za 150.000,00 zł przedstawia się następująco: koszty całościowe (remont, notariusz, podatki, pośrednictwo) to kwota 27.500,00 zł, sprzedaż mieszkania już po remoncie za 218.000,00 zł, zysk 40.500 zł.

Jak wybrać pierwszą inwestycję?

Jak zainwestować pieniądze w pierwszy flip na nieruchomościach? Jak flipować nieruchomościami aby zarobić? Najlepszą inwestycją dla początkującego inwestora jest zakup mieszkania w systemie 10/90. Szczególną zaletą jest tu możliwość wpłacania funduszy w transzach, co dla osób początkujących, często nieprzygotowanych finansowo na tak poważne inwestycje stanowi idealne rozwiązanie oraz pozwala zarobić poważne pieniądze w dłuższej perspektywie czasu.

10% wkładu własnego w systemie 10/90

Zakup nieruchomości i system 10/90 polegają na wpłacie zaliczki na zakup nieruchomości w wysokości 10% wartości nieruchomości na tzw. dziurę w ziemi. Inwestycje w tym systemie dają niezwykle szerokie pole manewru. Najczęściej transakcje te wykonywane są na pierwotnym rynku nieruchomości oraz przynoszą niemałe zyski, jednak w dłuższej perspektywie czasu. Inwestor na inwestowanie w pierwszy flip wpłaca pieniądze deweloperowi w firmie zaliczki na przyszłe mieszkanie. Nie kupuje on więc mieszkania a tzw. dziurę w ziemi. Kolejne kwoty inwestor wpłaca systematycznie transzami. Inwestycja tego typu jest bezpieczna, ponieważ przepisy prawa budowlanego w pełni zabezpieczają nasze finanse.

Zadatek na poczet 10%

Zadatek jest kwotą, którą kupujący nieruchomość zgadza się przekazać przy zawieraniu umowy przedwstępnej. Zadatek chroni interesy obu stron i najczęściej wynosi on 10% wartości nieruchomości. W późniejszym etapie sprzedaży, zadatek zostaje zaliczony do ceny mieszkania lub domu. Zadatek ten pomaga w rozpoczęciu inwestowania w pierwszy flip.

Uzupełnienie zadatku przy umowie przedwstępnej

Na etapie zawierania umowy przedwstępnej kupna/sprzedaży nieruchomości strona kupująca jest zobowiązana wpłacić stronie sprzedającej zaliczkę lub zadatek. Pieniądze te wliczane są na poczet przyszłej zapłaty. W przypadku wpłaty zaliczki w momencie, gdy nie dochodzi do transakcji, zaliczka jest zwracana. Inaczej przedstawia się sytuacja przy wpłacie zadatku. Jeżeli do transakcji nie doszło z przyczyn leżących po stronie kupującego, zadatek ten przepada. Jeżeli natomiast do transakcji nie doszło z przyczyn leżących po stronie sprzedającego, to jest on zobowiązany zwrócić wpłaconą kwotę w podwójnej wysokości, zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego.

Prowizja za okazję inwestycyjną

Mieszkania "na flipa" to bardzo powszechna forma zainwestowania kapitału. Taki stan rzeczy powoduje, że okazji inwestycyjnych mamy coraz mniej. Coraz rzadziej zdarza się okazja kupna mieszkania po cenie niższej niż rynkowa przy równoczesnej możliwości odsprzedania go po cenie wyższej. Niekiedy może zdarzyć się tak, że za taką okazję zostanie nam narzucona prowizja.

Pozostałe koszty - notariusz, operat

Jeśli potrzebujesz dokumentu poświadczonego notarialnie przez notariusza, być może będziesz musiał zapłacić skromną opłatę. Notariusze zapewniają, że wszyscy podpisujący są tym, za kogo się podaje, znają treść podpisywanego dokumentu i nie składają podpisu wbrew swojej woli. Usługi notarialne są często usługami uzupełniającymi świadczonymi przez instytucje, od banków po sklepy wysyłkowe. Korzystając z usług notarialnych, zazwyczaj uiszcza się opłatę. Ile obecnie wynosi opłata za notariusza?

Opłaty notarialne są ustalane indywidualnie i mogą być o wiele niższe niż te ustalone przez prawo. Przykładowo przy zakupie mieszkania za 250.000, 00 zł, na rynku pierwotnym koszt będzie wynosił 2906,10 zł. Prowizja dla agencji nieruchomości może sięgać nawet 2.5% wartości nieruchomości.

Założenie księgi wieczystej wynosi 60 zł, opłata za wpis prawa własności do księgi wieczystej to 200 zł, ustanowienie hipoteki dla nieruchomości to 200 zł, podatek od wpisu hipoteki to 19 zł.

Operat szacunkowy z kolei, to bardzo szczegółowa forma wyceny opracowana przez rzeczoznawcę majątkowego. Wszelkie operaty szacunkowe muszą zostać sporządzone w formie pisemnej. Operat zbiera niezbędne informacje na temat nieruchomości - określa wycenę i cel wyceny, opisuje stan nieruchomości, ustala daty pozwalające na określenie wartości domu lub mieszkania, a także przedstawia swoje obliczenia wartości wg technik szacowania wraz z uzasadnieniem.

Podsumowanie

Jak widać, inwestycje w nieruchomości cieszą się dużym zainteresowaniem. Pole do popisu mają także początkujący inwestorzy, tacy, którzy nie osiągnęli jeszcze stabilizacji finansowej na zbyt wysokim poziomie. Mają oni możliwość zakupu nieruchomości w systemie 10/90, o czym mowa powyżej.

Kluczowe wnioski na temat inwestowania w pierwszy flip:

  • Zamiana nieruchomości oraz kupowanie i utrzymywanie nieruchomości to dwie różne strategie inwestycyjne.
  • Posiadanie nieruchomości daje inwestorom możliwość gromadzenia bogactwa w czasie i unikania wzlotów i upadków na giełdzie.
  • Odwrócenie może zapewnić szybki zwrot inwestycji i uniknąć ciągłych kłopotów ze znalezieniem najemców i utrzymaniem nieruchomości, ale koszty i podatki mogą być wysokie.
  • Kupno i trzymanie nieruchomości zapewnia pasywny miesięczny dochód i korzyści podatkowe, ale nie każdy jest przygotowany do zarządzania i odpowiedzialności prawnej wynikającej z bycia wynajmującym.

Poważniejsi inwestorzy mają za to furtkę otwartą, jeżeli chodzi o flipowanie nieruchomości. Biznes ten jest ostatnimi czasy bardzo modny oraz zatacza coraz większe kręgi, a łowcy okazji mogą w tej branży odnieść sukces finansowy. Może się okazać, że inwestowanie w pierwszy flip może przynieść duże zyski i rozpocząć inwestycję w kolejny.
 

Obejrzyj poniższe wideo i dowiedz się więcej!

 

Sprawdź 3 strategie inwestowania, których nauczysz się na naszych szkoleniach:

 

Zobacz, jak wygląda proces inwestycyjny w praktyce:

 

 

The point of using dummy text for your paragraph is that it has a more-or-less normal distribution of letters. making it look like readable English.

Zapisz się!

Odbierz dostęp do bezpłatnego szkolenia o rynku pierwotnym

JAK W 2023 ROKU INWESTOWAĆ W NIERUCHOMOŚCI Z MINIMALNYM WKŁADEM I ANGAŻUJĄC NIEWIELE CZASU

Czego dowiesz się ze szkolenia?

Jak inwestować mając tylko 10% wkładu?

Jak osiągnąć nawet 150% zwrotu z inwestycji?

Gdzie szukać mieszkania z rynku pierwotnego, żeby zrobić na nim najlepszy zysk?

Dlaczego flipujemy tylko na rynku pierwotnym?

Zobacz inne nasze artykuły

blank
Akt notarialny domu – wszystko co powinieneś wiedzieć
Akt notarialny domu to dokument prawny, który odgrywa kluczową rolę w procesie zakupu lub sprzedaży nieruchomości. Jest to oficjalny dokument sporządzany przez notariusza, potwierdzający zawarcie umowy pomiędzy stronami transakcji. Wraz z podpisaniem aktu notarialnego nabywca staje się właścicielem nieruchomości, a sprzedawca zobowiązuje się do przekazania praw do danej posiadłości. Akt notarialny domu - co to […]
blank
Budynek gospodarczy – koszt, pozwolenie i ograniczenia
Budynki gospodarcze odgrywają kluczową rolę w różnorodnych przedsięwzięciach, począwszy od małych gospodarstw rolnych, przez zakłady produkcyjne, aż po duże przedsiębiorstwa przemysłowe. Ich budowa i eksploatacja wiążą się jednak z szeregiem istotnych kwestii, takich jak koszty, pozwolenia oraz ograniczenia prawne i techniczne. W niniejszym artykule przyjrzymy się temu tematowi z bliska, analizując najważniejsze aspekty związane z […]
blank
Budownictwo ekologiczne – cechy ekologicznego budynku
W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przykłada się do kwestii ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. W ramach tego trendu coraz większą popularnością cieszy się budownictwo ekologiczne, które kładzie szczególny nacisk na minimalizację negatywnego wpływu budynków na otaczającą przyrodę oraz na poprawę efektywności energetycznej. Warto zastanowić się, jakie są charakterystyczne cechy budynków ekologicznych i dlaczego coraz […]

Najbliższe warsztaty stacjonarne

TYLKO DO 25 LUTEGO DO 22.00,

WSZYSTKIE WARSZTATY

-1000zł

Z KODEM RABATOWYM:

FNPLOKALNIE

DO KOŃCA PROMOCJI ZOSTAŁO:

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy

Kraków 9 - 10 marca 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Gdańsk 20 - 21 kwietnia 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Warszawa 18 - 19 maja 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Masz pytania? Napisz do nas

blank
×
×

Koszyk