0
Szkolenia z inwestowania Inwestuj z nami Okazje inwestycyjne
Youtube Facebook Instagram

Ile czasu zajmuje inwestowanie w nieruchomości?

Dodano: 8 sierpnia 2022
autor: flipnapierwotnym
https://flipnapierwotnym.pl/wp-content/uploads/2019/12/interior-2593482_1920-768x512-1.jpg

Inwestowanie w nieruchomości jest jedną z metod lokowania posiadanego kapitału i czerpania z tego tytułu wymiernych zysków, które mogą być znacznie wyższe od tych, jakie są do osiągnięcia za pośrednictwem lokat terminowych w bankach. Wynajem nieruchomości pozwala z kolei na zapewnienie źródła pasywnego dochodu. Jednak inwestorzy, którzy przymierzają się do inwestowania w nieruchomości, powinni zwrócić uwagę na to, ile trwa sprzedaż mieszkania lub jego zakup, albo znalezienie chętnych na wynajem. Czas jest jedną z elementów składowych procesu inwestowania i wpływa na zyskowność.

Czas to ważny kapitał przy inwestycji w nieruchomości

Pieniądze i czas – to dwa najważniejsze czynniki liczące się przy inwestycjach w nieruchomości. Jak robić to tak, aby na nich zarabiać? Przede wszystkim trzeba liczyć się z koniecznością zaangażowania w cały proces inwestycyjny. Nie wystarczy kupić okazję inwestycyjną, a następnie po prostu wystawić je na sprzedaż w wyższej cenie lub do wynajęcia? Taka inwestycja w nieruchomości sprawdzić może się tylko w jednostkowych przypadkach.

Poświęcenie dużo czasu przy zakupowi, sprzedaży lub wynajmowaniu nieruchomości pozwoli dopilnować wielu rzeczy samodzielnie. Jeśli owego czasu inwestor nie ma lub nie może go wygospodarować z uwagi np. na pracę zawodową, musi liczyć się z koniecznością wydania większej sumy pieniędzy na zaangażowanie do pracy osób, którym zleci dopilnowanie całej inwestycji.

Ile czasu zajmuje inwestowanie na rynku nieruchomości? Trudno powiedzieć, ponieważ każdy przypadek może być inny i wymagać innych nakładów czasu i zaangażowania ze strony inwestora.

Ile zajmuje nauka inwestowania?

Istotą inwestowania jest czerpanie zysku z różnych działań. Okres zwrotu z inwestycji może być różny, w zależności od stopnia jej płynności. Trybu inwestowania dostosowanego do indywidualnych wymagań inwestora trzeba się nauczyć. Należy przy tym poświęcić czas na rozpoznanie rynku, na którym chce się prowadzić inwestycje oraz zaznajomić się z najczęstszymi błędami, jakie popełniają młodzi inwestorzy. Nie ma nic gorszego niż ryzykowanie swoim kapitałem w momencie, gdy tak naprawdę nic się nie wie na temat rynku, na którym prowadzi się inwestycje.

Jeśli chcemy znaleźć skuteczny sposób inwestowania w nieruchomości, najpierw powinniśmy dowiedzieć się w praktyce, jak flipować nieruchomościami. Można w tym celu sięgnąć po książki fachowe, prześledzić case study realnych sytuacji, w których inne osoby inwestowały w mieszkania czy domy na wynajem. Do nauki np. flippingu nie potrzeba dużo czasu, ale warto dowiedzieć się przy tym między innymi o tym, czym jest flip, jak znaleźć idealny lokal do flippingu i jak sprzedać mieszkanie z zyskiem w możliwie jak najkrótszym czasie. Czas zwrotu inwestycji jest tu kluczowy dla możliwości podjęcia się w danym roku kolejnego flippingu na mieszkaniach i domach. Należy sobie dać choć kilka miesięcy na teoretyczne zapoznanie się z tematem i być może nawiązanie kontaktów w branży inwestycyjnej, w której inwestor chce działać. Wyposażony w wiedzę, może podjąć pierwsze, ostrożne inwestycje.

Od czego zależy czas sprzedaży mieszkania?

Czas sprzedaży mieszkania uzależniony jest od ceny ofertowej, jego lokalizacji, stanu i standardu, a nawet kondygnacji, na której położone jest lokum oraz orientacji okien wobec stron świata. Kupującym zależy na tym, by mieszkać na osiedlach, gdzie jest spokojnie, a parkowanie samochodem nie sprawia żadnych problemów. Mieszkania atrakcyjne pod względem ceny i lokalizacji sprzedają się na przysłowiowym pniu. Czasem wystarczy obniżyć cenę o kilka tysięcy złotych, by wyróżnić się na tle innych ofert nieruchomości i szybko sprzedać lokal. Ceny mieszkań w 2020 roku są wysokie, a przy tym mieszkań do nabycia nie jest zbyt dużo. Popyt przeważa nad podażą, dlatego najlepsze mieszkania do sprzedaży, jak i do wynajęcia, znikają bardzo szybko.

Po jakim czasie inwestycja w nieruchomości się zwraca?

Okres zwrotu inwestycji w nieruchomości jest inny w przypadku, gdy inwestor praktykuje flipping nieruchomości, czyli kupuje lokum tanio, a sprzedaje po jego remoncie w wyższej cenie. Wówczas czasem wystarczy kilka miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet tylko kilka tygodni, by zbyć mieszkanie i zrealizować zyski. Natomiast dłużej inwestycja zwraca się przy kupowaniu nieruchomości na wynajem. Wówczas potrzeba czasu na to, by takie mieszkanie przynosiło stały dochód, zwłaszcza wtedy, gdy kupowane było z udziałem kredytu hipotecznego.
 

Obejrzyj poniższe wideo i dowiedz się więcej!

 

Sprawdź 3 strategie inwestowania, których nauczysz się na naszych szkoleniach:

 

Zobacz, jak wygląda proces inwestycyjny w praktyce:

 

 

JESTEM ZAINTERESOWANY


Udostępnij:
Dołącz do nas i obracaj nieruchomościami!
Jesteśmy po to aby udowodnić Tobie, że inwestowanie w nieruchomości jest dla każdego bez względu na wiek, pochodzenie czy kapitał początkowy. Najważniejsze są chęci. Zdajemy sobie sprawę, że do każdej decyzji trzeba dojrzeć, więc jeśli będziesz gotowy to skontaktuj się z Nami!.

Masz pytania
lub chcesz wiedzieć więcej?

Zostaw swój numer telefonu,
a odpowiemy tak szybko, jak to tylko możliwe!