Home staging – zainwestuj w przyszły zysk

Branża nieruchomości cały czas się rozwija. Zmienia się wszystko: forma sprzedaży, podejście deweloperów - zmienia się także podejście samych kupujących do tego rodzaju transakcji. Jeszcze do niedawna własne “cztery kąty” były spełnieniem największych marzeń. Chcieliśmy mieć swoje miejsce na ziemi - zabezpieczyć rodzinę, bliskich. Dzisiaj nie tylko kupujemy dla siebie, ale też inwestujemy. Co więcej istnieją specjalne usługi, dzięki którym wynajem, sprzedaż mieszkania bęðzie bardziej owocna. Jednym z takich nurtów jest home staging. Co kryje się za tym tajemniczym branżowym pojęciem? Odpowiedź poniżej!

Czym jest home staging?

Rynek nieruchomości jest przepełniony. Zarówno ten dotyczący sprzedaży, jak i wynajmu. Konkurencja jest duża na rynku pierwotnym i wtórnym.  Chcesz wynająć mieszkanie w Gdańsku lub Gdyni? W atrakcyjnej, ale drogiej dzielnicy Warszawy? Tutaj trzeba być trochę akwizytorem i psychologiem. Zrozumieć potrzeby klienta i jego oczekiwania. Home staging polega na odpowiednim przygotowaniu nieruchomości pod sprzedaż lub wynajem, w taki sposób, aby transakcja była zrealizowana za możliwie najwyższą cenę. Liczy się tutaj kreatywne myślenie oraz wiedza z zakresu marketingu.  Specjaliści twierdzą, że praktycznie każdą nieruchomość można sprzedać i przedstawić w pozytywny i atrakcyjny sposób. Przydatna jest tu wyobraźnia i kreatywność. Kilka trików, mały “lifting” i mieszkanie może być jak nowe. Jeśli myślisz o zarabianiu na mieszkaniach musisz je przedstawić z jak najlepszej strony. Zaczarować kontrahenta.

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Przygotowanie mieszkania do sprzedaży zależy od jego stanu wizualnego i technicznego. Czasami potrzebny jest generalny remont, niekiedy małe odświeżenie  - dodanie kilku gadżetów, które wzbogacą wnętrze. Sprawią, że przestrzeń będzie bardziej przytulna, jasna i słoneczna.

Przestrzeń musi być nieskazitelnie czysta, dotyczy to zarówno blatów kuchennych, ale również szaf, półek, kurzu na obrazach. Profesjonalne sprzątanie to niezbędne minimum w procesie przygotowania mieszkania do sprzedaży/ wynajmu. Każdy potencjalny klient będzie zwracał uwagę na podłogi i ściany. Muszą być wyczyszczone, odnowione, równe. Znakomicie przy sprzedażach sprawdzają się panele i drewniane posadzki. Wyglądają zawsze doskonale, robią wrażenie na potencjalnym nabywcy. Tu zasada jest prosta - im mniej tekstyliów, tym lepiej.

Przygotowanie mieszkania pod inwestycję - podstawowe triki home staging:

  1. zatroszcz się o podłogi i odśwież ściany,
  2. dokładne posprzątanie mieszkania,
  3. pozbądź się niemiłych zapachów - tego chyba nie trzeba tłumaczyć. Czyste i świeże powietrze to podstawa - klienta będzie chciał “poczuć” mieszkanie wszystkimi zmysłami.
  4. zrezygnuj z  niepotrzebnych mebli - przestrzeń i jeszcze raz przestrzeń. Warto wynieść komody, szafki, które na dobrą sprawę nie spełniają żadnej funkcji tylko przeszkadzają. Dodamy wnętrzu przestrzeni.
  5. pozbądź się rzeczy osobistych - przestrzeń musi być funkcjonalna i praktyczna. Mieszkanie musi sprawiać wrażenie nowego. Podoba się? Klient może się od razu wprowadzać. Nie ma mowy o rzeczach, akcesoriach, gadżetach osobistych podczas prezentacji - zaburza to odbiór. Jeśli zostawimy przedmioty osobiste - klient będzie miał poczucie, że to nie jego “przestrzeń” i wpłynie to negatywnie na decyzję.
  6. zadbaj o wystrój - przedmioty osobiste trzeba usunąć. Warto jednak dodać akcesoria, które będą sprawiały, że dane miejsce będzie miało duszę: sezonowe kwiaty, stylowy zegar na ścianie.

To oczywiście tylko niektóre z wprowadzanych trików - jest ich dużo więcej. Każdy specjalista od home stagingu z pewnością dopasuje model działań do charakteru wnętrza. Najważniejsze, aby mieszkanie było czyste, słoneczne, przestronne i przytulne. Tymi zasadami trzeba się kierować.

Home staging: inwestycja w przyszły zysk

Warto zaznaczyć, że usługi home stagingu są coraz bardziej potrzebne. Praktycznie w każdym większym mieście możemy znaleźć agencję, która zajmuje się wdrażaniem kampanii tego typu. Zespoły tego typu agencji złożone są ze specjalistów z zakresu: reklamy i promocji, projektowania wnętrz i psychologii. Korzystając z tego typu usług zamawiający o nic się nie musi martwić. Może spać spokojnie wiedząc, że nieruchomość “pójdzie” za najlepszą cenę. Remont, kilka zmian, nowy wystrój wnętrza - w zależności od przeznaczenia nieruchomości - wystarczy kilka trików, by dana przestrzeń zyskała na wartości - wizualnej i finansowej. Za usługę home stagingu trzeba zapłacić - nierzadko też przed sprzedażą musimy wymienić instalację, zrobić remont. Oczywiście - są to koszta. Jeśli jednak traktujemy sprzedaż/wynajem mieszkania jako inwestycję niezbędny jest ten krok.

Mieszkanie pod inwestycję, a home staging

Chcesz zarabiać na mieszkaniach? Usługa home staging z pewnością pomoże. Warto ją sprawdzić i skorzystać ze wsparcia ekspertów. Nie można ignorować konkurencji na rynku. Każdy wkład finansowy w profesjonalne wsparcie home staging szybko się zwróci. A Twoje wszystkie transakcje będą naprawdę owocne - zakończone sukcesem. Oprócz home stagingu, polecamy zainteresować się flipowaniem na rynku pierwotnym. Z handlu okazjami inwestycyjnymi można zarobić równie dobrze!

 

Obejrzyj poniższe wideo i dowiedz się więcej!

 

Sprawdź 3 strategie inwestowania, których nauczysz się na naszych szkoleniach:

 

Zobacz, jak wygląda proces inwestycyjny w praktyce:

 

 

The point of using dummy text for your paragraph is that it has a more-or-less normal distribution of letters. making it look like readable English.

Zapisz się!

Odbierz dostęp do bezpłatnego szkolenia o rynku pierwotnym

JAK W 2023 ROKU INWESTOWAĆ W NIERUCHOMOŚCI Z MINIMALNYM WKŁADEM I ANGAŻUJĄC NIEWIELE CZASU

Czego dowiesz się ze szkolenia?

Jak inwestować mając tylko 10% wkładu?

Jak osiągnąć nawet 150% zwrotu z inwestycji?

Gdzie szukać mieszkania z rynku pierwotnego, żeby zrobić na nim najlepszy zysk?

Dlaczego flipujemy tylko na rynku pierwotnym?

Zobacz inne nasze artykuły

blank
Akt notarialny domu – wszystko co powinieneś wiedzieć
Akt notarialny domu to dokument prawny, który odgrywa kluczową rolę w procesie zakupu lub sprzedaży nieruchomości. Jest to oficjalny dokument sporządzany przez notariusza, potwierdzający zawarcie umowy pomiędzy stronami transakcji. Wraz z podpisaniem aktu notarialnego nabywca staje się właścicielem nieruchomości, a sprzedawca zobowiązuje się do przekazania praw do danej posiadłości. Akt notarialny domu - co to […]
blank
Budynek gospodarczy – koszt, pozwolenie i ograniczenia
Budynki gospodarcze odgrywają kluczową rolę w różnorodnych przedsięwzięciach, począwszy od małych gospodarstw rolnych, przez zakłady produkcyjne, aż po duże przedsiębiorstwa przemysłowe. Ich budowa i eksploatacja wiążą się jednak z szeregiem istotnych kwestii, takich jak koszty, pozwolenia oraz ograniczenia prawne i techniczne. W niniejszym artykule przyjrzymy się temu tematowi z bliska, analizując najważniejsze aspekty związane z […]
blank
Budownictwo ekologiczne – cechy ekologicznego budynku
W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przykłada się do kwestii ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. W ramach tego trendu coraz większą popularnością cieszy się budownictwo ekologiczne, które kładzie szczególny nacisk na minimalizację negatywnego wpływu budynków na otaczającą przyrodę oraz na poprawę efektywności energetycznej. Warto zastanowić się, jakie są charakterystyczne cechy budynków ekologicznych i dlaczego coraz […]

Najbliższe warsztaty stacjonarne

TYLKO DO 25 LUTEGO DO 22.00,

WSZYSTKIE WARSZTATY

-1000zł

Z KODEM RABATOWYM:

FNPLOKALNIE

DO KOŃCA PROMOCJI ZOSTAŁO:

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy

Kraków 9 - 10 marca 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Gdańsk 20 - 21 kwietnia 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Warszawa 18 - 19 maja 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Masz pytania? Napisz do nas

blank
×
×

Koszyk