Zielona Góra

Szkolenia z inwestowania w nieruchomości Zielona Góra

Szukasz metody na skuteczne pomnożenie kapitału? Chcesz zagwarantować swojej rodzinie bezpieczeństwo finansowe? Wejdź z nami w branżę flippingu mieszkaniowego i ciesz się zyskiem, nawet przy niewielkim wkładzie początkowym! Przyjdź na nasze szkolenie i ucz się od ekspertów!

Nazywamy się Patryk Sołtysiak i Maciej Welman. Od blisko 10 lat działamy w branży nieruchomości. Obecnie pod marką Flipnapierwotnym.pl realizujemy misję przekazywania wiedzy na temat flippingu mieszkań i szkolenia przyszłych inwestorów. Z naszej oferty edukacyjnej skorzystało już ponad 800 zadowolonych kursantów.

Jesteśmy znani wielu polskim deweloperom. Dzięki naszej renomie przeprowadzamy z nimi kilkadziesiąt rozmów miesięcznie. Pozwala nam to na tworzenie bazy atrakcyjnych lokali z rynku pierwotnego i negocjowanie dla nich korzystnych warunków nabycia. Oferty z systemami płatności 10/90, czy 20/80 przekazujemy później do dyspozycji naszych kursantów. Z naszych propozycji skorzystało do tej pory blisko 400 absolwentów szkoleń. To dzięki podsuniętym przez nas okazjom inwestycyjnym mogli oni postawić swoje pierwsze pewne kroki w branży flipowania. Chcesz dołączyć do ich grona?

Flipping mieszkań Zielona Góra – informacje o kursach

Seminaria szkoleniowe odbywają się stacjonarnie w największych polskich aglomeracjach. Kilka razy do roku odwiedzamy m.in. Warszawę, Łódź, czy Katowice. Jeśli interesujesz się inwestowaniem w mieszkania na sprzedaż w Zielonej Górze i okolicach, zapraszamy Cię na szkolenia do Poznania! Tu będziesz miał do nas najbliżej. Sprawdź aktualny grafik kursów i wybierz najdogodniejszy dla siebie termin!

Podstawowe kursy trwają zazwyczaj dwa dni. Preferujemy system weekendowy, tak by każdy głodny wiedzy i rozwoju początkujący fliper mógł w nich uczestniczyć. Zajęcia prowadzimy osobiście, ale zapraszamy na nie również ekspertów z dziedzin prawa i podatków. Wszystko po to, aby dać Ci kompletną wiedzę, która pozwoli Ci przeprowadzić bezpiecznie swój pierwszy flip na pierwotnym. Podstawowy program przeznaczony jest dla osób bez doświadczenia lub takich, które działają w branży od niedawna.

Dla inwestorów biegłych w sztuce flipowania mamy szkolenie dla zaawansowanych, które pozwoli im rozwinąć skrzydła i rozszerzyć zasięg działania do rynku nieruchomości w całej Polsce.

Dołącz do naszej społeczności na Facebooku i YouTube! Otrzymasz tam za darmo wiele wartościowych treści, będziesz mieć dostęp do webinarów i relacji z naszych najlepszych inwestycji!

Rynek nieruchomości Zielona Góra – atrakcyjność lokalizacji

Zielona Góra to miasto powiatowe i stolica województwa lubuskiego. Z końcem roku 2020 miasto o powierzchni 278,3 km2 zamieszkiwało 140.708 osób, co dawało miastu 24. pozycję w kraju, biorąc pod uwagę liczbę ludności (dane za: GUS).

Zielona Góra to jeden z najważniejszych ośrodków społeczno-gospodarczych Polski. Leży w zachodniej części kraju, niespełna 70 km od granicy z Niemcami. Mieszkańcy miasta oraz tamtejsi inwestorzy cieszą się doskonałą komunikacją drogową. Przez Zieloną Górę biegną droga ekspresowa S3 (stanowiąca część międzynarodowego szlaku E65, łączącego grecką Kretę ze szwedzkim Malmö) oraz dwie drogi krajowe nr 27 i nr 32. Oprócz tego do miasta prowadzą liczne trasy o charakterze wojewódzkim. Funkcjonuje tu także transport kolejowy. Pociągiem można stąd dotrzeć m.in. do Świnoujścia, Gorzowa Wielkopolskiego, Szczecina, Wrocławia, Lublina, Warszawy, a także do niemieckiego Berlina, Frankfurtu nad Odrą, Goerlitz, czy austriackiego Wiednia.

Najbliższe lotnisko, obsługujące loty pasażerskie znajduje się w Babimoście (ok. 33 km). Oferuje jedynie nieliczne destynacje, jak Warszawa, Turcja i Chorwacja. W odległości ok. 110 km znajduje się lotnisko w Poznaniu, a 140 km – we Wrocławiu.

Zielona Góra – potencjał miasta

O Zielonej Górze można mówić w samych superlatywach! Miasto jest atrakcyjne pod wieloma względami, nie tylko turystycznym, czy kulturalnym. Świadczy o tym fakt, że w „Rankingu Polskich Miast Zrównoważonych 2021”*, opracowanym przez firmę konsultingową Arcadis oraz specjalistów z Uniwersytetu Zielonogórskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Zielona Góra stanęła na podium zwycięzców, zajmując 3. miejsce. Przegrała jedynie z Warszawą i Toruniem.

Ranking oceniał jakość życia mieszkańców w 50. największych miastach w Polsce. Ewaluacji podlegały trzy kategorie: gospodarka, środowisko i społeczeństwo. Bardzo wysoka pozycja Zielonej Góry świadczy o ogromnym potencjale gospodarczym, wysokim poziomie rozwoju miasta oraz świetnych warunkach dla osiedlenia się w tym regionie. W poszczególnych kategoriach Zielona Góra zajęła następujące pozycje: 9. miejsce w kategorii „Społeczeństwo”, 4. – „Środowisko” oraz 24. – „Gospodarka”.

Władze Zielonej Góry dbają o komfort życia mieszkańców i kondycję miejskiej infrastruktury. Spore nakłady finansowe przeznaczane są na modernizację dróg oraz ochronę środowiska. Pod tym względem zresztą Zielona Góra jest uznawana za jedną z najbardziej zielonych przestrzeni miejskich w kraju. Ponad połowę jej powierzchni zajmują lasy. Zapewnia to mieszkańcom i turystom dostęp do licznych obiektów wypoczynkowych, rekreacyjnych, a także wpływa pozytywnie na jakość powietrza.

Pod względem gospodarki bardzo istotną rolę odgrywa winiarstwo, które stanowi część lokalnej tożsamości. W całym regionie lubuskim funkcjonuje ponad 100 winnic, a Zielona Góra nazywana jest „polską stolicą wina”. Inne gałęzie przemysłu, które tworzą rynek pracy w mieście to m.in. przemysł elektroniczny, informatyczny, metalowy, włókienniczy, drzewny i spożywczy. Na terenie miejscowości funkcjonuje Strefa Aktywności Gospodarczej „Spalony Las” oraz Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny.

Zielona Góra jest miastem młodych – oprócz szkół podstawowych i ponadpodstawowych, działa tu Uniwersytet Zielonogórski. Z punktu widzenia kultury i rekreacji Zielona Góra może pochwalić się licznymi imprezami i wydarzeniami, jak „Winobranie”, festiwale muzyczne i filmowe, w tym Quest Europe, wystawy sztuki, koncerty. Działają tu takie instytucje, jak filharmonia, kilka teatrów, kin, muzea i galerie.

Mieszkania Zielona Góra – popyt i podaż

Popyt na nowe mieszkania w Zielonej Górze jest bardzo wysoki, stale rośnie i znacznie przewyższa podaż. Tak duże zainteresowanie związane jest z wyjątkową atrakcyjnością miasta oraz stosunkowo niskimi cenami za m kw., jeśli porównać je do lokali w takich miastach, jak Warszawa, Łódź, Lublin, czy Rzeszów.

Narzędzia do analizy trendów w wyszukiwarce Google, wskazują, że frazę „mieszkania na sprzedaż Zielona Góra” wpisuje miesięcznie średnio 5.300 użytkowników. Odpowiednio „mieszkania Zielona Góra” wpisuje 2.500 osób, „nieruchomości Zielona Góra” – 2.400, a „nowe mieszkania Zielona Góra” – 250.

Według raportu „Analiza polskiego rynku nieruchomości w 2019 roku”* (źródło: gov.pl) w Zielonej Górze w 2019 roku wydano pozwolenie na budowę 1.667 mieszkań. To o 311 więcej w stosunku do roku 2016, mimo to ta liczba nadal nie zaspokaja popytu. Dynamika zmian liczby mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub zgłoszenia z projektem budowlanym w latach 2016-2019 wynosiła 22,94%.

Do użytku w 2019 roku oddano w Zielonej Górze 1.062 mieszkania, czyli o przynajmniej 100 mieszkań mniej niż w poszczególnych latach od 2016 do 2018. Dane te doskonale przedstawiają fakt, iż popyt na nowe mieszkania w Zielonej Górze znacznie przewyższa podaż.

Raport wskazuje również, że największy wpływ na cenę mieszkania na sprzedaż w Zielonej Górze miała w 2019 roku jego powierzchnia, lokalizacja i standard budynku. Najmniej istotne dla kupujących było piętro, na którym mieszkanie się znajdowało.

Ceny mieszkań na sprzedaż Zielona Góra – styczeń 2022

Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Zielonej Górze w styczniu 2022 roku wyniosła 6.100 zł/m2. W tym czasie droższe były jedynie mieszkania w Świebodzinie. W większości dużych miast w Lubuskiem średnia cena za m kw. była niższa niż 6.000 zł. Prognozowana cena za m kw. od stycznia do kwietnia 2022 wzrosła o blisko 12%.

Jeśli wziąć pod uwagę jedynie nowe mieszkania w Zielonej Górze, to średnia cena za m kw. mieszkania z rynku pierwotnego na początku roku przekroczyła 7.100 zł.

Najdroższe i najtańsze dzielnice w Zielonej Górze

Najdroższe mieszkania w Zielonej Górze znajdują się w dzielnicy Łężyca. Średnia cena za m kw. mieszkań ulokowanych w tej okolicy zbliża się do 7.000 zł.

Najmniej zapłacimy za lokal w dzielnicach Racula i Drzonków. Tam cena za m kw. plasuje się średnio na poziomie 5.700 zł.

Inwestuj z nami w Zielonej Górze

Potencjał zielonogórskiego rynku nieruchomości – podsumowanie

  • Zielona Góra zajęła 3. miejsce w klasyfikacji ogólnej „Rankingu Miast Zrównoważonych 2021”.
  • Średnia za cena za m kw. mieszkania w Zielonej Górze w 2017 roku nie przekraczała 4.000 zł. Dziś, po 5 latach, za m kw. lokalu trzeba zapłacić już średnio 6.100 zł/m2.
  • Średnia cena za m kw. nowego mieszkania w Zielonej Górze (wyłącznie rynek pierwotny) wynosi 7.100 zł.
  • Największą liczbę ofert stanowią mieszkania 3-pokojowe, następne w kolejności są lokale 2- i 4-pokojowe.
  • Najdroższym osiedlem Zielonej Góry jest Łężyca – dzielnica o statusie sołectwa.
  • Na koniec 2020 roku w Zielonej Górze mieszkało blisko 141 tys. osób.

*”Ranking Miast Zrównoważonych 2021” Arcadis: arcadis.com/pl-pl/aktualnosci/europe/poland/2021/7/ranking-polskich-miast

**”Analiza Polskiego Rynku Nieruchomości w 2019 roku”: gov.pl/web/rozwoj-technologia/analizy-polskiego-rynku-nieruchomosci

Inwestowanie w nieruchomości – województwo lubuskie

Zapisz się!

Odbierz dostęp do bezpłatnego szkolenia o rynku pierwotnym

JAKIE MIESZKANIA SPRZEDAJĄ SIĘ NAJLEPIEJ W 2024 ROKU?

Czego dowiesz się ze szkolenia?

Dowiesz się jakie są podstawowe błędy inwestorów typujących okazję inwestycyjną?

Jakie układy mieszkańsprzedają się teraz najlepiej?

Z jakimi deweloperami współpracować, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo transakcji?

W jaki sposób finansować inwestycje, aby uzyskiwać najwyższe stopy zwrotu?

Kiedy jestdobry czas na zakup mieszkania, na rynku pierwotnym?

Jak wygląda dobra okazja inwestycyjna -prezentacja konkretnego przykładu.

Jakich wyników możesz się spodziewać na rynku pierwotnym?

Zobacz wyniki naszych absolwentów oraz wybrane inwestycje:

Najbliższe warsztaty stacjonarne:

Poznań 24 - 25 sierpnia 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł

6 750 zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł

12 000 zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Warszawa 19 - 20 Września 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł

6 750 zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł

12 000 zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Wrocław 19 - 20 Października 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł

6 750 zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł

12 000 zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

×
×

Koszyk