Szczecin

Szkolenia z inwestowania w nieruchomości Szczecin

Szukasz najskuteczniejszego sposobu na pomnożenie swojego kapitału? Flipping nieruchomości jest doskonałą strategią działania, która zagwarantuje Tobie i Twoim bliskim finansową stabilność. Jednak inwestowanie w nieruchomości wymaga rzetelnej wiedzy, bez której trudno będzie Ci wejść w tę specyficzną branżę. Na szczęście masz nas! Na naszych kursach z flipowania nauczysz się wszystkiego!

Za marką Flipnapierwotnym.pl stoi dwóch ambitnych inwestorów – Maciej Welman i Patryk Sołtysiak. W sektorze nieruchomości działamy już od blisko 10 lat. W tym czasie przeprowadziliśmy szereg lukratywnych inwestycji, które nie tylko znacznie zasiliły nasze konta bankowe, ale pozwoliły też na rozwój, zdobywanie wiedzy i doświadczeń w dziedzinie flipowania mieszkaniami. Od kilku lat nieprzerwanie realizujemy naszą misję szkoleniową. W zakresie inwestowania na rynku pierwotnym nieruchomości wyedukowaliśmy już ponad 800 inwestorów! To właśnie my tworzymy nowe pokolenie profesjonalnych fliperów!

Wśród krajowych deweloperów cieszymy się renomą prawdziwych profesjonalistów! Dzięki temu przeprowadzamy z nimi kilkaset rozmów rocznie. Pozwala nam to na tworzenie bazy atrakcyjnych mieszkań deweloperskich i negocjowanie dla nich preferencyjnych warunków nabycia. Oferty z systemami płatności 10/90 lub 15/85 oddajemy później do dyspozycji naszym seminarzystom. Z naszych propozycji skorzystało do tej pory blisko 400 absolwentów szkoleń. To dzięki podsuniętym przez nas okazjom inwestycyjnym mogli oni postawić swoje pierwsze stabilne kroki w branży flipowania. Ty również możesz dołączyć do tego grona!

Flipping mieszkań Szczecin – informacje o kursach

Szkolenia z inwestowania odbywają się stacjonarnie w największych polskich aglomeracjach. Kilka razy do roku odwiedzamy m.in. Poznań, Warszawę, Łódź, czy Katowice. Jeśli interesujesz się flipowaniem mieszkaniami na sprzedaż w Szczecinie i okolicach, sprawdź aktualny harmonogram kursów i wybierz dogodny dla siebie termin i lokalizację!

Standardowe szkolenia trwają dwa dni. Zajęcia prowadzimy w oparciu o własną wiedzę i doświadczenia, ale korzystamy również ze wsparcia profesjonalistów z branży prawnej i podatkowej. Wszystko po to, aby dać Ci kompletną wiedzę, pozwalającą na samodzielne flipowanie. Podstawowy program przeznaczony jest dla osób bez doświadczenia lub takich, które działają w branży od niedawna.

Nie zapominamy także o inwestorach z dużym doświadczeniem. Czekają na nich specjalne warsztaty, które pozwalają wyskalować biznes i przenieść swoje działania z lokalnego rynku nieruchomości, na rynek krajowy. Pełen program kursów na obu poziomach znajdziesz tutaj!

Czekamy na Ciebie także w sieci! Dołączając do naszej wirtualnej społeczności na Facebooku i YouTube uzyskasz dostęp do darmowych webinarów, aktualności z branży oraz relacji z najciekawszych przedsięwzięć inwestycyjnych.

Rynek nieruchomości Szczecin – potencjał miasta

Szczecin to główne miasto województwa zachodniopomorskiego, jeden z najważniejszych ośrodków społeczno-gospodarczych w kraju. Leży nad rzeką Odrą, przy granicy polsko-niemieckiej. Jest punktem centralnym aglomeracji szczecińskiej. Z końcem roku 2020 miasto o powierzchni 300,6 km2 zamieszkiwały 396.472 osoby, co dawało Szczecinowi 7. pozycję w kraju, biorąc pod uwagę liczbę ludności i 3. pod względem zajmowanej powierzchni (dane za: GUS).

Miasto jest świetnie skomunikowane – biegną przez nie trasy autostrady A6, drogi ekspresowej S3, dróg krajowych nr 10, 13 i 31 oraz droga wojewódzka nr 115. W Szczecinie funkcjonuje także wiele połączeń wodnych o charakterze handlowym, rekreacyjnym i transportowym. Oprócz tego, że miasto leży nad Odrą, od wschodniej strony oblewa je Jezioro Dąbie, a od północnej – Zalew Szczeciński, którym można dopłynąć do Morza Bałtyckiego. Od morskiej linii brzegowej mieszkańców Szczecina dzieli ok. 100-kilometrowa trasa. W odległości ok. 50 km od centrum miasta znajduje się port lotniczy Szczecin-Goleniów, który obsługuje loty pasażerskie do Dublina, Londynu, Oslo, czy Warszawy.

Szczecin jest miastem akademickim, Znajduje się tu ok. 20 uczelni wyższych, m.in. Akademia Morska, Akademia Sztuki, Uniwersytet Szczeciński i Pomorski Uniwersytet Medyczny. Stąd też mieszkania na sprzedaż często traktowane są jako inwestycja pod wynajem dla studentów. Oprócz tego miasto ma bardzo silną pozycję gospodarczą, nie tylko ze względu na portowy charakter (stocznie remontowe, jachtowe i żeglugi morskiej).

Szczecin jest również kulturalnym centrum regionu z licznymi teatrami, ośrodkami kultury, muzeami i innymi instytucjami rekreacyjnymi. Duże znaczenie dla rozwoju gospodarczego ma turystyka. Pozytywny wpływ ma także sąsiedztwo z Niemcami – mieszkańcy Szczecina często znajdują pracę za granicą.

O Szczecinie można powiedzieć wiele dobrego – jest to ładne, zadbane i zielone miasto, które cieszy się największą popularnością wśród miejscowości w regionie Polski północno-zachodniej.

„Rankingu Polskich Miast Zrównoważonych 2021”* opracowanym przez firmę konsultingową Arcadis oraz specjalistów z Uniwersytetu Zielonogórskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Szczecin uplasował się dokładnie w połowie, bo na 25. pozycji. W konkursie wzięto pod uwagę 50. największych polskich miejscowości. Końcowy rezultat jest wypadkową ewaluacji trzech kategorii: gospodarki, środowiska oraz społeczeństwa i ma za zadanie wyłonienie miast, w których mieszkańcom żyje się najlepiej. W poszczególnych kategoriach Szczecin zajął następujące pozycje: 25. miejsce w kategorii „Społeczeństwo”, 29. – „Środowisko” oraz 25. – „Gospodarka”.

Popularność Szczecina zamyka się w zręcznym wyważeniu i połączeniu najlepszych cech dużej aglomeracji z oazą spokojnego życia.

Mieszkania na sprzedaż Szczecin – popyt i podaż

Zainteresowanie mieszkaniami na sprzedaż w Szczecinie jest wysokie – adekwatne do renomy, powierzchni i stanu zaludnienia miasta. Wnioski te można wysnuć, bazując na analizie najchętniej wyszukiwanych haseł w Internecie. W kontekście lokali mieszkalnych w Szczecinie najczęściej wpisywane frazy to: „mieszkania na sprzedaż Szczecin” – średnio 8.200 wyszukiwań w miesiącu, „nieruchomości Szczecin” (4.250), „mieszkania Szczecin” (3.650) oraz „mieszkania Szczecin sprzedaż” (1.350). Hasłem „nowe mieszkania Szczecin” miesięcznie interesuje się średnio 500 użytkowników. Na podstawie analizy trendów Google warto także podkreślić, że tutejszy popyt na lokale na sprzedaż jest średnio 4 razy większy, w stosunku do mieszkań na wynajem.

Na początku roku 2022 w Szczecinie dostępnych było blisko 1.000 mieszkań, rozlokowanych w 32 inwestycjach deweloperskich. Większość stanowiły mieszkania 2-pokojowe (38%), kawalerki (29%) oraz lokale 3-pokojowe (23%).

Raport „Analiza polskiego rynku nieruchomości w 2019 roku”* (źródło: gov.pl) podaje, że w Szczecinie w 2019 roku wydano pozwolenie na budowę 3.608 mieszkań. To o 1.586 więcej w stosunku do roku 2016. Dynamika zmian liczby mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub zgłoszenia z projektem budowlanym w latach 2016-2019 wynosiła 78,44%.

Do użytku w 2019 roku oddano w Szczecinie 3.215 mieszkań, czyli o blisko 1.000 mieszkań więcej niż w roku 2018. Popyt na mieszkania w tym mieście stale rośnie, na szczęście podaż jest też dość wysoka. Na kolejne lata przewiduje się powstanie wielu nowych mieszkań w Szczecinie.

Raport wskazuje również, że największy wpływ na cenę mieszkania na sprzedaż w Szczecinie miała w 2019 roku jego powierzchnia oraz lokalizacja budynku. Najmniej istotne dla kupujących było piętro, na którym mieszkanie się znajdowało. W ostatnich latach da się też zauważyć tendencję do zakupu mieszkań, znajdujących się jak najbliżej centrum miasta.

Ceny mieszkań Szczecin – styczeń 2022

Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Szczecinie w styczniu 2022 roku wyniosła 7.500 zł/m2. W tym czasie droższe były jedynie mieszkania w Kołobrzegu i Świnoujściu – ich ceny zdecydowanie przekraczały 10.000 zł/m2. Na tle średniej ceny za m kw. mieszkania, wyliczonej dla całego województwa (ok. 4.700 zł), Szczecin wypada dość drogo, jednak należy pamiętać, że jest to główny ośrodek miejski regionu i stolica województwa. Na tle innych miejscowości wojewódzkich ceny szczecińskich nieruchomości nie odbiegają od standardów.

Prognozowana cena za m kw. od stycznia do kwietnia 2022 wzrosła o blisko 7,3%.

Jeśli wziąć pod uwagę jedynie nowe mieszkania w Szczecinie, to średnia cena za m kw. mieszkania z rynku pierwotnego na początku roku przekroczyła 9.000 zł.

Najdroższe i najtańsze dzielnice w Szczecinie

Najdroższe mieszkania w Szczecinie znajdują się w dzielnicy Zachód. Średnia cena za m kw. mieszkań ulokowanych w tej okolicy zbliża się do 8.000 zł. Następne w kolejności są Północ i Prawobrzeże.

Najmniej zapłacimy za lokal w Śródmieściu. Tam cena za m kw. plasuje się średnio na poziomie 7.000 zł.

Jak widać, między najdroższymi a najtańszymi dzielnicami jest niewielka rozbieżność cenowa, do tego rynek cen jest dynamiczny i w niedługim czasie mogą się one zrównać.

Inwestuj z nami w Szczecinie

Potencjał szczecińskiego rynku nieruchomości – podsumowanie

  • Szczecin zajął 25. miejsce w „Rankingu Miast Zrównoważonych 2021” w klasyfikacji ogólnej.
  • Średnia za cena za m kw. mieszkania w Szczecinie w 2017 roku nie przekraczała 5.000 zł. Dziś, po 5 latach, za m kw. lokalu trzeba zapłacić już średnio 7.500 zł.
  • Średnia cena za m kw. nowego mieszkania w Szczecinie (wyłącznie rynek pierwotny) to ponad 9.000 zł.
  • Prognozowana cena za m kw. mieszkania w Szczecinie od stycznia do kwietnia 2022 wzrosła o blisko 7,3%. Szacuje się, że ceny będą dalej rosnąć.
  • Najdroższymi osiedlami Szczecina są Osiedla Zachód i Północ i to one cieszą się największą popularnością.
  • Mieszkania na sprzedaż w Szczecinie są tańsze, niż w Świnoujściu i Kołobrzegu.
  • W Szczecinie prowadzone są 32 inwestycje z liczbą mieszkań przekraczającą 1.000 (dane na początek 2022 r.). Większość stanowią mieszkania 2-pokojowe (38%), kawalerki (29%) oraz lokale 3-pokojowe (23%).
  • Na koniec 2020 roku w Szczecinie mieszkało ok. 396,5 tys. osób.

*”Ranking Miast Zrównoważonych 2021” Arcadis: arcadis.com/pl-pl/aktualnosci/europe/poland/2021/7/ranking-polskich-miast

**”Analiza Polskiego Rynku Nieruchomości w 2019 roku”: gov.pl/web/rozwoj-technologia/analizy-polskiego-rynku-nieruchomosci

Inwestowanie w nieruchomości – województwo pomorskie

Zapisz się!

Odbierz dostęp do bezpłatnego szkolenia o rynku pierwotnym

JAK W 2023 ROKU INWESTOWAĆ W NIERUCHOMOŚCI Z MINIMALNYM WKŁADEM I ANGAŻUJĄC NIEWIELE CZASU

blank

Czego dowiesz się ze szkolenia?

Jak inwestować mając tylko 10% wkładu?

Jak osiągnąć nawet 150% zwrotu z inwestycji?

Gdzie szukać mieszkania z rynku pierwotnego, żeby zrobić na nim najlepszy zysk?

Dlaczego flipujemy tylko na rynku pierwotnym?

Jakich wyników możesz się spodziewać na rynku pierwotnym?

Zobacz wyniki naszych absolwentów oraz wybrane inwestycje:

Najbliższe warsztaty stacjonarne

TYLKO DO 25 LUTEGO DO 22.00,

WSZYSTKIE WARSZTATY

-1000zł

Z KODEM RABATOWYM:

FNPLOKALNIE

DO KOŃCA PROMOCJI ZOSTAŁO:

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy

Kraków 9 - 10 marca 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Gdańsk 20 - 21 kwietnia 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Warszawa 18 - 19 maja 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Najbliższe warsztaty stacjonarne:

Poznań 3 - 4 czerwca 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł

6 750 zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł

12 000 zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

×
×

Koszyk