0
blank blank blank

Szkolenia z inwestowania w nieruchomości Sosnowiec

Doświadczenie, które zdobywaliśmy przez wiele lat inwestując w nieruchomości na rynku pierwotnym pozwoliło nam stworzyć zespół flipnapierwotnym.pl, którego podstawową działalność stanowi przeprowadzanie szkoleń dla potencjalnych inwestorów. Nie ograniczamy się w tym przypadku jednak wyłącznie do największych miast, czego przykładem mogą być wydarzenia organizowane dla mieszkańców Sosnowca i okolic. W trakcie tego typu szkoleń nie tylko wyjaśniamy na czym polega flip na rynku pierwotnym, ale uczymy również inwestowania w nieruchomości bez posiadania dużego kapitału. Wyszukujemy także dla osób biorących udział w naszych szkoleniach najlepsze okazje inwestycyjne, negocjując następnie dla nich możliwie najlepsze warunki zakupu. Właśnie w tym celu każdego roku odbywamy przeszło 500 spotkań z deweloperami, wśród których znajdują się zarówno duże, jak i małe podmioty. Dążymy w ten sposób do tego, by uczestnicy naszych szkoleń mogli kupić nieruchomość w modelu 20/80, 15/85, czy nawet 10/90, co jest praktycznie nie możliwe w przypadku samodzielnego negocjowania warunków.

Dlaczego warto wziąć udział w naszym szkoleniu? Przede wszystkim dlatego, że w jego trakcie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem zdobywanym przez długie lata. W efekcie inwestor może uniknąć wielu błędów inwestycyjnych, a także nauczyć się skutecznie szukać okazji inwestycyjnych przy dysponowaniu stosunkowo niewielkim kapitałem. Do tej pory z tej okazji skorzystało przeszło 600 osób, które tworzą obecnie systematycznie powiększającą się społeczność. Każdy, kto chciałby do niej dołączyć powinien zacząć obserwować nas na Facebooku, gdzie można znaleźć ważne informacje oraz skorzystać z darmowych webinarów.

Rynek nieruchomości w Sosnowcu przydatne informacje

Sosnowiec to miasto należące do aglomeracji śląskiej, które według stanu na 31 grudnia 2021 zamieszkuje niespełna 196 tys. osób. Populacja miasta na przestrzeni ostatnich 19 lat zmalała o przeszło 15%, co jednak nie wpłynęło negatywnie na rynek nieruchomości. Od kilku lat zaobserwować można rosnący popyt na nieruchomości, co wynika z faktu, że są one tańsze niż w położonych nieopodal innych śląskich miastach. Całkowite zasoby mieszkaniowe Sosnowca według danych na 31 grudnia 2020 obejmują 93 158 lokali, z czego 434 mieszkania oddano do użytku w samym 2020 roku. Co więcej, ponad 80% z nich zostało przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem.

Mapa nieruchomości w Sosnowcu – najważniejsze lokalizacje

Opisując rynek nieruchomości w Sosnowcu należy zauważyć, że największym zainteresowaniem, a co za tym idzie ogromnym wzięciem cieszą się mieszkania w najważniejszych lokalizacjach. Przykładem może być ulica Wiejska, Grota-Roweckiego, czy Mjr Henryka Hubala-Dobrzańskiego. Popularnością cieszą się również nieruchomości zlokalizowane przy Traugutta, Wojska Polskiego oraz 11 listopada.

Ceny nieruchomości w Sosnowcu – kwiecień 2022

Rosnący popyt na nieruchomości w Sosnowcu przekłada się na wzrost ich cen. Obecnie średnia cena za m² mieszkania wynosi 4 750 złotych i jest o 181 złotych, czyli blisko 4% wyższa niż na początku roku. Co więcej, eksperci przewidują, że ceny nadal będą rosły, co sprawi, że niebawem pęknie granica 5 tys. zł/m².

Najdroższe i najtańsze dzielnice w Sosnowcu

Przedstawiając rynek nieruchomości w Sosnowcu wart podkreślić, że występuje na nim duża rozpiętość cen w zależności od konkretnej lokalizacji. Najdroższe mieszkania znajdują się przy ulicy Mariackiej, gdzie średnia cena za m² przekroczyła 5 100 złotych. Najtaniej jest natomiast przy ulicy Stacyjnej, Kadłubka, czy Krakowskiej, gdzie średnio za m² płaci się w granicach 3 750 złotych.

Potencjał sosnowieckiego rynku nieruchomości – wady i zalety

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Sosnowcu?:

  • miasto zamieszkuje obecnie około 196 tys. osób, a kolejnych mieszkańców przyciąga fakt, że mieszkania w Sosnowcu są tańsze niż w innych miastach aglomeracji śląskiej;
  • w 2020 roku do użytku oddano 434 mieszkania, z czego ponad 80 zostało przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem;
  • ceny nieruchomości systematycznie rosną, a obecnie za m² należy średnio zapłacić 4 750 złotych;
  • prognozowane są dalsze wzrosty, do których z pewnością przyczyni się również migracja ludności ze wschodu.

Nie strać swoich oszczędności, dowiedz się na czym polega flipping na rynku pierwotnym i zacznij zarabiać z nami!

Dołącz do nas i obracaj nieruchomościami!
Jesteśmy po to aby udowodnić Tobie, że inwestowanie w nieruchomości jest dla każdego bez względu na wiek, pochodzenie czy kapitał początkowy. Najważniejsze są chęci. Zdajemy sobie sprawę, że do każdej decyzji trzeba dojrzeć, więc jeśli będziesz gotowy to skontaktuj się z Nami!.

Masz pytania
lub chcesz wiedzieć więcej?

Zostaw swój numer telefonu,
a odpowiemy tak szybko, jak to tylko możliwe!