Szkolenia z inwestowania w nieruchomości w Rybniku
Wieloletnie doświadczenie w inwestowaniu w nieruchomości na rynku pierwotnym, umożliwiło nam stworzenie zespołu flipnapierwotnym.pl, którego działalność opiera się na organizowaniu szkoleń inwestycyjnych dla mieszkańców Rybnika oraz okolic. Głównym założeniem warsztatów jest nie tylko wyjaśnienie tego, na czym polega flip na pierwotnym, ale również praktyczna nauka inwestowania w nieruchomości bez posiadania dużego kapitału. Aby ją umożliwić wyszukujemy dla osób biorących udział w organizowanych przez nas szkoleniach najlepsze okazje inwestycyjne oraz negocjujemy dla nich możliwie najkorzystniejsze warunki zakupu. Odbywa się to w ramach spotkań z deweloperami, których każdego roku przeprowadzamy ponad pół tysiąca. W ich trakcie dążymy do uzyskania możliwości zakupu nieruchomości w systemie 20/80, 15/85, czy nawet 10/90, co z reguły nie jest dostępne dla inwestorów indywidualnych. Naszą siłą w tym przypadku jest grupa stojących za nami inwestorów, która daje nam naprawdę ogromne możliwości.
Dlaczego warto zapisać się na szkolenie, które organizujemy? Przede wszystkim dlatego, że udział w nim pozwala w szybki i łatwy sposób posiąść wiedzę, na którą my pracowaliśmy długimi latami. Dzielimy się nią, ponieważ rozumiemy, że jest ona niezbędna do skutecznego flipowania na rynku pierwotnym. Od początku działalności marki flipnapierwotnym.pl przeszkoliliśmy ponad 600 osób, które nauczyły się dzięki temu inwestować w nieruchomości przy stosunkowo niewielkim kapitale. W efekcie powstała społeczność inwestorów, która systematycznie się powiększa. Chcąc do niej dołączyć warto zacząć obserwować nas na Facebooku, gdzie dzielimy się darmową wiedzą w formie webinarów.
Rynek nieruchomości w Rybniku – przydatne informacje
Rybnik to średniej wielkości miasto, które zamieszkuje obecnie ponad 136 tys. osób (stan na 31.12.2021). W ciągu ostatnich 19 lat (od 2002 roku) jego populacja zmalała o 4,4%, co nie wpłynęło jednak negatywnie na lokalny rynek nieruchomości. Występuje na nim zwiększony popyt, który stara się równoważyć rosnąca podaż. Jej potwierdzeniem jest fakt, że w samym 2020 roku do użytku oddano 429 nowych mieszkań, z czego ponad połowa (52,9%) została przeznaczona na sprzedaż lub wynajem.
Mapa nieruchomości w Rybniku – najważniejsze lokalizacje
Zainteresowanie nieruchomościami w Rybniku dotyczy głównie najważniejszych dzielnic, które stanowią atrakcyjne miejsce do zamieszkania. Wymienić wśród nich należy przede wszystkim Zamysłów oraz Śródmieście. Popularnością cieszą się również Boguszowice, które są położone blisko centrum.
Ceny nieruchomości w Rybniku – kwiecień 2022
Obecnie za m² mieszkania w Rybniku należy zapłacić 4 889 złotych, czyli o około 8% więcej niż jeszcze rok temu. Przeciętna powierzchnia mieszkania w mieście wynosi 55 m², co sprawia, że średnio kosztuje ono ponad 261 tys. złotych. Co więcej, eksperci lokalnego rynku nieruchomości prognozują dalsze wzrosty cen, co sprawi, że już w najbliższych miesiącach powinna zostać przekroczona granica 5 tys. zł/m².
Najdroższe i najtańsze dzielnice w Rybniku
Popularność konkretnych dzielnic Rybnika przekłada się na panujące w nich ceny nieruchomości. Najdrożej jest bowiem obecnie w dzielnicy Zamysłów, gdzie średnia cena za m² przekracza 5 400 złotych. Najtaniej jest natomiast w dzielnicy Popielów, czy Kłokocin, gdzie średnia cena za m² nie przekracza 4 600 złotych.
Inwestuj z nami w Rybniku
Potencjał rybnickiego rynku nieruchomości – wady i zalety
Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Rybniku?:
- miasto zamieszkuje obecnie ponad 136 tys. osób (wg danych na 31.12.2021), a na rynku nieruchomości można zauważyć zwiększony popyt;
- przyczynia się do niego fakt, że ceny nieruchomości w Rybniku są zdecydowanie niższe niż w większych śląskich miastach;
- obecnie średnia cena za m² wynosi 4 889 złotych i jest około 8% wyższa niż jeszcze rok temu;
- w dłuższej perspektywie do wzrostu popytu, a w efekcie również cen może przyczynić się także migracja ludności ze wschodu;
- rośnie także podaż nieruchomości w Rybniku, ponieważ w samym 2020 roku do użytku oddano 429 nowych mieszkań, z czego ponad połowa (52,9) została przeznaczona na cele komercyjne, czyli sprzedaż lub wynajem;
- zapotrzebowanie jest jednak zdecydowanie większe, w związku z czym zasoby mieszkaniowe miasta w kolejnych latach nadal będą się powiększać.
Jeśli chcesz zainwestować swoje pieniądze, dowiedz się na czym polega obrót nieruchomościami na rynku pierwotnym w całej Polsce.