0
blank blank blank

Szkolenia z inwestowania w nieruchomości w Raciborzu

Bogate doświadczenie w inwestowaniu w nieruchomości na rynku pierwotnym umożliwiło nam stworzenie zespołu flipnapierwotnym.pl, w ramach którego organizujemy szkolenia dla potencjalnych inwestorów z Raciborza oraz okolic. Ich głównym założeniem jest nie tylko wyjaśnienie tego, na czym tak naprawdę polega flipowanie na rynku pierwotnym, ale również praktyczna nauka inwestowania w nieruchomości przy stosunkowo niewielkim kapitale. Co więcej, skupiamy się nie tylko na przekazywaniu posiadanej wiedzy, czy dzieleniu się wieloletnim doświadczeniem, ale wyszukujemy również dla uczestników naszych szkoleń najlepsze okazje inwestycyjne. W tym celu rokrocznie odbywamy przeszło pół tysiąca spotkań zarówno z dużymi, jak i małymi deweloperami, w trakcie których negocjujemy możliwie najlepsze warunki zakupu nieruchomości. Dążymy do tego, by można było je nabyć w systemie 20/80, 15/85, czy nawet 10/90, co jest praktycznie niemożliwe w przypadku inwestorów indywidualnych. Nam się to udaje dzięki sile grupy stojących za nami inwestorów.

Co przemawia za tym, by wziąć udział w naszym szkoleniu? Przede wszystkim to, że jest to doskonała okazja, by posiąść wiedzę, którą my zdobywaliśmy przez długie lata. Do tej pory od początku naszej działalności pod marką flipnapierwotnym.pl skorzystało z niej ponad 600 osób, które nauczyły się dzięki temu tego, jak skutecznie inwestować w nieruchomości bez posiadania dużego kapitału. W efekcie powstała społeczność wzajemnie wspierających się inwestorów, która systematycznie się powiększa. Jednym ze sposobów, by do niej dołączyć może być obserwowanie nas na Facebooku, gdzie nie tylko informujemy o konkretnych wydarzeniach, ale także dzielimy się użyteczną wiedzą w formie bezpłatnych webinarów.

Rynek nieruchomości w Raciborzu – przydatne informacje

Racibórz to niewielkie śląskie miasto na prawach powiatu, które według stanu na 31.12.2021 zamieszkuje około 54. tys. osób. Populacja miasta na przestrzeni ostatnich 19 lat (od 2002 roku) zmalała o blisko 9%, co nie wpłynęło jednak negatywnie na lokalny rynek nieruchomości. Zauważyć można na nim zwiększony popyt, który stara się równoważyć rosnąca podaż. Jej potwierdzeniem są dane statystyczne, które mówią, że w samym 2020 roku do użytku oddano 87 nowych mieszkań, z czego 55,2% zostało przeznaczone na cele komercyjne, czyli sprzedaż lub wynajem.

Mapa nieruchomości w Raciborzu – najważniejsze lokalizacje

Rosnący popyt na nieruchomości w Raciborzu w szczególności dotyczy najważniejszych lokalizacji tego miasta. Za takie z całą pewnością można uznać dzielnice takie jak Centrum, czy Nowe Zagrody. Popularnością cieszą się także nieruchomości położone w dzielnicy Ostróg.

Ceny nieruchomości w Raciborzu – kwiecień 2022

Średnia cena za metr kwadratowy w Raciborzu wynosi obecnie 5 499 złotych i jest aż 20% wyższa niż w kwietniu 2021. Przeciętna powierzchnia mieszkania wynosi natomiast 44 m², co oznacza, że należy za nie zapłacić średnio ponad 231 tys. złotych. Co więcej, eksperci lokalnego rynku nieruchomości zapowiadają dalsze wzrosty cen, co sprawi, że już niebawem zbliżą się one do poziomu 6 tys. zł/m².

Najdroższe i najtańsze dzielnice w Raciborzu

Cechą lokalnego rynku nieruchomości w Raciborzu jest z pewnością spora rozpiętość cen nieruchomości w zależności od ich lokalizacji. Najdroższą dzielnicą jest obecnie Centrum, gdzie średnia cena za m² kształtuje się na poziomie około 5 900 złotych. Najtaniej jest natomiast w dzielnicy Markowice, gdzie za m² płaci się średnio w okolicach 4 850 złotych.

Potencjał raciborskiego rynku nieruchomości – wady i zalety

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Raciborzu?:

  • miasto zamieszkuje obecnie około 54 tys. osób (stan na 31.12.2021), co przekłada się na rosnący popyt na rynku nieruchomości;
  • równoważyć go stara się rosnąca podaż, której potwierdzeniem jest fakt, że w samym 2020 roku do użytku oddano 87 nowych mieszkań, z czego 55,2 zostało przeznaczonych na cele komercyjne, czyli sprzedaż lub wynajem;
  • obecnie średnia cena za m² wynosi 5 499 złotych, a na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy wzrosła o około 20%;
  • eksperci rynku nieruchomości prognozują dalsze wzrosty czego efektem będzie zbliżenie się średnich cen do poziomu 6 tys. zł/m².
Dołącz do nas i obracaj nieruchomościami!
Jesteśmy po to aby udowodnić Tobie, że inwestowanie w nieruchomości jest dla każdego bez względu na wiek, pochodzenie czy kapitał początkowy. Najważniejsze są chęci. Zdajemy sobie sprawę, że do każdej decyzji trzeba dojrzeć, więc jeśli będziesz gotowy to skontaktuj się z Nami!.

Masz pytania
lub chcesz wiedzieć więcej?

Zostaw swój numer telefonu,
a odpowiemy tak szybko, jak to tylko możliwe!