0
blank blank blank

Szkolenia z inwestowania w nieruchomości w Piekarach Śląskich

Wiele lat inwestowania w nieruchomości na rynku pierwotnym umożliwiło nam stworzenie zespołu flipnapierwotnym.pl, którego działalność sprowadza się do organizacji szkoleń dla potencjalnych inwestorów z Piekar Śląskich i okolic. W ich ramach nie tylko wyjaśniamy na czym polega flipowanie na rynku pierwotnym, ale uczymy również praktycznego inwestowania w nieruchomości przy posiadaniu stosunkowo niewielkiego kapitału. W związku z tym staramy się wyszukiwać dla uczestników naszych szkoleń najlepsze okazje inwestycyjne, a następnie negocjować dla nich możliwie najkorzystniejsze warunki zakupu. W tym celu każdego roku odbywamy ponad pół tysiąca spotkań zarówno z dużymi, jak i małymi deweloperami. W ich trakcie staramy się uzyskać możliwość zakupu nieruchomości w systemie 20/80, 15/85, czy nawet 10/90, co nie jest dostępne dla inwestorów indywidualnych. Nam często się to udaje ze względu na siłę stojącej za nami grupy inwestorów.

Dlaczego warto wziąć udział w organizowanym przez nas szkoleniu? Przede wszystkim dlatego, że jest to jedna z niewielu okazji, by w szybki sposób posiąść wiedzę, którą my zdobywaliśmy latami, a co za tym idzie nauczyć się inwestować bez dużego kapitału. Do tej pory w ramach projektu flipnapierwotnym.pl przeszkoliliśmy ponad 600 osób, dzięki czemu powstała społeczność wspierających się inwestorów. Pragnąc do niej dołączyć warto zacząć obserwować na na Facebooku, gdzie nie tylko informujemy o nadchodzących wydarzeniach, ale również bezpłatnie dzielimy się wiedzą. Jest ona udostępniana w formie webinarów, których wykorzystanie może być pierwszym krokiem do nauki skutecznego flipowania na rynku pierwotnym.

Rynek nieruchomości w Piekarach Śląskich – przydatne informacje

Piekary Śląskie to niewielkie miasto, które jest zaliczane do tzw. aglomeracji śląskiej. Obecnie zamieszkuje je ponad 54 tys. osób (stan na 31.12.2021), a liczba mieszkańców w ciągu ostatnich 19 lat (od 2002 roku) zmalała o przeszło 10%. Nie wpływa to jednak negatywnie na rynek nieruchomości, na którym nadal utrzymuje się spory popyt. Z pewnością przyczynia się do niego atrakcyjna lokalizacja oraz fakt, że ceny nieruchomości są tutaj znacznie niższe niż w przypadku większych śląskich miast. Całkowity zasób nieruchomości według stanu na 31.12.2020 wynosi 22 462 mieszkania, z czego 85 oddano do użytku w samym 2020 roku. Ponad połowa z nich została przeznaczona na cele komercyjne, czyli sprzedaż lub wynajem.

Mapa nieruchomości w Piekarach Śląskich – najważniejsze lokalizacje

Rosnące zainteresowanie nieruchomościami w Piekarach Śląskich dotyczy głownie lokali położonych w najważniejszych lokalizacjach miasta. Wśród nich z pewnością można wymienić ulicę Bytomską, Długosza, czy Jana Pawła II. Duży popyt dotyczy również nieruchomości położonych przy Skłodowskiej oraz Piekarskiej.

Ceny nieruchomości w Piekarach Śląskich – kwiecień 2022

Średnia cena za metr kwadratowy w Piekarach Śląskich wynosi obecnie 4 097 złotych i jest o 177 złotych, czyli 5% wyższa niż na początku roku. W odniesieniu do średniej ceny z kwietnia 2021, która wynosiła 3 645 zł, wzrost wynosi ponad 12%. Warto zwrócić uwagę, że wzrosty prognozowane są również na kolejne miesiące, kiedy to średnia cena za m² z pewnością zbliży się do poziomu 4,5 tys. złotych.

Najdroższe i najtańsze dzielnice w Piekarach Śląskich

Biorąc pod uwagę, że Piekary Śląskie to niewielkie miasto trudno jest wskazać jego najdroższe i najtańsze dzielnice. Z całą pewnością można jednak wytypować konkretne ulice spełniające to kryterium. Najdroższe nieruchomości występują zatem przy Gajowej, Szkolnej i Chabrowej, gdzie średnia cena za m² oscyluje w granicach 4 200 złotych. Najtaniej jest natomiast przy Hutniczej oraz Kołłątaja, gdzie za m² płaci się niewiele ponad 3 300 złotych.

Potencjał piekarskiego rynku nieruchomości – wady i zalety

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Piekarach Śląskich?:

  • miasto wg danych z końca 2021 roku zamieszkuje przeszło 54 tys. osób, co przekłada się na popyt zwiększony popyt na rynku nieruchomości;
  • przyczynia się do niego również fakt, że ceny nieruchomości w mieście są zdecydowanie tańsze niż w Katowicach, czy Gliwicach;
  • rośnie także podaż nieruchomości w Piekarach Śląskich, ponieważ w samym 2020 roku do użytku oddano 85 nowych mieszkań;
  • ceny mieszkań w Piekarach Śląskich systematycznie i szybko rosną, a w ostatnich 12 miesiącach wzrost ten wyniósł około 12%.
Dołącz do nas i obracaj nieruchomościami!
Jesteśmy po to aby udowodnić Tobie, że inwestowanie w nieruchomości jest dla każdego bez względu na wiek, pochodzenie czy kapitał początkowy. Najważniejsze są chęci. Zdajemy sobie sprawę, że do każdej decyzji trzeba dojrzeć, więc jeśli będziesz gotowy to skontaktuj się z Nami!.

Masz pytania
lub chcesz wiedzieć więcej?

Zostaw swój numer telefonu,
a odpowiemy tak szybko, jak to tylko możliwe!