Olsztyn

Szkolenia z inwestowania w nieruchomości Olsztyn

Masz dość nisko oprocentowanych lokat w banku? Szukasz bezpiecznego i skutecznego sposobu na pomnożenie oszczędności? Świetnie trafiłeś! Flipping mieszkań to doskonała metoda inwestowania, która zagwarantuje Tobie i Twoim bliskim stabilność finansową. Jak inwestować w nieruchomości, jak się do tego zabrać, jakich błędów unikać? Na naszym szkoleniu poznasz odpowiedzi na te i inne ważne pytania!

Marka Flipnapierwotnym.pl to my – Maciej Welman i Patryk Sołtysiak. W branży nieruchomości działamy od blisko 10 lat. W tym czasie przeprowadziliśmy szereg rentownych przedsięwzięć inwestycyjnych, które nie tylko znacznie zasiliły nasze konta, ale pozwoliły też na rozwój, zdobywanie wiedzy i praktyki w dziedzinie flipowania mieszkaniami. Nieprzerwanie od kilku lat realizujemy naszą misję edukacyjną. W zakresie inwestowania na rynku pierwotnym nieruchomości przeszkoliliśmy już ponad 800 ambitnych inwestorów!

Do naszych głównych zadań należy również ocena i analiza bieżącej sytuacji na rynku mieszkań deweloperskich. Miesięcznie przeprowadzamy kilkadziesiąt rozmów z deweloperami i to bezpośrednio od nich otrzymujemy informacje o najkorzystniejszych okazjach inwestycyjnych z całej Polski. Dla wszystkich tych propozycji w imieniu naszych kursantów negocjujemy korzystne warunki płatności, tj. 10/90 lub 15/85, które są niedostępne dla osób spoza branży. Tak przygotowane oferty przekazujemy do dyspozycji uczestnikom naszych seminariów. Do tej pory z na naszych propozycjach wzbogaciło się ponad 400 absolwentów naszych warsztatów.

Flipping mieszkań Olsztyn – informacje o kursach

Szkolenia z inwestowania w nieruchomości mają charakter dwudniowych zjazdów. Kilka razy do roku odwiedzamy największe miasta Polski, takie jak Łódź, Poznań, Warszawa oraz Katowice. Sprawdź aktualny kalendarz spotkań i dołącz do nas w dogodnej dla Ciebie lokalizacji!

Nasza oferta obejmuje zarówno weekendowe kursy dla początkujących inwestorów, jak i warsztaty na poziomie zaawansowanym. Podstawowy program zawiera kompleksowy i rzetelny know-how, poparty przykładami z naszych osobistych inwestycji. Jest to wiedza, której nie znajdziesz na żadnej stronie internetowej. Po ukończeniu kursu będziesz wiedział wszystko, co jest potrzebne, aby pewną ręką przeprowadzić swój pierwszy samodzielny flip na pierwotnym.

Zaawansowanych fliperów zapraszamy na warsztaty mistrzowskie – uczymy na nich, w jaki sposób rozwinąć i zaplanować kolejne inwestycje, a co najważniejsze, zacząć obracać mieszkaniami na szeroką skalę.

Dołącz do naszej wirtualnej społeczności! Na Facebooku dzielimy się nowinkami z branży, prowadzimy bezpłatne webinary, a na YouTube zamieszczamy relacje z ciekawych (i wyjątkowo zyskownych!) inwestycji.

Rynek nieruchomości Olsztyn – atrakcyjność lokalizacji

Olsztyn to miasto wojewódzkie i główny ośrodek społeczno-gospodarczy regionu Warmii i Mazur. Według danych GUS za 2020 rok miejscowość o powierzchni 88,3 km2 zamieszkują 170.622 osoby. Z punktu widzenia demograficznego Olsztyn jest największym miastem województwa i 20. w kraju.

Olsztyn to ważny węzeł kolejowy i drogowy. Przez miasto biegną trasy dróg krajowych nr 16, 51 i 53 oraz dróg wojewódzkich nr 527 i 598. Znaczna część ruchu przekierowana jest na obwodnicę – jej dwie części są już oddane do użytkowania, kolejna jest planowana. Najbliższe lotnisko, obsługujące loty pasażerskie, to Port Lotniczy Olsztyn-Mazury, znajdujący się w odległości ok. 60 km w Szymanach.

Olsztyn jest miastem akademickim, największym centrum edukacyjnym w regionie. Mieszkańcy cieszą się tu rozbudowaną infrastrukturą usługowo-handlową, funkcjonują tu wszelkie niezbędne instytucje administracyjne, kulturalne i rozrywkowe.

Na atrakcyjność miasta znaczny wpływ ma aspekt środowiska naturalnego – Olsztyn to piękne, zadbane i zielone miejsce. W jego granicach administracyjnych znajduje się aż 15 jezior. Największe z nich to Jezioro Ukiel (412 ha). Powierzchnia jezior zajmuje łącznie aż 8,25% powierzchni całego miasta, a w ramach ich linii brzegowych funkcjonuje 5 oficjalnych kąpielisk. Do tego należy doliczyć tereny leśne (21,2% powierzchni), parki i zieleńce miejskie – uzyskamy obraz wyjątkowo malowniczego miasteczka. Co więcej, olsztyńska Starówka jest jedną z najładniejszych w Polsce. Tworzy ją wiele zabytkowych budynków, m.in. historyczne kamienice, Wysoka Brama, Zamek Kapituły Warmińskiej z XIV wieku, dom Gazety Olsztyńskiej oraz Stary Ratusz.

„Rankingu Polskich Miast Zrównoważonych 2021”* opracowanym przez firmę konsultingową Arcadis oraz specjalistów z Uniwersytetów Zielonogórskiego i Ekonomicznego we Wrocławiu Olsztyn uplasował się na wysokim 7. miejscu w klasyfikacji ogólnej. Poprawił tym samym swój wynik z poprzedniej edycji plebiscytu w 2018 roku – wówczas znalazł się na miejscu 10. W konkursie brano pod uwagę 50 największych polskich miejscowości. Końcowy rezultat to wypadkowa oceny aktywności miasta w trzech obszarach: społeczeństwa, gospodarki oraz środowiska. Jego celem jest wyłonienie miast, których mieszkańcom żyje się najlepiej. W poszczególnych kategoriach Olsztyn zajął następujące pozycje: 10. miejsce w kategorii „Społeczeństwo”, 20. – „Gospodarka” oraz 9. – „Środowisko”.

Mieszkania na sprzedaż Olsztyn – popyt i podaż

Turystyczny charakter miasta, wyjątkowo malownicze położenie oraz atrakcyjne warunki życia sprawiają, że mieszkania na sprzedaż w Olsztynie cieszą się dużym zainteresowaniem i są wyjątkowo korzystną inwestycją. Lokale można zarówno odsprzedać, jak i potraktować jako mieszkania na wynajem, zwłaszcza dla studentów. Olsztyński rynek nieruchomości jest wyjątkowo dynamiczny i korzystny dla inwestorów.

Na początku roku 2022 w Olsztynie dostępnych było blisko 350 mieszkań, rozlokowanych w 12 inwestycjach deweloperskich. Zdecydowaną większość stanowiły mieszkania 3-pokojowe (62%), następne w kolejności były mieszkania 4-pokojowe (20%).

Popyt na mieszkania w Olsztynie można także ocenić na podstawie wyników analizy haseł najczęściej wpisywanych przez użytkowników w wyszukiwarki internetowe. W kontekście lokali mieszkalnych w Olsztynie najczęściej wpisywane hasła to: „mieszkania na sprzedaż Olsztyn” – średnio 8.250 wyszukiwań w miesiącu, „nieruchomości Olsztyn” (1.900), „mieszkania Olsztyn” (1.900) oraz „Olsztyn mieszkania na sprzedaż” (1.350).

Internauci interesują się także konkretnymi lokalizacjami. Największą popularnością cieszą się Osiedle Jaroty oraz Zatorze.

Według raportu „Analiza polskiego rynku nieruchomości w 2019 roku”* (źródło: gov.pl) w Olsztynie w 2019 roku wydano pozwolenie na budowę 1.485 mieszkań. To o 920 więcej w stosunku do roku 2016, co pokazuje skalę rozwoju tutejszego rynku nieruchomości. Dynamika zmian liczby mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub zgłoszenia z projektem budowlanym w latach 2016-2019 wynosiła 162,83%. To bardzo wysoki wynik.

Do użytku w 2019 roku oddano w Olsztynie 1.279 mieszkań, czyli prawie 100% więcej niż w roku 2018.

Raport wskazuje również, że największy wpływ na cenę mieszkania na sprzedaż w Olsztynie miała w 2019 roku jego powierzchnia, lokalizacja i rok budowy budynku. Najmniej istotne dla kupujących była liczba pokoi w lokalu.

Ceny mieszkań Olsztyn – styczeń 2022

Na początku roku 2022 średnia cena za m kw. mieszkania w Olsztynie wynosiła 6.900 zł. Była to najwyższa średnia cena w skali całego województwa. Jednak w odniesieniu do całego kraju była to cena wyjątkowo korzystna, biorąc pod uwagę zwłaszcza rewelacyjne położenie miasta i jego atrakcyjność przyrodniczą. Prognozowana cena za m kw. od stycznia do kwietnia 2022 wzrosła o blisko 8.6%.

Średnia cena za m kw. mieszkań jedynie z rynku pierwotnego oscyluje w granicach 7.800 zł.

Najdroższe i najtańsze dzielnice w Olsztynie

Najdroższe mieszkania w Olsztynie znajdują się na Osiedlach Likusy i Redykajny. Średnia cena za m kw. mieszkań ulokowanych w tej okolicy zbliża się do 8.000 zł.

Najmniej zapłacimy za lokal w dzielnicy Podleśna. Tam cena za m kw. plasuje się średnio na poziomie 6.000 zł.

Inwestuj z nami w Olsztynie

Potencjał olsztyńskiego rynku nieruchomości – podsumowanie

  • Olsztyn zajął 7. miejsce w klasyfikacji ogólnej „Rankingu Miast Zrównoważonych 2021”.
  • Średnia cena za m kw. mieszkania w Olsztynie w 2017 roku nie przekraczała 4.500 zł. Dziś, po 5 latach, za m kw. lokalu trzeba zapłacić już średnio 6.900 zł/m2.
  • Średnia cena za m kw. nowego mieszkania w Olsztynie (wyłącznie rynek pierwotny) wynosi 7.800 zł.
  • Mieszkania na sprzedaż w Olsztynie są najdroższe w całym województwie.
  • W Olsztynie prowadzonych jest 12 inwestycji, w których znajduje się około 350 dostępnych mieszkań (dane na początek 2022 r.).
  • Największą liczbę ofert stanowią mieszkania 3-pokojowe, następne w kolejności są lokale 4-pokojowe.
  • Najdroższymi osiedlami Olsztyna są Likusy i Redykajny.
  • Na koniec 2020 roku w Olsztynie mieszkało blisko 170,6 tys. osób.

*”Ranking Miast Zrównoważonych 2021” Arcadis: arcadis.com/pl-pl/aktualnosci/europe/poland/2021/7/ranking-polskich-miast

**”Analiza Polskiego Rynku Nieruchomości w 2019 roku”: gov.pl/web/rozwoj-technologia/analizy-polskiego-rynku-nieruchomosci

Inwestowanie w nieruchomości – województwo warmińsko-mazurskie

Zapisz się!

Odbierz dostęp do bezpłatnego szkolenia o rynku pierwotnym

JAK W 2023 ROKU INWESTOWAĆ W NIERUCHOMOŚCI Z MINIMALNYM WKŁADEM I ANGAŻUJĄC NIEWIELE CZASU

Czego dowiesz się ze szkolenia?

Jak inwestować mając tylko 10% wkładu?

Jak osiągnąć nawet 150% zwrotu z inwestycji?

Gdzie szukać mieszkania z rynku pierwotnego, żeby zrobić na nim najlepszy zysk?

Dlaczego flipujemy tylko na rynku pierwotnym?

Jakich wyników możesz się spodziewać na rynku pierwotnym?

Zobacz wyniki naszych absolwentów oraz wybrane inwestycje:

Najbliższe warsztaty stacjonarne:

Gdańsk 20 - 21 kwietnia 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł

6 750 zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł

12 000 zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Warszawa 18 - 19 maja 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł

6 750 zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł

12 000 zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Poznań 3 - 4 czerwca 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł

6 750 zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł

12 000 zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Najbliższe warsztaty stacjonarne

TYLKO DO 25 LUTEGO DO 22.00,

WSZYSTKIE WARSZTATY

-1000zł

Z KODEM RABATOWYM:

FNPLOKALNIE

DO KOŃCA PROMOCJI ZOSTAŁO:

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy

Kraków 9 - 10 marca 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Gdańsk 20 - 21 kwietnia 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Warszawa 18 - 19 maja 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

×
×

Koszyk