Gdańsk

Szkolenia z inwestowania w nieruchomości Gdańsk

Flipping mieszkań w Gdańsku to pewna inwestycja, pod warunkiem, że posiadasz odpowiednią wiedzę na temat branży nieruchomości. Jeśli zatem szukasz bezpiecznej metody na pomnożenie swojego kapitału, nie mogłeś wpaść na lepszy pomysł! Przyjdź na nasze szkolenie z nieruchomości, aby Twoja inwestycja była przemyślana i przyniosła Ci satysfakcjonujący zysk!

Nazywamy się Patryk Sołtysiak i Maciej Welman. Od blisko 10 lat działamy w sektorze nieruchomości. Przez ten czas zgłębiliśmy tajniki tej branży, dzięki czemu teraz jesteśmy prawdziwymi ekspertami we flipowaniu. Obecnie pod marką Flipnapierwotnym.pl realizujemy misję przekazywania wiedzy na temat obracania nieruchomościami i szkolenia przyszłych inwestorów. Z naszej oferty edukacyjnej skorzystało już ponad 800 zadowolonych kursantów.

Jesteśmy znani w środowisku polskich deweloperów, jako doświadczeni inwestorzy. Dzięki naszej renomie przeprowadzamy z nimi kilkaset rozmów rocznie. Pozwala nam to na tworzenie bazy atrakcyjnych lokali z rynku pierwotnego i negocjowanie dla nich korzystnych warunków nabycia. Oferty z systemami płatności 10/90, 15/85 czy 20/80 przekazujemy później do dyspozycji naszych kursantów. Z wyselekcjonowanych przez nas ofert skorzystało do tej pory blisko 400 absolwentów szkoleń. To dzięki podsuniętym przez nas okazjom inwestycyjnym mogli oni postawić swoje pierwsze pewne kroki w branży flipowania. Ty też możesz dołączyć do tego grona!

Flipping mieszkań Gdańsk – informacje o kursach

Warsztaty z inwestowania w nieruchomości na rynku pierwotnym odbywają się stacjonarnie w największych polskich aglomeracjach. Łódź, Katowice, Poznań, Warszawa – to najczęściej odwiedzane przez nas miasta. Sprawdź aktualny harmonogram spotkań i wybierz lokalizację i termin, które najbardziej Ci odpowiadają!

Prowadzimy szkolenia z flipu na pierwotnym zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Te pierwsze obejmują kompletny know-how, który pozwoli Ci wystartować i odnieść sukces już przy pierwszym flipie. Udział w kursie to gwarancja uzyskania kompletnej i rzetelnej wiedzy, której nie znajdziesz w Internecie! Na seminaria zapraszamy prelegentów z branży podatków, prawa i analityki biznesowej – wszystko po to, abyś po ich ukończeniu czuł się maksymalnie pewnie w swoich działaniach inwestycyjnych. Seminaria dla zaawansowanych pokażą Ci zaś, jak wyskalować biznes i obracać nie tylko mieszkaniami na sprzedaż w Gdańsku, ale również w całej Polsce.

Dołącz do naszej wirtualnej społeczności! Zasubskrybuj nasz kanał na YouTube i polub profil na Facebooku, aby mieć dostęp do darmowych materiałów, bezpłatnych webinarów, relacji z przeprowadzonych inwestycji i nowinek z branży!

Rynek nieruchomości Gdańsk – atrakcyjność lokalizacji

Gdańsk to miasto na prawach powiatu, stolica województwa pomorskiego, jedno z trzech miast (obok Sopotu i Gdyni), wchodzących w skład Trójmiasta. Raport o stanie demograficznym GUS za rok 2020 podaje, że na powierzchni 262,0 km² miejscowości mieszkają 470.633 osoby. Pod tym względem Gdańsk zajmuje 6. pozycję w kraju.

Gdańsk może poszczycić się doskonałą lokalizacją i rozbudowaną siecią transportową. Miejscowość leży u ujścia rzeki Motławy, nad Zatoką Gdańską, będącą częścią Morza Bałtyckiego. W mieście znajduje się duży port o charakterze handlowym i rekreacyjnym, który czyni z Gdańska bardzo ważny ośrodek gospodarki morskiej. Funkcjonują tu także liczne połączenia kolejowe dalekobieżne. Pomiędzy miastami aglomeracji trójmiejskiej można przemieszczać się pojazdami SKM (Szybka Kolej Miejska).

W Gdańsku krzyżuje się kilka linii transportowych o znaczeniu europejskim. Są to trasy E28, E75 i E77. Ponadto przez miasto biegną też drogi krajowe nr 6 i nr 7, drogi ekspresowe S6 i S7 oraz sześć dróg wojewódzkich. Miasto posiada dwie obwodnice, z czego jedna z nich stanowi przedłużenie autostrady A1.

Mieszkańcy miasta mają także łatwy dostęp do Portu Lotniczego Gdańsk-Rębiechowo, który położony jest ok. 20 km od centrum.

Gdańsk – potencjał miasta

Gdańsk to jedno z najatrakcyjniejszych miast w Polsce i cieszy się potężnym potencjałem inwestycyjnym – nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Świadczyć może o tym fakt, że znalazł się w czołówce „Rankingu Polskich Miast Zrównoważonych”. Firma konsultingowa Arcadis we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Zielonogórskiego już po raz drugi zdecydowała się stworzyć listę 50 polskich miast, w których żyje się najlepiej. W klasyfikacji ogólnej Gdańsk znalazł się na wysokiej 8. pozycji, poprawiając tym samym swój wynik z 2018 roku (13. miejsce).

W rankingu ocenie podlegały trzy aspekty: „Społeczeństwo” (17.), „Gospodarka” (2.) i „Środowisko” (24.). Miejsce na podium w kategorii rozwoju gospodarczego miasta to dowód na to, że Gdańsk jest nie tylko atrakcyjnym ośrodkiem dla inwestorów krajowych i zagranicznych, czy stanowi siłę napędową rozwoju polskiej gospodarki. Jest to także znak, że mieszkańcy Gdańska mają do dyspozycji rozbudowany rynek pracy i wiele możliwości podwyższania zawodowych kompetencji.

Gdańsk to miasto tętniące życiem. Jest centrum kulturalnym i naukowym północnej części Polski. Przyciąga zarówno tłumy zwiedzających, jak i młodych ludzi, chcących studiować na tamtejszych uczelniach. Przyszli studenci mają z czego wybierać: Uniwersytet Gdański, Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska, Akademia Muzyczna, Akademia Sztuk Pięknych – to tylko kilka przykładów wyższych placówek edukacyjnych, ulokowanych w tym mieście.

Gdańsk jest atrakcyjny nie tylko dla turystów z zagranicy. Jest to cel wyjazdów weekendowych wielu Polaków. Ma niepowtarzalny klimat i rewelacyjne zaplecze kulturalno-rozrywkowe.

Mieszkania Gdańsk – popyt i podaż

Popyt na mieszkania w Gdańsku jest bardzo wysoki, najwyższy w całym województwie.

Związane jest to z atrakcyjną lokalizacją miasta, klimatem nadmorskiego kurortu, ale też z faktem, że to właśnie Gdańsk jest centrum gospodarczo-społecznym Trójmiasta. Największą popularnością cieszą się mieszkania blisko plaży, położone w niewielkiej odległości od morza (np. dzielnica Przymorze).

Popyt na mieszkania w Gdańsku doskonale przedstawia analiza fraz, które najczęściej wpisują w wyszukiwarki internauci. Hasło „mieszkania na sprzedaż Gdańsk” wpisuje w miesiącu średnio aż 10.300 użytkowników, „mieszkania Gdańsk” – 6.450, „nieruchomości Gdańsk” – 2.900, a „nowe mieszkania Gdańsk” – 850.

Według raportu „Analiza polskiego rynku nieruchomości w 2019 roku”* (źródło: gov.pl) w Gdańsku w 2019 roku wydano pozwolenie na budowę 8.682 mieszkań. To o 1.778 więcej w stosunku do roku 2016. Dla porównania w roku 2019 w Gdyni takich samych pozwoleń wydano zaledwie 1.645. Dynamika zmian liczby mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub zgłoszenia z projektem budowlanym w latach 2016-2019 dla Gdańska wynosiła 25,75%.

Do użytku w 2019 roku oddano w Gdańsku 7.265 mieszkania, czyli o 2.185 mieszkań więcej niż w 2016 roku. Na początku roku 2022 w Gdańsku dostępnych było ponad 3.600 nowych mieszkań, rozlokowanych w 56 inwestycjach deweloperskich. Zdecydowaną większość stanowiły mieszkania 3-pokojowe (39%), następne w kolejności były mieszkania 2-pokojowe (34%).

Raport wskazuje również, że największy wpływ na cenę mieszkania na sprzedaż w Gdańsku miała w 2019 roku jego lokalizacja i powierzchnia lokalu. Najmniej istotne dla kupujących było piętro, na którym mieszkanie się znajdowało.

Ceny mieszkań na sprzedaż Gdańsk – styczeń 2022

Na początku roku 2022 średnia cena za m kw. mieszkania w Gdańsku wynosiła 9.990 zł. Droższe były zarówno mieszkania w Gdyni (10.200 zł/m2), jak i w Sopocie (16.500 zł/m2). Mimo to cena i tak wydaje się być wysoka, zwłaszcza w porównaniu do średniej ceny wyliczonej dla całego województwa pomorskiego – 7.900 zł/m2 . Prognozowana cena za m kw. od stycznia do kwietnia 2022 roku wzrosła o ponad 5%.

Jeśli wziąć pod uwagę jedynie nowe mieszkania w Gdańsku, to średnia cena za m kw. mieszkania z rynku pierwotnego wynosiła w styczniu 2022 roku 11.400 zł. Była to kwota zbliżona do średniej za m kw. lokalu z rynku pierwotnego w Gdyni.

Najdroższe i najtańsze dzielnice Gdańska – styczeń 2022

Najdroższe mieszkania w Gdańsku znajdują się w dzielnicach Śródmieście, Wyspa Sobieszewska oraz Letnica. Tam średnia cena za m kw. nieruchomości przekracza 13.000 zł.

Najmniej zaś zapłacimy za lokale w dzielnicy Rudniki. Tam średnia cena za m kw. wynosi 6.800 zł. Da się zatem zauważyć, jak dużą rozbieżność cenową można odnotować w granicach tego samego miasta.

Inwestuj z nami w Gdańsku

Potencjał gdańskiego rynku nieruchomości – podsumowanie

  • Gdańsk zajął 8. miejsce w klasyfikacji ogólnej „Rankingu Miast Zrównoważonych 2021”. W kategorii „Gospodarka” uplasował się na 2. miejscu.
  • Średnia cena za m kw. mieszkania w Gdańsku w 2017 roku oscylowała w granicach 6.000 zł. Dziś, po 5 latach, za m kw. lokalu trzeba zapłacić już średnio 9.990 zł/m2.
  • Średnia cena za m kw. nowego mieszkania w Gdańsku (wyłącznie rynek pierwotny) wynosi 11.400 zł.
  • Podaż mieszkań w Gdańsku jest najwyższa w całym Trójmieście. Podobnie jest z popytem.
  • W Gdańsku prowadzonych jest 56 inwestycji, w których znajduje się około 3.600 dostępnych mieszkań (dane na początek 2022 r.).
  • Największą liczbę ofert stanowią mieszkania 3-pokojowe, następne w kolejności są lokale 2-pokojowe.
  • Najdroższymi dzielnicami Gdańska są Śródmieście, Wyspa Sobieszewska oraz Letnica
  • Na koniec 2020 roku Gdańsk zamieszkiwało blisko 470,6 tys. osób.

*”Ranking Miast Zrównoważonych 2021” Arcadis:https://www.arcadis.com/pl-pl/aktualnosci/europe/poland/2021/7/ranking-polskich-miast

**”Analiza Polskiego Rynku Nieruchomości w 2019 roku”:https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/analizy-polskiego-rynku-nieruchomosci

Inwestowanie w nieruchomości – województwo pomorskie

Zapisz się!

Odbierz dostęp do bezpłatnego szkolenia o rynku pierwotnym

JAKIE MIESZKANIA SPRZEDAJĄ SIĘ NAJLEPIEJ W 2024 ROKU?

Czego dowiesz się ze szkolenia?

Dowiesz się jakie są podstawowe błędy inwestorów typujących okazję inwestycyjną?

Jakie układy mieszkańsprzedają się teraz najlepiej?

Z jakimi deweloperami współpracować, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo transakcji?

W jaki sposób finansować inwestycje, aby uzyskiwać najwyższe stopy zwrotu?

Kiedy jestdobry czas na zakup mieszkania, na rynku pierwotnym?

Jak wygląda dobra okazja inwestycyjna -prezentacja konkretnego przykładu.

Jakich wyników możesz się spodziewać na rynku pierwotnym?

Zobacz wyniki naszych absolwentów oraz wybrane inwestycje:

Najbliższe warsztaty stacjonarne:

Poznań 24 - 25 sierpnia 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł

6 750 zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł

12 000 zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Warszawa 19 - 20 Września 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł

6 750 zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł

12 000 zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Wrocław 19 - 20 Października 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł

6 750 zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł

12 000 zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

×
×

Koszyk