0
blank blank blank

Szkolenia z inwestowania w nieruchomości w Częstochowie

Zakup nieruchomości na rynku pierwotnym w celu jej odsprzedaży z zyskiem nazywany jest flipem. Jest to specyficzny rodzaj inwestycji, który wymaga posiadania odpowiednich umiejętności nie tylko w zakresie wyszukiwania okazji inwestycyjnych, ale również negocjowania warunków bezpośrednio z deweloperem. Wieloletnie doświadczenie przeprowadzaniu tego typu transakcji pozwoliło nam stworzyć zespół flipnapierwotnym.pl, w ramach którego dzielimy się posiadaną przez nas wiedzą. W tym celu organizujemy szkolenia dla potencjalnych inwestorów z Częstochowy i okolic, których istotą jest nie tylko przedstawienie zagadnień związanych z flipowaniem na rynku pierwotnym, ale również nauka inwestowania przy posiadaniu stosunkowo niewielkiego kapitału. Wyszukujemy dla uczestników naszych szkoleń najlepsze okazje inwestycyjne oraz negocjujemy dla nich najkorzystniejsze warunki zakupu. W związku z tym każdego roku odbywamy ponad pół tysiąca spotkań z różnego rodzaju deweloperami, co umożliwia nam dokonywać zakupu nieruchomości w systemie 20/80, 15/85, czy nawet 10/90. Siłą w tym przypadku jest grupa stojących za nami inwestorów, ponieważ uzyskanie tak dobrych warunków w pojedynkę byłoby praktycznie niemożliwe.

Do tej pory w ramach marki flipnapierwotnym.pl przeszkoliliśmy ponad 600 osób, które nauczyły się dzięki temu tego, w jaki sposób skutecznie inwestować w nieruchomości na rynku pierwotnym bez dysponowania dużym kapitałem. Powstała w ten sposób społeczność inwestorów, która cały czas poszerza się o nowych członków. Chcąc do niej dołączyć warto zacząć obserwować nas na Facebooku, gdzie nie tylko udostępniamy darmowe webinary, ale również zamieszczamy informacje o nadchodzących wydarzeniach.

Rynek nieruchomości w Częstochowie – przydatne informacje

Częstochowa to średniej wielkości miasto w województwie śląskim, które według danych na 31.12.2021 zamieszkuje niespełna 216 tys. osób. Od 2002 roku liczba mieszkańców miasta zmalała o około 14%, jednak należy zauważyć, że nie wpłynęło to negatywnie na lokalny rynek nieruchomości. Odnotowuje się na nim bowiem rosnący popyt na mieszkania, który jest równoważony przez rosnącą podaż. W samym 2020 roku do użytku oddano 588 mieszkań, z czego niespełna 64% zostało przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem.

Mapa nieruchomości Częstochowa – najważniejsze lokalizacje

Popyt na nieruchomości w Częstochowie systematycznie rośnie, jednak należy zauważyć, że największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania, które są dobrze zlokalizowane. Przykładem z pewnością może być osiedle Parktika, gdzie powstaje dużo nowych inwestycji. Za dobrą lokalizację uznawane są również osiedla Północ, Wrzosowiak i Tysiąclecie.

Ceny nieruchomości w Częstochowie – kwiecień 2022

Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Częstochowie wynosi obecnie 5 902 złote, a w ciągu ostatniego roku wzrosła o około 9%. Co więcej, eksperci zapowiadają dalsze wzrosty cen nieruchomości, w związku z czym już niebawem przekroczona zostanie bariera 6 tys. zł/m². Powierzchnia użytkowa przeciętnego mieszkania wynosi natomiast 57m², co sprawia, że kosztuje ono średnio około 335 tys. złotych.

Najdroższe i najtańsze dzielnice w Częstochowie

Częstochowa to miasto, które charakteryzuje się dużą rozpiętością cen nieruchomości na poszczególnych osiedlach. Najdroższe z pewnością jest osiedle Parktika, gdzie średnia cena za m² sięga niespełna 7 tys. złotych. Najtaniej jest natomiast na osiedlu Błeszno, czy Zawodzie-Dąbie, gdzie ceny kształtują się w okolicach 4 800 zł/m².

Potencjał częstochowskiego rynku nieruchomości – wady i zalety

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Częstochowie?:

  • miasto według stanu na dzień 31.12.2021 zamieszkuje niespełna 216 tys. osób, co sprawia, a popyt na rynku nieruchomości systematycznie rośnie;
  • w samym 2020 roku do użytku oddano 588 mieszkań, z czego około 64% zostało przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem;
  • średnia cena za m² mieszkania wynosi obecnie 5 902 złote, a w ciągu ostatniego roku wzrosła o około 9%;
  • prognozowane są dalsze wzrosty cen, za które z pewnością będzie odpowiadał systematycznie rosnący popyt na nieruchomości;
  • śmiało można założyć, że przyczyni się do niego również migracja ludności ze wschodu.

Sprawdź na czym polega flipping na rynku pierwotnym i naucz się zarabiania na obrocie mieszkaniami.

Dołącz do nas i obracaj nieruchomościami!
Jesteśmy po to aby udowodnić Tobie, że inwestowanie w nieruchomości jest dla każdego bez względu na wiek, pochodzenie czy kapitał początkowy. Najważniejsze są chęci. Zdajemy sobie sprawę, że do każdej decyzji trzeba dojrzeć, więc jeśli będziesz gotowy to skontaktuj się z Nami!.

Masz pytania
lub chcesz wiedzieć więcej?

Zostaw swój numer telefonu,
a odpowiemy tak szybko, jak to tylko możliwe!