Bydgoszcz

Szkolenia z inwestowania w nieruchomości Bydgoszcz

Szukasz sposobu na bezpieczne zainwestowanie swoich oszczędności i gwarantowany zysk? Słyszałeś o flipie na pierwotnym, ale po rynku nieruchomości poruszasz się dość niepewnie? Przyjdź na nasze szkolenie z inwestowania w nieruchomości – wszystkiego Cię nauczymy!

Firma Flipnapierwotnym.pl to efekt wieloletniej współpracy dwóch energicznych inwestorów – Macieja Welmana i Patryka Sołtysiaka. Działamy na rynku pierwotnym nieruchomości już od ponad dekady – inwestujemy, analizujemy i co najważniejsze, szkolimy nowe pokolenie flipperów! Nasze kursy ukończyło już ponad 800 ambitnych inwestorów, którzy odnoszą swoje pierwsze sukcesy we flippingu mieszkań. Chcesz dołączyć do tego grona i zarabiać na sprzedaży mieszkań, nawet jeśli Twój wkład początkowy jest niewielki? Na naszych szkoleniach nauczysz się inwestować w nieruchomości skutecznie i bez ryzyka!

Oprócz wiedzy i doświadczenia przekazujemy naszym kursantom propozycje lukratywnych okazji inwestycyjnych, które gwarantują satysfakcjonującą stopę zwrotu! Do tej pory przekazaliśmy uczestnikom naszych warsztatów ponad 400 ofert, które pozwoliły im postawić pierwsze kroki w branży flipowania mieszkaniami. Dzięki znajomościom w branży mamy możliwość wynegocjowania u deweloperów niestandardowych (i niedostępnych dla osób spoza branży) warunków płatności w systemach 10/90, 15/85 czy 20/80. Tak korzystne okazje byłoby Ci trudno wynegocjować na własną rękę! Z nami Twój pierwszy flip na pierwotnym będzie udany i motywujący!

Nieruchomości Bydgoszcz – oferta szkoleniowa

Szkolenia z nieruchomości prowadzimy w systemie stacjonarnym w największych polskich miastach. Jeśli mieszkasz w Bydgoszczy i w kalendarzu szkoleń nie znajdziesz aktualnych kursów w tym mieście, proponujemy Ci szkolenia w Warszawie lub Łodzi. Standardowo w każdym mieście jesteśmy kilka razy do roku, listę aktualnych seminariów znajdziesz tutaj.

Oferta programowa obejmuje dwa poziomy merytoryczne kursów – podstawowy i zaawansowany. Niektóre z nich oferują dodatkowo wsparcie mentorskie, co oznacza, że można się z nami kontaktować po zakończeniu szkoleń. Wybierz ten moduł, jeśli będziesz się czuł pewniej, wiedząc, że możesz z nami skonsultować swój pomysł inwestycyjny za pośrednictwem maila lub telefonu.

Szkolenia prowadzimy osobiście wraz z profesjonalną kadrą prelegentów, wśród których znajdziesz m.in. specjalistów z dziedziny prawa i podatków. Dwudniowy moduł kursów pozwala na dogłębne przestudiowanie tajników flipowania mieszkaniami. Dołącz do nas już teraz!

Zanim spotkamy się na warsztatach, możesz nas poznać dzięki kanałom social mediów – śledź nasze konta na Facebooku oraz YouTube i korzystaj z darmowych wskazówek i relacji, którymi się tam dzielimy!

Rynek nieruchomości w Bydgoszczy – potencjał lokalizacji

Bydgoszcz to największa miejscowość województwa kujawsko-pomorskiego. Według danych GUS za rok 2020 na terenie 176 km2 miasta zamieszkiwało wówczas nieco ponad 344 tysiące osób. Bydgoszcz zajmuje 8. miejsce w kraju pod względem populacji.

Miasto jest doskonale skomunikowane, zarówno pod względem infrastruktury drogowej, jak i kolejowej.

Około 3 km od centrum miasta Bydgoszczy znajduje się lotnisko. Zagraniczne loty rozkładowe odbywają się m.in. do Londynu, Birmingham, Dublina i Kijowa. W ramach lotów krajowych polecisz stąd do Warszawy, a w sezonie letnim także do Krakowa. W Bydgoszczy działa też port rzeczny położony na rzece Brdzie, który jest ważnym węzłem żeglugi śródlądowej.

Bydgoszcz należy do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która przyciąga wielu krajowych i zagranicznych inwestorów. Tworzy ją Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny. Na powierzchni 286,4 ha działają firmy z branży obróbki metali (Pixmet), produkcji opakowań (MacGraf) oraz zaopatrzenia szpitali i aptek (Medan). W sąsiedztwie parku działają liczne centra logistyczne (m.in. Kaufland i Carrefour), usług wspólnych (BPO/SSC) i badawcze. Park znajduje się fazie ciągłego rozwoju, jest bardzo istotny z punktu widzenia dostarczania mieszkańcom Bydgoszczy miejsc pracy (w 2018 roku było ich blisko 4000).

Branża IT stanowi ogromny potencjał Bydgoszczy, a ponieważ jest tutaj bardzo dobrze rozwinięta, dzięki czemu przyciąga do tej lokalizacji młodych, wykształconych ludzi.

Bydgoszcz to miasto akademickie. Znajduje się tutaj m.in. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera i wiele innych uczelni wyższych. Studenci stanowią sporą część młodego społeczeństwa miasta. Bydgoszcz jest też istotnym ośrodkiem kulturalnym oraz turystycznym. To miasto bardzo atrakcyjne pod względem zabytków, otoczenia przyrodniczo-architektonicznego oraz infrastruktury handlowo-usługowej.

„Rankingu Polskich Miast Zrównoważonych 2021”*, przeprowadzonego przez firmę konsultingową Arcadis oraz specjalistów z Uniwersytetu Zielonogórskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Bydgoszcz uplasowała się na 15. miejscu. Pod uwagę brane były trzy kategorie: gospodarka, środowisko i społeczeństwo. To ranking oceniający jakość życia mieszkańców w największych miastach w Polsce.

Na uwagę zasługuje 6. miejsce Bydgoszczy w indywidualnej klasyfikacji, według faktora środowiskowego. W tej kategorii oceniana była m.in. jakość powietrza, czy udział zieleni w infrastrukturze miejskiej, czyli czynniki, które wpływają na zdrowie i dobrostan mieszkańców. Bydgoszcz wypadła doskonale!

Popyt na mieszkania Bydgoszcz

Popyt na nowe mieszkania w Bydgoszczy jest wysoki i stale rośnie. Narzędzia do analizy trendów w wyszukiwarce Google, wskazują, że frazę „mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz” wpisuje miesięcznie średnio 5400 użytkowników. Odpowiednio „mieszkania Bydgoszcz” wpisuje 2450 osób, „nieruchomości Bydgoszcz” – 2450, a „nowe mieszkania Bydgoszcz” – 350.

Według raportu „Analiza polskiego rynku nieruchomości w 2019 roku”** (źródło: gov.pl) w Bydgoszczy w 2019 roku wydano pozwolenie na budowę 2941 mieszkań. To aż o 1491 więcej w stosunku do roku 2016. Dynamika zmian liczby mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub zgłoszenia z projektem budowlanym w latach 2016-2019 wynosiła 102,83%.

Do użytku w 2019 roku oddano w Bydgoszczy 1340 mieszkań, czyli o 476 więcej niż w roku 2016. Dane te doskonale przedstawiają fakt dynamicznego rozwoju rynku pierwotnego nieruchomości w Bydgoszczy.

Raport wskazuje również, że największy wpływ na cenę mieszkania w Bydgoszczy miała w 2019 roku jego powierzchnia, rodzaj i standard budynku oraz rok budowy budynku. Najmniej istotne dla kupujących była liczba pokoi oraz piętro, na którym lokal się znajdował. Naturalnie na rynku pierwotnym mieszkań w Bydgoszczy największą popularnością cieszą się te bezczynszowe, z parkingiem oraz w strefie monitorowanej. Wpływ na cenę mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy ma także lokalizacja. Gdzie jest najdrożej, a gdzie najtaniej?

Mapa nieruchomości Bydgoszcz – najważniejsze lokalizacje

Popyt na nowe mieszkania w Bydgoszczy przekracza podaż, ze względu na to, iż są nimi zainteresowane nie tylko osoby, które chcą się tam osiedlić, ale również inwestorzy. W ostatnich latach atrakcyjność tego miasta znacznie wzrosła.

Najczęściej wyszukiwane osiedla w Bydgoszczy to Bartodzieje, Błonie, Wyżyny i Górzyskowo.

Jednak największą popularnością cieszy się osiedle Fordon. Fraza „mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz Fordon” jest wpisywana przez internautów średnio 750 razy w miesiącu. Fordon to dzielnica położona na obrzeżach miasta. Jest oddalona od zgiełku, a w okolicach znajduje się wiele spokojnych, zielonych terenów, m.in. Park Milenijny, Góra Szybowników, czy Zbocze Fordońskie. To wyjątkowo atrakcyjna lokalizacja, dlatego powstaje tam najwięcej mieszkań deweloperskich w Bydgoszczy.

Nieco bliżej centrum miasta znajduje się dzielnica BartodziejeNowe mieszkania w Bydgoszczy w tej okolicy cieszą wysokim standardem, dobrym dojazdem do centrum oraz dużą ilością zieleni.

Ceny nieruchomości Bydgoszcz – styczeń 2022

Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy w grudniu 2021 roku wyniosła 5.790 zł/m2. W stosunku do cen mieszkań w drugim co do wielkości mieście województwa – Toruniu – była to kwota o ~700 zł/m2 mniejsza. Prognozowana cena za m kw. od początku roku wzrosła o blisko 1%. Szacuje się, że w kwietniu średnia cena za m kw. mieszkania w Bydgoszczy może przekroczyć 6.000 zł/m2 .

Najdroższe dzielnice w Bydgoszczy

Najdroższe mieszkania w Bydgoszczy znajdują się na Bartodziejach i Błoniach. Średnia cena za m kw. mieszkań ulokowanych w tych okolicach wynosi ok. 6.300 zł.

Potencjał bydgoskiego rynku nieruchomości – podsumowanie

  • Bydgoszcz zajęła 6. miejsce w „Rankingu Miast Zrównoważonych 2021” w kategorii „Środowisko”. W klasyfikacji ogólnej znalazła się na 15. miejscu.
  • Średnia za cena za m kw. mieszkania w Bydgoszczy w 2017 roku nie przekraczała 5.000 zł. Dziś, po 5 latach, za m kw. lokalu trzeba zapłacić już średnio 5.790 zł.
  • Średnia cena za m kw. nowego mieszkania w Bydgoszczy (wyłącznie rynek pierwotny) to prawie 8.000 zł.
  • Na początku 2022 roku najtańsze mieszkanie z rynku pierwotnego kosztowało nieco poniżej 200.000 zł.
  • Szacuje się, że ceny będą dalej rosnąć.
  • Najdroższymi osiedlami Bydgoszczy są Bartodzieje i Błonie, a najbardziej popularnym – Fordon.
  • Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy są tańsze niż w Toruniu.
  • Największą liczbę ofert stanowią mieszkania 2- i 3-pokojowe, następne w kolejności są lokale 4-pokojowe i kawalerki.
  • W Bydgoszczy prowadzonych jest ponad 45 inwestycji z liczbą mieszkań przekraczającą 2.200 (dane na początek 2022 r.).
  • Na koniec 2020 roku w Bydgoszczy mieszkało ok. 344 tys. osób.

*”Ranking Miast Zrównoważonych 2021” Arcadis: arcadis.com/pl-pl/aktualnosci/europe/poland/2021/7/ranking-polskich-miast

**”Analiza Polskiego Rynku Nieruchomości w 2019 roku”: gov.pl/web/rozwoj-technologia/analizy-polskiego-rynku-nieruchomosci

Inwestuj z nami w Bydgoszczy

Inwestowanie w nieruchomości – województwo kujawsko-pomorskie

Zapisz się!

Odbierz dostęp do bezpłatnego szkolenia o rynku pierwotnym

JAK W 2023 ROKU INWESTOWAĆ W NIERUCHOMOŚCI Z MINIMALNYM WKŁADEM I ANGAŻUJĄC NIEWIELE CZASU

Czego dowiesz się ze szkolenia?

Jak inwestować mając tylko 10% wkładu?

Jak osiągnąć nawet 150% zwrotu z inwestycji?

Gdzie szukać mieszkania z rynku pierwotnego, żeby zrobić na nim najlepszy zysk?

Dlaczego flipujemy tylko na rynku pierwotnym?

Jakich wyników możesz się spodziewać na rynku pierwotnym?

Zobacz wyniki naszych absolwentów oraz wybrane inwestycje:

Najbliższe warsztaty stacjonarne

TYLKO DO 25 LUTEGO DO 22.00,

WSZYSTKIE WARSZTATY

-1000zł

Z KODEM RABATOWYM:

FNPLOKALNIE

DO KOŃCA PROMOCJI ZOSTAŁO:

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy

Kraków 9 - 10 marca 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Gdańsk 20 - 21 kwietnia 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Warszawa 18 - 19 maja 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Najbliższe warsztaty stacjonarne:

Poznań 3 - 4 czerwca 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł

6 750 zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł

12 000 zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

×
×

Koszyk