blank
Flip mieszkań – jak zwiększyć zysk?

Flipowanie mieszkań ma jeden cel, jakim jest generowanie zysków. Im większy zysk, tym lepiej. Warto zatem poznać kilka wskazówek, które pozwolą nam zmaksymalizować zyski z flipowania nieruchomościami. Przedstawiamy je w poniższym artykule.

Szeroka wiedza to podstawa

Jak zarobić na mieszkaniu położonym w zupełnie nieatrakcyjnej okolicy albo zakupionym za mocno zawyżoną cenę? Aby nie musieć szukać odpowiedzi na tego typu trudne pytania, zwyczajnie lepiej nie pakować się w zakup takich nieruchomości. Flipowanie nieruchomości zawsze powinno być poprzedzone wnikliwą analizą i kalkulacją kosztów, choć często nie ma na to zbyt wiele czasu, gdyż bardziej zorientowani łowcy okazji flipowych mogą nas ubiec. Decydując się na ruch musimy jednak mieć pewność, że dany flip mieszkania będzie opłacalny.

Doświadczeni flipperzy nie mają większych problemów z kalkulacją opłacalności flipu mieszkania, gdyż są doskonale zorientowani w cenach rynkowych nieruchomości i w kosztach remontu. Dla początkujących flipperów przydatny może być dostępny online kalkulator zakupu mieszkania i kalkulator remontu mieszkania. Warto też zwyczajnie interesować się rynkiem nieruchomości i śledzić ogłoszenia sprzedażowe.

Wpływ remontu na cenę mieszkania

Zasada jest prosta – aby zmaksymalizować zysk z flipu mieszkania musimy możliwie najbardziej zminimalizować koszty jego remontu, oczywiście przy zachowaniu w miarę dobrego poziomu jakości wykończenia. Jak to zrobić? Wiele zależy od tego, jak zorganizujemy sam remont. Jeśli skorzystamy z usługi firmy remontowej, koszt z pewnością będzie o wiele wyższy niż wtedy, gdy remont przeprowadzimy na własną rękę czy z pomocą znajomych.

Żaden remont nie obejdzie się bez zakupu materiałów wykończeniowych. W nich tkwi kolejna szansa na zmaksymalizowanie zysku z flipu mieszkaniowego. Zamiast nabywania tego typu materiałów w ogólnodostępnych marketach, postarajmy się o nawiązanie bezpośredniej umowy z dostawcami. Jeśli zamierzamy na dłużej zająć się flipowaniem nieruchomości i prowadzić z nimi stałą współpracę, bardzo możliwe, że uda się uzgodnić indywidualne ceny materiałów.

Czytaj także: Flipy - czym są i jak na nich zarabiać?

Standard wykończenia i wyposażenie mieszkania

Wiele osób rozpoczynających przygodę z flipowaniem wkłada wiele serca i kreatywności w wykończenie i wyposażenie nieruchomości. Wychodzą oni bowiem z założenia, że nietypowy wystrój może przyciągnąć klientów i przyspieszyć sprzedaż. W rzeczywistości jest wręcz odwrotnie. Mieszkanie urządzone w konkretnym stylu może ograniczać grupę potencjalnych nabywców, gdyż nie wszystkim przypadnie on do gustu. W efekcie, mimo włożenia dużej ilości pieniędzy na wymyślny remont, przez wiele miesięcy borykamy się ze sprzedażą, ciągle natrafiając na klientów, którzy zamiast docenić nasze wysiłki, kręcą nosem albo próbują zaniżyć cenę, powołując się na różne argumenty.

Najlepiej więc, jeśli w ramach okazji inwestycyjnej postawimy na neutralny styl wystroju, chyba że istnieją konkretne przesłanki, by zrobić inaczej. Pamiętajmy też, że kuchnia i łazienka to dwa pomieszczenia, które najbardziej przykuwają uwagę kupców. Postarajmy się, aby staranność ich wykończenia nie dawała nabywcom żadnego pretekstu do negocjowania ceny.

Negocjacje ceny

Flipowanie, oprócz umiejętności sprawnej kalkulacji, wymaga też umiejętności negocjowania. Wielu inwestorów wciąż nie dostrzega potencjału, jaki kryje się w negocjowaniu ceny i w treści ogłoszenia o sprzedaży nie wspominają oni o tym, że dopuszczają możliwość negocjacji. A warto to zrobić, gdyż wówczas zachęcamy klientów do kontaktu, który daje nam pole do zastosowania różnego rodzaju sztuczek sprzedażowych i psychologicznych, które mogą skłonić do zakupu i wygenerować duży zysk z flipu mieszkania.

Bez wątpienia flip nieruchomości zapewni nam większe zyski wtedy, gdy będziemy sprytnie negocjować. Przed spotkaniem z klientem warto ustalić sobie minimalną cenę, poniżej której nie zgodzimy się zejść, a także zebrać w myślach wszystkie zalety odremontowanej nieruchomości, którymi będziemy mogli odpierać próby obniżania ceny.

Odpowiedni czas na sprzedaż mieszkania

Aby flip mieszkania przyniósł nam jak największy zysk, musimy także dobrze wyczuć moment, w którym sprzedaż wyremontowanej nieruchomości będzie najbardziej opłacalna. W czasach takich jak teraz, gdy inflacja dynamicznie rośnie, nie warto się z tym spieszyć. Może bowiem okazać się, że za kilka lub kilkanaście miesięcy posiadana nieruchomość będzie warta o wiele więcej. Oczywiście jeśli ceny nieruchomości gwałtownie spadają, należy przybrać odwrotną strategię flipowania.

Wiele osób zajmujących się flipowaniem mieszkań moment sprzedaży mieszkania uzależnia też od modernizacji budynku, w którym się ono znajduje, a za który odpowiada spółdzielnia mieszkaniowa. Jeśli w planach spółdzielni jest przeprowadzenie remontu klatek schodowych, elewacji czy też zmiana ogrzewania na miejskie, warto poczekać, aż plany te zostaną zrealizowane i dopiero wtedy sprzedać mieszkanie. Flipowanie tego typu określane jest jako tzw. „lazy-flipping”.

Pamiętajmy jednak, że czekanie ze sprzedażą oznacza zamrożenie kapitału, gdyż zainwestowany w tym czasie w coś innego, mógłby generować zyski.

Czytaj także: Flipowanie mieszkań
 

Obejrzyj poniższe wideo i dowiedz się więcej!

 

Sprawdź 3 strategie inwestowania, których nauczysz się na naszych szkoleniach:

 

Zobacz, jak wygląda proces inwestycyjny w praktyce:

 

 

The point of using dummy text for your paragraph is that it has a more-or-less normal distribution of letters. making it look like readable English.

Zapisz się!

Odbierz dostęp do bezpłatnego szkolenia o rynku pierwotnym

JAK W 2023 ROKU INWESTOWAĆ W NIERUCHOMOŚCI Z MINIMALNYM WKŁADEM I ANGAŻUJĄC NIEWIELE CZASU

blank

Czego dowiesz się ze szkolenia?

Jak inwestować mając tylko 10% wkładu?

Jak osiągnąć nawet 150% zwrotu z inwestycji?

Gdzie szukać mieszkania z rynku pierwotnego, żeby zrobić na nim najlepszy zysk?

Dlaczego flipujemy tylko na rynku pierwotnym?

Zobacz inne nasze artykuły

blank
Kim jest anioł i biznesu i jak uzyskać jego wsparcie?
W dzisiejszym dynamicznym świecie przedsiębiorczości, znalezienie wsparcia finansowego i mentorstwa może być kluczowe dla sukcesu nowego przedsięwzięcia. Jednym z potencjalnych źródeł tego wsparcia są tzw. "anioły biznesu" - osoby z doświadczeniem, kapitałem i chęcią inwestowania w obiecujące projekty. Anioły biznesu nie tylko przynoszą ze sobą kapitał, ale również cenne doświadczenie, wiedzę i kontakty, które mogą […]
blank
Jak poprawić akustykę mieszkania?
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego dźwięki w Twoim mieszkaniu brzmią nieprzyjemnie lub jest problem z stłumieniem hałasu z sąsiednich pomieszczeń? Poprawa akustyki mieszkania może znacząco poprawić jakość życia, tworząc bardziej komfortową i przyjemną przestrzeń do mieszkania. W artykule omówimy skuteczne metody poprawy akustyki w mieszkaniu, abyś mógł cieszyć się ciszą i spokojem we własnym domu. […]
blank
Jak zarobić na mieszkaniu z niekorzystnym układem?
W artykule odkryjemy strategie, dzięki którym możesz osiągnąć sukces inwestycyjny z nieruchomością, która wydaje się być wyzwaniem. Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić funkcjonalność, zyskać na sprzedaży czy wynajmie, nasze wskazówki pomogą Ci w osiągnięciu celu i osiągnięciu zysków z mieszkania o niekorzystnym układzie. Mieszkanie z niekorzystnym układem - czy warto je nabyć? Decyzja o […]

Najbliższe warsztaty stacjonarne

TYLKO DO 25 LUTEGO DO 22.00,

WSZYSTKIE WARSZTATY

-1000zł

Z KODEM RABATOWYM:

FNPLOKALNIE

DO KOŃCA PROMOCJI ZOSTAŁO:

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy

Kraków 9 - 10 marca 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Gdańsk 20 - 21 kwietnia 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Warszawa 18 - 19 maja 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Masz pytania? Napisz do nas

blank
×
×

Koszyk