Jak z zyskiem sprzedać nieruchomość?

Dodano: autor: flip
flipping mieszkań

Po to w założeniu sprzedajemy nieruchomość, aby na takiej transakcji zarobić. Jeśli planujemy sprzedać nieruchomość w krótko po jej zakupie, łatwo możemy oszacować koszty sprzedaży, opierając je dodatkowo jeszcze na wkładzie własnym, wniesionym na potrzeby remontowe. Z zyskiem sprzedamy nieruchomość w sytuacji, gdy otrzymanymi pieniędzmi ze sprzedaży nie będziemy zmuszeni się z nikim dzielić. Trzeba zatem rozważyć, czy konieczne jest korzystanie z biura pośredniczącego w sprzedaży nieruchomości. Biura pośredniczące zawsze pobierają prowizje, a nie każdemu inwestorowi uśmiecha się oddawać komuś kilkadziesiąt procent od każdej transakcji.

Co wpływa na wartość mieszkania? 

Na wartość materialną mieszkania wpływać może bardzo wiele czynników. Do podstawowych elementów zaliczyć trzeba przede wszystkim:

-jakość wyposażenia obecnego w mieszkaniu

-jakość dodatków w mieszkaniu, dzięki którym mieszka się tam wygodnie

-atrakcyjna lokalizacja, byle było blisko do najważniejszych punktów w mieście

-niebanalna i oryginalna dekoracja wnętrz

-sąsiedztwo wpływowych ludzi

-okna z zachwycającym widokiem

Polski rynek wtórny mieszkań pełen jest nieruchomości, które po drobnej lub bardziej rozbudowanej korekcie mogą stać się prawdziwymi buduarami. Dlatego tak wielu inwestorów decyduje się nabywać mieszkania do remontu za bezcen, z przeznaczeniem do późniejszej odsprzedaży. Jest to udana inwestycja, ponieważ po wyremontowaniu mieszkania można sprzedać je z dość sporym zyskiem. Na tym właśnie polega profesjonalny flipping, czyli sprzedawanie wyremontowanych mieszkań, które przed sprzedażą gruntownie odnawiamy. 

Rynek pierwotny, a rynek wtórny sprzedaż nieruchomości

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy przejrzeli także oferty udostępniane przez rynek pierwotny mieszkań. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zupełnie nowe mieszkania od dewelopera również należy wykończyć, aby móc je z zyskiem sprzedać. Inaczej sytuacja kształtuje się w momencie, kiedy chcemy mieszkanie sprzedać poprzez cesję. Zysk ze sprzedaży praw do lokalu będzie co prawda mniejszy niż w przypadku zrealizowania klasycznego flipa, jednak ominie nas cały proces remontu lokalu.

 

Sprzedaż nieruchomości krok po kroku 

Regularnie rozwijający się rynek pierwotny mieszkań wprowadza każdego dnia szereg ofert, wobec których trudno przejść obojętnie wszystkim potencjalnym nabywcom. Często jednak to nie osoby prywatne szukają mieszkania dla siebie, a inwestorzy kupują takie lokale, celem późniejszej jego odsprzedaży. Zanim jednak dojdzie do finalizacji transakcji, konieczne jest znalezienie odpowiedniej formy finansowania zakupu. Nie wszyscy posiadają taką samą zdolność kredytową, a bank może odmówić przydzielenia produktu finansowego, jeśli uzna, że nasza sytuacja finansowa nie jest wystarczająco bezpieczna. Sprzedaż nieruchomości nabytej za gotówkę lub na kredyt składa się z prostych etapów:

-oględziny nabytego obiektu

-zatrudnienie ekipy remontowej

-przeprowadzenie remontu

-wycena nieruchomości obiektu przeznaczonego na sprzedaż 

-transakcja 

Inwestowanie w mieszkania, a zysk

Rozsądne inwestowanie w mieszkania, wraz z kolejnymi transakcjami przynoszącymi zysk, umożliwia porzucenie dotychczasowej pracy zawodowej na rzecz pracy w branży nieruchomości. Ci, którzy podjęli ryzyko zostania fliperem nieruchomości potwierdzą, iż biznes ten jest nie tylko bardzo satysfakcjonujący, ale bywa też dochodowy. Osoby zajmujące się zawodowo flippingiem mogą zarabiać sporo, ale poprzedzone jest to miesiącami i latami nauki, często na własnych błędach i doświadczeniach. Kluczowe dla tych którzy chcieliby spróbować swoich sił jaki fliper, jest zdobycie niezbędnej wiedzy z zakresu rynku nieruchomości, aby bez obaw móc wejść w ten model inwestowania na rynku pierwotnym. Szkolenia branżowe, webinary czy spotkania to dobre miejsce nie tylko na zdobycie podstawowej wiedzy, ale również nawiązania sieci kontaktów – niezbędnej dla każdego inwestowa.