Home staging – zainwestuj w przyszły zysk

Dodano: autor: flip
home staging

Branża nieruchomości cały czas się rozwija. Zmienia się wszystko: forma sprzedaży, podejście deweloperów – zmienia się także podejście samych kupujących do tego rodzaju transakcji. Jeszcze do niedawna własne “cztery kąty” były spełnieniem największych marzeń. Chcieliśmy mieć swoje miejsce na ziemi – zabezpieczyć rodzinę, bliskich. Dzisiaj nie tylko kupujemy dla siebie, ale też inwestujemy. Co więcej istnieją specjalne usługi, dzięki którym wynajem, sprzedaż mieszkania bęðzie bardziej owocna. Jednym z takich nurtów jest home staging. Co kryje się za tym tajemniczym branżowym pojęciem? Odpowiedź poniżej!

Czym jest home staging?

Rynek nieruchomości jest przepełniony. Zarówno ten dotyczący sprzedaży, jak i wynajmu. Konkurencja jest duża na rynku pierwotnym i wtórnym.  Chcesz wynająć mieszkanie w Gdańsku lub Gdyni? W atrakcyjnej, ale drogiej dzielnicy Warszawy? Tutaj trzeba być trochę akwizytorem i psychologiem. Zrozumieć potrzeby klienta i jego oczekiwania. Home staging polega na odpowiednim przygotowaniu nieruchomości pod sprzedaż lub wynajem, w taki sposób, aby transakcja była zrealizowana za możliwie najwyższą cenę. Liczy się tutaj kreatywne myślenie oraz wiedza z zakresu marketingu.  Specjaliści twierdzą, że praktycznie każdą nieruchomość można sprzedać i przedstawić w pozytywny i atrakcyjny sposób. Przydatna jest tu wyobraźnia i kreatywność. Kilka trików, mały “lifting” i mieszkanie może być jak nowe. Jeśli myślisz o zarabianiu na mieszkaniach musisz je przedstawić z jak najlepszej strony. Zaczarować kontrahenta.

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Przygotowanie mieszkania do sprzedaży zależy od jego stanu wizualnego i technicznego. Czasami potrzebny jest generalny remont, niekiedy małe odświeżenie  – dodanie kilku gadżetów, które wzbogacą wnętrze. Sprawią, że przestrzeń będzie bardziej przytulna, jasna i słoneczna.

Przestrzeń musi być nieskazitelnie czysta, dotyczy to zarówno blatów kuchennych, ale również szaf, półek, kurzu na obrazach. Profesjonalne sprzątanie to niezbędne minimum w procesie przygotowania mieszkania do sprzedaży/ wynajmu. Każdy potencjalny klient będzie zwracał uwagę na podłogi i ściany. Muszą być wyczyszczone, odnowione, równe. Znakomicie przy sprzedażach sprawdzają się panele i drewniane posadzki. Wyglądają zawsze doskonale, robią wrażenie na potencjalnym nabywcy. Tu zasada jest prosta – im mniej tekstyliów, tym lepiej.

Przygotowanie mieszkania pod inwestycję – podstawowe triki home staging:

  1. zatroszcz się o podłogi i odśwież ściany,
  2. dokładne posprzątanie mieszkania,
  3. pozbądź się niemiłych zapachów – tego chyba nie trzeba tłumaczyć. Czyste i świeże powietrze to podstawa – klienta będzie chciał “poczuć” mieszkanie wszystkimi zmysłami.
  4. zrezygnuj z  niepotrzebnych mebli – przestrzeń i jeszcze raz przestrzeń. Warto wynieść komody, szafki, które na dobrą sprawę nie spełniają żadnej funkcji tylko przeszkadzają. Dodamy wnętrzu przestrzeni.
  5. pozbądź się rzeczy osobistych – przestrzeń musi być funkcjonalna i praktyczna. Mieszkanie musi sprawiać wrażenie nowego. Podoba się? Klient może się od razu wprowadzać. Nie ma mowy o rzeczach, akcesoriach, gadżetach osobistych podczas prezentacji – zaburza to odbiór. Jeśli zostawimy przedmioty osobiste – klient będzie miał poczucie, że to nie jego “przestrzeń” i wpłynie to negatywnie na decyzję.
  6. zadbaj o wystrój – przedmioty osobiste trzeba usunąć. Warto jednak dodać akcesoria, które będą sprawiały, że dane miejsce będzie miało duszę: sezonowe kwiaty, stylowy zegar na ścianie.

To oczywiście tylko niektóre z wprowadzanych trików – jest ich dużo więcej. Każdy specjalista od home stagingu z pewnością dopasuje model działań do charakteru wnętrza. Najważniejsze, aby mieszkanie było czyste, słoneczne, przestronne i przytulne. Tymi zasadami trzeba się kierować.

Home staging: inwestycja w przyszły zysk

Warto zaznaczyć, że usługi home stagingu są coraz bardziej potrzebne. Praktycznie w każdym większym mieście możemy znaleźć agencję, która zajmuje się wdrażaniem kampanii tego typu. Zespoły tego typu agencji złożone są ze specjalistów z zakresu: reklamy i promocji, projektowania wnętrz i psychologii. Korzystając z tego typu usług zamawiający o nic się nie musi martwić. Może spać spokojnie wiedząc, że nieruchomość “pójdzie” za najlepszą cenę. Remont, kilka zmian, nowy wystrój wnętrza – w zależności od przeznaczenia nieruchomości – wystarczy kilka trików, by dana przestrzeń zyskała na wartości – wizualnej i finansowej. Za usługę home stagingu trzeba zapłacić – nierzadko też przed sprzedażą musimy wymienić instalację, zrobić remont. Oczywiście – są to koszta. Jeśli jednak traktujemy sprzedaż/wynajem mieszkania jako inwestycję niezbędny jest ten krok.

Mieszkanie pod inwestycję, a home staging

Chcesz zarabiać na mieszkaniach? Usługa home staging z pewnością pomoże. Warto ją sprawdzić i skorzystać ze wsparcia ekspertów. Nie można ignorować konkurencji na rynku. Każdy wkład finansowy w profesjonalne wsparcie home staging szybko się zwróci. A Twoje wszystkie transakcje będą naprawdę owocne – zakończone sukcesem.