Czy warto inwestować w nieruchomości?

Dodano: autor: flip
inwestowanie w nieruchomości

Czy warto inwestować w nieruchomości? Takie pytanie zadaje sobie każda osoba, która wkracza w śœiat nieruchomości. Inwestycje w nieruchomości mogą przynosić naprawdę duże zyski. To nie ulega wątpliwości. Chcąc, aby tak było musimy wykazać się dużą motywacją, znajomością branży i przede wszystkim, racjonalnym, trzeźwym podejściem do tematu. Jak dobrze inwestować w nieruchomości i o czym koniecznie trzeba pamiętać wchodząc w tą przestrzeń? 

Jak zacząć inwestować w nieruchomości?

Inwestycja w nieruchomości może dawać dużo satysfakcji oraz solidny zastrzyk finansowych. Dla najlepszych jest to sposób na życie, główny zarobek. Żeby tak było każdy nowy inwestor musi przebyć drogę pełną niebezpiecznych zakrętów. Jak obrać dobry kurs i skutecznie sprzedawać domy, mieszkania, lokale użytkowe? 

1) do celu małymi krokami – nie rzucaj się na głęboką wodę, 

Stawiasz pierwsze kroki w branży? Nie ryzykuj od początku dużymi inwestycjami. Możesz się rozczarować. Zacznij od małych, drobnych transakcji. Doświadczenie to priorytet – poznaj przestrzeń, w której chcesz działać. 

2) zacznij inwestować dopiero jak będziesz posiadał “finansową poduszkę bezpieczeństwa”,

Pierwsze kroki mogą być bardzo trudne. Nie wchodź w świat nieruchomości bez żadnych oszczędności, gotówki na czarną godzinę. Komfort posiadania “finansowej poduszki bezpieczeństwa” jest bardzo istotny. 

3) skorzystaj z kursów i szkoleń dla nowych inwestorów,

Poznaj branżę, ucz się od najlepszych, chłoń wiedzę. 

Inwestowanie w nieruchomości a niezbędny kapitał 

Słynne powiedzenie mówi: “Nie od razu Rzym zbudowano…”. Zdanie to świetnie się sprawdza w przypadku branży nieruchomości. Jeden fałszywy ruch może sporo kosztować. Warto mieć kapitał minimum równy dwukrotnej wartośći nieruchomości. Pamiętaj – każda inwestycja wiąże się z ryzykiem, zawsze mogą dojść koszty dodatkowe, o których zapomnimy lub po prostu jako nowi inwestorzy nie bęðziemy ich świadomi. 

Jak kupić mieszkanie pod inwestycję?

Chcesz kupić mieszkanie pod inwestycję? Wbrew pozorom, to nie takie proste. Przede wszystkim musisz liczyć siły na zamiary. Przed podjęciem pierwszego kroku sprawdź i zweryfikuj koniecznie, jakim dysponujesz budżetem. Tutaj nie może być mowy o błędach. To bardzo ważna sprawa.  Kupując mieszkanie pod inwestycję musisz wejść przede wszystkim “w skórę klienta”, dostrzec jego potrzeby i starać się na nie odpowiedzieć. Wybierając mieszkanie/dom zwracaj uwagę przede wszystkim na lokalizację, dobrą komunikację, przyjazne otoczenie, istotna jest też funkcjonalność danego mieszkania. 

Coraz większą popularnością (choć nie do końca jeszcze w Polsce) cieszy się flipowanie mieszkań. Polega ono na kupowaniu mieszkań (nie zawsze w idealnym stanie) po okazyjnej cenie. Następnie inwestor przystępuje do przygotowania mieszkania pod wynajem: remonty, działanie home staging. Ta forma jednak wymaga od inwestora zaangażowania finansowego – nawet z bardzo starych budynków można zrobić perełkę, ale każda zmiana wymaga wkładu gotówkowego: od zmiany instalacji, przez zakup mebli, dodatku, opłacenie ekipy remontowej. W wielu krajach flipowanie stało się sposobem na życie. Jeśli mamy smykałkę do tego, potrafimy wyobrazić sobie jak konkretne mieszkanie może wyglądać po zmianach sukces gotowy!

Inwestowanie w nieruchomości – za i przeciw

Inwestować w nieruchomości może każdy. Nie oszukujmy się jednak – nie każdysz ma ku temu predyspozycję. Inwestowanie w nieruchomości jest idealnym rozwiązaniem, dla osób które wyróżnia: 

1) racjonalne podejście do biznesu, chłodna ocena sytuacji, 

2) połączenie zdolności marketingowych, z nutką psychologii,

3) odpowiedni kapitał

4) predyspozycje do oszczędzania

5) kreatywny zmysł

Kto nie powinien wchodzić w świat nieruchomości:

1) osoby, których “pieniądz się nie trzyma”, 

2) osoby mało odporne na stres – inwestowanie w nieruchomości zawsze wiąże się z ryzykiem,  

3) osoby podejmujące pochopne decyzje. 

Chcesz wejść w świat inwestowania w nieruchomości? Fascynuje Cię on? Zapraszamy! Tutaj miejsce jest dla każdego. Taka forma zarabiania to mięðzy innymi świetny sposób oszczędzania na emeryturę.