0
Szkolenia z inwestowania Inwestuj z nami Okazje inwestycyjne
Youtube Facebook Instagram

Badanie motywacji ludzkiej a flipowanie

Dodano: 8 sierpnia 2022
autor: flipnapierwotnym
https://flipnapierwotnym.pl/wp-content/uploads/2020/02/koszty-zwiazane-z-zakupem-mieszkania-768x512-1.jpg

Czym jest motywacja? To czynnik popychający ludzi do działania i podejmowania określonych aktywności lub wręcz przeciwnie – zaniechania ich. Jak motywacja ludzka ma się do podjęcia inwestycji polegających na flippingu nieruchomości?

Czy zawsze chodzi o pieniądze?

Inwestowanie ukierunkowane powinno być zasadniczo na zarabianie pieniędzy. Jednak jeśli chodzi o flipowanie nieruchomości, czyli kupowanie mieszkań po to, by sprzedać je później z zyskiem, niekoniecznie zawsze pieniądze będą jedyną motywacją inwestora.

Zachowanie człowieka wymyka się czasami poza z góry przyjęte ramy. Czy możliwy jest też brak motywacji przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych, od jakich nie można uciec przy flipowaniu? Niekoniecznie. Zawsze człowiek jest czymś lub w jakimś stopniu zmotywowany do realizacji inwestycji we flip mieszkania. Jakie są to rodzaje motywacji?

System motywacyjny, jakim kieruje się fliper, może obejmować różne modele motywowania, począwszy od pieniędzy i perspektywy wypracowania ponadprzeciętnych zysków, aż po konieczność zaspokojenia wyższych potrzeb, m.in. aspiracyjnych z piramidy potrzeb Maslowa. Do najważniejszych czynników motywacyjnych można zaliczyć:

  •       Wyzwania stawiane w życiu zawodowym.
  •       Poczucie, że wykonuje się zadania i przedsięwzięcia o dużym obiektywnie znaczeniu.
  •       Możliwość nauczenia się nowych rzeczy.
  •       Niezależność (w tym przypadku głównie finansowa).
  •       Rozwój osobisty – sprawdzenie swoich indywidualnych umiejętności.

Teorie motywacji wskazują na wiele potrzeb, które mogą skłaniać człowieka do podjęcia konkretnej decyzji, w tym o inwestycji we flipowanie na rynku nieruchomości.

Dobry inwestor dobrym psychologiem?

Inwestor ma do spełnienia ważne zadanie, jakim jest w pierwszej kolejności zakup okazji inwestycyjnej na flipa, później jego odnowienie czy wyremontowanie, a następnie szybkie zbycie, po możliwie jak najwyższej cenie. Dobry inwestor powinien umieć motywować do działania innych ludzi – potencjalnych kupujących. Powinien wiedzieć, jak z nimi rozmawiać, jak przedstawiać atuty oferowanych nieruchomości, by oglądający je osoby miały poczucie, że lokale spełniają ich wszystkie potrzeby. Konieczne jest do tego posłużenie się pewnymi chwytami psychologicznymi. Czasem wystarczy, by mówić w taki sposób, jakby mieszkanie już za chwilę miało stać się własnością klienta: tu Państwo postawić mogą komodę, tu będzie się Wam idealnie wypoczywało w długie zimowe wieczory, a Wasza łazienka będzie funkcjonalna dzięki zastosowanym rozwiązaniom. W ten sposób inwestor trafia do podświadomości kupującego i buduje w nim motywację do tego, by ostatecznie kupić mieszkanie.

Czy inwestowanie pobudza wydzielanie adrenaliny?

Zarobki pochodzące z tytułu flipowania mieszkaniami z pewnością są ważne dla każdego inwestora, ale motywacją do takiej pracy niekoniecznie muszą być wyłącznie finanse. Nie mniej ważną motywacją wewnętrzną jest adrenalina, jaką można poczuć choćby przy negocjacjach cenowych z kupującymi i sprzedającymi. Inwestor zastanawiać się może, czy uda mu się uzyskać pożądaną cenę? Czy ktoś go nie przebije przy kupnie atrakcyjnej nieruchomości? Nie należy zapominać, że obraca się przy tym wysokimi kwotami liczonymi w setkach tysięcy złotych, dlatego adrenalina jak najbardziej pojawia się w kluczowych momentach działania.

Chęć sprawdzenia swoich możliwości

 

Czy przy flipowaniu mieszkaniami inwestor może chcieć sprawdzić się w zupełnie nowej roli lub przy inwestowaniu na nowym dla niego rynku? Jak najbardziej. I takie też mogą być jego motywacje do działania. Może dotychczas inwestował pieniądze na giełdzie, na rynku surowców, albo na rynku Forex. Flipowanie może być dla niego egzotyczną formą inwestycji posiadanego kapitału. Rozeznanie w tym rynku i przeprowadzenie pierwszych udanych flipów może być wystarczającą dla niego motywacją do podejmowania kolejnych podobnych.

Nauka przedsiębiorczości

 

Samodzielne filpowanie może być dodatkową formą zarobkowania, ale o wiele więcej można na nich zarobić, jeśli inwestor się w nie zaangażuje. To wielka odmiana zwłaszcza dla tych osób, które dotychczas pracowały na etacie i były zależne od innych osób. Dzięki flipowaniu nieruchomościami muszą wiele spraw organizować samodzielnie, dobrze zarządzać posiadanym budżetem i uzupełniać kapitał przez np. kredytowanie, jeśli okazuje się to niezbędne. Będzie to więc bardzo dobrą nauką przedsiębiorczości dla inwestora.

Nawiązywanie kontaktów

 

Podczas flipowania na nieruchomościach siłą rzeczy poznaje się wielu ludzi – sprzedających, potencjalnych kupujących, pośredników kredytowych i agentów nieruchomości. Tworzy się bazę kontaktów, która może okazać się pomocna w przyszłości przy realizacji kolejnych inwestycji, ale jednocześnie możliwość spotkania ciekawych ludzi w pracy zawodowej tego typu jest czynnikiem motywującym do większego zaangażowania we flipping.
 

Obejrzyj poniższe wideo i dowiedz się więcej!

 

Sprawdź 3 strategie inwestowania, których nauczysz się na naszych szkoleniach:

 

Zobacz, jak wygląda proces inwestycyjny w praktyce:

 

 

JESTEM ZAINTERESOWANY


Udostępnij:
Dołącz do nas i obracaj nieruchomościami!
Jesteśmy po to aby udowodnić Tobie, że inwestowanie w nieruchomości jest dla każdego bez względu na wiek, pochodzenie czy kapitał początkowy. Najważniejsze są chęci. Zdajemy sobie sprawę, że do każdej decyzji trzeba dojrzeć, więc jeśli będziesz gotowy to skontaktuj się z Nami!.

Masz pytania
lub chcesz wiedzieć więcej?

Zostaw swój numer telefonu,
a odpowiemy tak szybko, jak to tylko możliwe!