0
Szkolenia z inwestowania Inwestuj z nami Okazje inwestycyjne
Youtube Facebook Instagram

Apartamenty inwestycyjne nad morzem – czy warto?

Dodano: 8 sierpnia 2022
autor: flipnapierwotnym
https://flipnapierwotnym.pl/wp-content/uploads/2021/05/pexels-sevenstorm-juhaszimrus-439391_Easy-Resize.com_.jpg

Jednym z wariantów inwestowania w nieruchomości jest kupowanie mieszkań w atrakcyjnych turystycznie lokalizacjach. Prawdziwy boom przeżywają w ostatnich latach inwestycje nad morzem, gdzie jak grzyby po deszczu powstają apartamenty.

Jeden z najnowszych trendów rynku nieruchomości oraz deweloperów to apartamenty w miejscowościach atrakcyjnych turystycznie. Zarówno popularne kurorty, jak i jeszcze nieodkryte zakątki polskiego wybrzeża kuszą perspektywą wysokiego zysku. Czy zawsze tak jest?

Na czym polegają inwestycje mieszkaniowe nad morzem?

Niektórzy deweloperzy wyspecjalizowali się w budowaniu apartamentów nad morzem. „Kup i zarabiaj” – tak reklamują swoje przedsięwzięcia i kuszą potencjalnych inwestorów. Często są to nieruchomości przygotowane w wysokim standardzie, które od razu przykuwają wzrok. Perspektywa roztaczana przed inwestorem to możliwość uzyskania stopy zwrotu, jakiej próżno szukać w bankach czy nawet w obarczonych ryzykiem akcjach czy funduszach inwestycyjnych.

Przy oparciu się o dane historyczne oraz założeniach, że uda się znaleźć odpowiednią liczbę chętnych do wynajmowania w sezonie wypoczynkowym – zysk faktycznie może być atrakcyjny. Jednak żeby tak się stało, musi zostać spełniony warunek odpowiedniej liczby osób zainteresowanych wynajmem. O ten ostatni aspekt może zadbać zewnętrzna firma, która ogłasza apartament na popularnych portalach rezerwacyjnych oraz odpowiada za kontakt z klientami. Outsourcing oznacza jednak dodatkowy koszt, który opłaca się przy prowadzeniu kilku takich inwestycji jednocześnie, a na to mogą pozwolić sobie nieliczni.

Nowe inwestycje nad morzem – gdzie szukać atrakcyjnej lokalizacji?

Okazje inwestycyjne nad morzem to jeden z najpopularniejszych trendów ostatnich lat. Deweloperzy szukają wolnych gruntów w pobliżu wybrzeża, gdzie szybko powstają budynki, w których mieści się kilkadziesiąt mieszkań. W największych kurortach, takich jak Kołobrzeg można nawet natknąć się na ogłoszenia inwestycji z setką lokali na sprzedaż. Tak wysokie liczby są odpowiedzią na preferencje urlopowe Polaków. W wyniku szeregu okoliczności to Polska jest najpopularniejszym kierunkiem turystycznym. Rosnący standard wypoczynku krajowego sprawia, że Polacy coraz chętniej wybierają rodzime morze lub góry. Rośnie też popularność wynajmu okazjonalnego, który powoli dorównuje hotelom i pensjonatom.

Szukając miejsca na wypoczynek, większość turystów nadal sprawdza w pierwszej kolejności najpopularniejsze nadmorskie kurorty jak Kołobrzeg czy Ustka. Niektórzy jednak szukają przede wszystkim możliwości do wypoczynku w pobliżu morza, wobec czego chętnie obierają na cel mniej znane miejscowości, które nierzadko oferują równie atrakcyjne przyrodniczo warunki, a przy tym bez intensywnie zaludnionych plaż. Z dala od najbardziej rozpoznawalnych miejscowości można znaleźć w podobnej cenie apartamenty o dużo wyższym standardzie. To kolejny aspekt, który przyciąga turystów.

Inwestor ma zatem spore pole manewru w zakresie lokalizacji oraz charakterystyki nieruchomości, które mogą zapewnić mu atrakcyjną stopę zwrotu. Nie można też zapominać, że wchodząc w posiadanie takiego apartamentu nad morzem, można zyskać również fantastyczne miejsce do wypoczynku, które zawsze będzie czekać na właścicieli, np. poza najbardziej intratnym sezonem.

Czy warto zdecydować się na inwestycje nad morzem?

Najważniejsze pytanie dotyczy opłacalności oraz stopy zwrotu z inwestycji nad morzem. Dziś trudno jednoznacznie ocenić branżę turystyczną czy chociażby prognozować sytuację w najbliższych sezonach. Jeszcze w 2018 roku „Puls Biznesu” wyliczał, że apartamenty inwestycyjne nad morzem mogą być atrakcyjnym rozwiązaniem dla inwestorów. Portal podawał wtedy, że na krótkookresowym wynajmie w takich miastach jak Sopot bądź Mielno można zarobić 30-40 tys. zł rocznie. Przy stawce 10 tys. zł za metr kwadratowy lokalu, oznaczało to stopę zwrotu na poziomie 7-8% w skali roku.

Najwięcej zależy jednak od kondycji branży turystycznej, pogody i jeszcze kilku składowych, które determinują popyt na wypoczynek w apartamencie nad morzem. Kolejny aspekt, który przekłada się na końcowy zysk inwestora to zarządzanie. Często inwestor z marszu otrzymuje propozycję zarządzania nieruchomością w postaci ogłaszania apartamentu w Internecie, obsługą rezerwacji oraz kontaktem z gośćmi. Jest to jednak kosztowna współpraca, dlatego największy zarobek notują osoby, które osobiście zajmują się obsługą mieszkania.

Z pewnością przed decyzją o inwestycji w apartamenty nad morzem należy dokładnie rozeznać się w rynku. Najpierw trzeba dokładnie sprawdzić miejscowość, w której powstaje nieruchomość. Poznać statystyki dotyczące liczby turystów, lokalnych atrakcjach oraz przede wszystkim ofertę konkurencji. Jeżeli inne apartamenty o porównywalnym standardzie już w marcu nie mają wolnych miejsc, może to oznaczać duże zainteresowanie i niedostateczną podaż. Wtedy apartamenty inwestycyjne nad morzem mają dużą szansę powodzenia.

Apartamenty inwestycyjne nad morzem to jedna z możliwości ulokowania kapitału. Sezonowy charakter krótkoterminowego wynajmu może być dla niektórych atutem, a dla innych wadą takiego rozwiązania. Zainteresowanie jest duże, dlatego z pewnością jest to rozwiązanie warte uwagi.

Chcesz się dowiedzieć, jak zarabiać na nieruchomościach? Zapraszamy na nasze szkolenia, gdzie nasza kadra specjalistów przedstawi Państwu najlepsze metody zarobku. Dowiedzą się Państwo, co to jest flipowanie, oraz jak je robić skutecznie!
 

Obejrzyj poniższe wideo i dowiedz się więcej!

 

Sprawdź 3 strategie inwestowania, których nauczysz się na naszych szkoleniach:

 

Zobacz, jak wygląda proces inwestycyjny w praktyce:

 

 

JESTEM ZAINTERESOWANY


Udostępnij:
Dołącz do nas i obracaj nieruchomościami!
Jesteśmy po to aby udowodnić Tobie, że inwestowanie w nieruchomości jest dla każdego bez względu na wiek, pochodzenie czy kapitał początkowy. Najważniejsze są chęci. Zdajemy sobie sprawę, że do każdej decyzji trzeba dojrzeć, więc jeśli będziesz gotowy to skontaktuj się z Nami!.

Masz pytania
lub chcesz wiedzieć więcej?

Zostaw swój numer telefonu,
a odpowiemy tak szybko, jak to tylko możliwe!