1000
7 grzechów flipowania – błędy w inwestowaniu

Dziś poznasz 7 grzechów flipowania, czyli jakie błędy popełniają ludzie inwestujący w nieruchomości.

Szczególnie nowicjusze na rynku kapitałowym obawiają się popełnienia błędów przy swoich inwestycjach. Miej jednak świadomość, że błędy w inwestowaniu, jak w każdej innej sytuacji życiowej, są normalne, a nawet przydatne. Możesz uczyć się tylko na błędach w przyszłych sytuacjach.

Jednak nie musisz sam popełniać każdego błędu. Możesz także uczyć się na błędach innych, znając typowe błędy inwestorów. Dlatego zebraliśmy dla Ciebie 7 najczęstszych błędów inwestycyjnych i podpowiemy, jak ich uniknąć.

Błędy w inwestowaniu - główne powody

Inwestowanie z zyskiem wymaga odpowiedniego podejścia, ale przede wszystkim umiejętności zachowania się na rynku nieruchomości. Sprawdzamy, jakie są najczęstsze błędy w inwestowaniu popełniane przez młodych i bardziej doświadczonych inwestorów.

Najistotniejszymi powodami, dla których inwestycje nie przynoszą zysku bądź nawet przynoszą straty, jest niedostateczna wiedza nt. rynku i odpowiedniego doświadczenia. Wiedzę inwestorską zdobywa się latami, między innymi poprzez obserwację rynku i trendów, jakie na nim występują.

Nie jest to wiedza czysto akademicka - tutaj przydaje się przede wszystkim bieżące śledzenie newsów z branży nieruchomości. Doświadczenie natomiast zdobywa się małymi kroczkami, zaczynając od drobnych inwestycji czy nawet gier symulacyjnych - zbyt dużą pewność siebie również możemy popełnić błędy. Wbrew pozorom pozwalają one nie tylko zachować kapitał, ale i nabrać pokory, która potrzebna jest inwestorowi, aby nie popełniać błędów w inwestowaniu.

Jak błędy najczęściej popełniają inwestorzy nieruchomości?

Inwestorzy nieruchomości często nie zwracają uwagi na to, jak dynamiczny i zmienny jest to rynek. Ze względu na jego gabaryty dobrze jest też skupić się na inwestowaniu w jeden rodzaj nieruchomości, a nie wszystkie możliwe. Nieruchomości są bowiem produktami inwestycyjnymi o bardzo specyficznych cechach, które należy dogłębnie poznać, zanim rozpoczniemy proces inwestycyjny. Sprawdźmy, jakie jeszcze błędy w inwestowaniu popełniają inwestorzy.

Najbardziej kosztownym błędem słaba analiza kupowanej nieruchomości. Szczególnie początkujący podchodzą do tematu inwestycji w nieruchomości tak samo, jak do kupna domu. Wyposażają mieszkanie własnymi pomysłami, a zapominają o najemcach. Oto najpopularniejsze błędy inwestowania w nieruchomości:

Brak planu działania i brak strategii inwestycyjnej

Na początku każdej inwestycji inwestorzy powinni określić cel inwestycyjny, w jakim chcą zainwestować pieniądze. Niezależnie od tego, czy chodzi o akumulację aktywów, emeryturę, czy spełnienie życzeń, nie każdy cel można osiągnąć przy każdej inwestycji. Na przykład inwestowanie w wyłącznie bezpieczne aktywa nie jest odpowiednie dla celu, jakim jest gromadzenie aktywów.

Niestety, wśród początkujących największym (i najczęściej powtarzającym się błędem) jest brak planu działania. Plan działania powinien być stworzony w dwóch płaszczyznach - krótko i długoterminowej. Niestety, często zapominamy o tej drugiej, przez co inwestowanie przypomina bardziej spekulację. Dodatkowo inwestor musi obrać pewną strategię, czyli zdecydować, w co tak naprawdę chciałby inwestować w dłuższej perspektywie czasowej.

Nieodpowiednie zarządzanie kapitałem lub brak zarządzania kapitałem

Każdy inwestor dysponuje pewnym kapitałem, który może przeznaczyć na inwestycje. Nieodpowiednie jego rozdysponowanie wiąże się ściśle z brakiem określonej strategii, przez co inwestor zbyt wiele kapitału może pokładać w jednej tylko nieruchomości. Innym błędem jest też nieumiejętność przyznania się do błędu i niedokapitalizowanie inwestycji mogących przynieść naprawdę duże zyski.

Chaotyczne i nieprzemyślane podejmowanie decyzji

Każda inwestycja na rynku nieruchomości musi być dokładnie przeanalizowana. To nie jest rynek, na którym możemy podejmować decyzje pod wpływem chwili czy emocji. Gra toczy się bowiem o naprawdę duże pieniądze. Przy analizie inwestycyjnej musimy wziąć pod uwagę wszelkie aspekty przemawiające za dokonaniem inwestycji oraz te, które odwodzą nas od tej decyzji. Nieprzemyślane decyzje często kosztują inwestora zbyt wiele, aby mógł utrzymać się na rynku.

Brak analizy i niedostateczna analiza rynku

Do dokonania analizy potrzebna jest duża wiedza i śledzenie nowinek z rynku nieruchomości. Pomocne są także programy komputerowe do analizy giełdy, w tym giełdy nieruchomości. O dobrej, wnikliwej analizie, w tym dokonaniu obliczeń matematycznych, większość inwestorów zapomina. Tymczasem dokładna analiza jest w stanie uchronić nas przed poniesieniem ogromnych strat finansowych. Niestety, większość młodych inwestorów posiada niewystarczającą wiedzę z zakresu procesu inwestycyjnego i analizy rynku.

Mała wiedza z zakresu procesu inwestycyjnego

Aby efektywnie inwestować, należy wiedzieć, jak funkcjonuje rynek i jak, krok po kroku, przebiega proces inwestycyjny. Bez tego często źle oceniamy perspektywę czasową zakończenia inwestycji, co wpływa na nasz kapitał.

Nieoszacowanie kosztów inwestycji

Tak naprawdę nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ile dokładnie będzie kosztować inwestycja. Nasz obliczenia mogą jednak oscylować w granicy dopuszczalnego błędu, który wynosi kilka procent. Większe rozbieżności powodują, że może nam nie wystarczyć kapitału na dokończenie inwestycji, przez co zakończy się ona fiaskiem.

Nieodpowiednio dobrane źródła finansowania

Poprawnie dobrane źródła finansowania to mieszanka kapitału własnego i obcego, w proporcjach zależnych od potrzeb. Nie można jednak pokładać całej nadziei w kapitale obcym, gdyż w razie niepowodzenia inwestycji zostaniemy jedynie z gigantycznymi długami.

Inwestowanie zwykle wymaga cierpliwości. Inwestorzy nie powinni spodziewać się zgromadzenia bogactwa w ciągu kilku tygodni. Akumulacja aktywów to proces długotrwały. Wymagana jest tutaj spójność i ukierunkowanie na cel. Ponadto inwestorzy powinni mieć świadomość, że nawet drobne niepowodzenia inwestują pieniądze, aby przynależeć.

Zgodnie z powyższym, błędy w inwestowaniu inwestorskie na rynku nieruchomości niejako wynikają jeden z drugiego. Brak odpowiedniej wiedzy i doświadczenia pociąga za sobą inne czynniki, które mają wpływa na powodzenie inwestycji. Dobrze więc poznać nasze błędy w inwestowaniu i słabe strony, aby móc ich w przyszłości unikać.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat, to zapraszamy na szkolenia. Dowiedzą się Państwo czym jest flipowanie, a także jak zarabiać na nieruchomościach. Ponadto, na szkoleniach oferujemy Państwu znalezione przez nas okazje inwestycyjne.
 

Obejrzyj poniższe wideo i dowiedz się więcej!

 

Sprawdź 3 strategie inwestowania, których nauczysz się na naszych szkoleniach:

 

Zobacz, jak wygląda proces inwestycyjny w praktyce:

 

 

The point of using dummy text for your paragraph is that it has a more-or-less normal distribution of letters. making it look like readable English.

Zapisz się!

Odbierz dostęp do bezpłatnego szkolenia o rynku pierwotnym

JAK W 2023 ROKU INWESTOWAĆ W NIERUCHOMOŚCI Z MINIMALNYM WKŁADEM I ANGAŻUJĄC NIEWIELE CZASU

Czego dowiesz się ze szkolenia?

Jak inwestować mając tylko 10% wkładu?

Jak osiągnąć nawet 150% zwrotu z inwestycji?

Gdzie szukać mieszkania z rynku pierwotnego, żeby zrobić na nim najlepszy zysk?

Dlaczego flipujemy tylko na rynku pierwotnym?

Zobacz inne nasze artykuły

blank
Akt notarialny domu – wszystko co powinieneś wiedzieć
Akt notarialny domu to dokument prawny, który odgrywa kluczową rolę w procesie zakupu lub sprzedaży nieruchomości. Jest to oficjalny dokument sporządzany przez notariusza, potwierdzający zawarcie umowy pomiędzy stronami transakcji. Wraz z podpisaniem aktu notarialnego nabywca staje się właścicielem nieruchomości, a sprzedawca zobowiązuje się do przekazania praw do danej posiadłości. Akt notarialny domu - co to […]
blank
Budynek gospodarczy – koszt, pozwolenie i ograniczenia
Budynki gospodarcze odgrywają kluczową rolę w różnorodnych przedsięwzięciach, począwszy od małych gospodarstw rolnych, przez zakłady produkcyjne, aż po duże przedsiębiorstwa przemysłowe. Ich budowa i eksploatacja wiążą się jednak z szeregiem istotnych kwestii, takich jak koszty, pozwolenia oraz ograniczenia prawne i techniczne. W niniejszym artykule przyjrzymy się temu tematowi z bliska, analizując najważniejsze aspekty związane z […]
blank
Budownictwo ekologiczne – cechy ekologicznego budynku
W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przykłada się do kwestii ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. W ramach tego trendu coraz większą popularnością cieszy się budownictwo ekologiczne, które kładzie szczególny nacisk na minimalizację negatywnego wpływu budynków na otaczającą przyrodę oraz na poprawę efektywności energetycznej. Warto zastanowić się, jakie są charakterystyczne cechy budynków ekologicznych i dlaczego coraz […]

Najbliższe warsztaty stacjonarne

TYLKO DO 25 LUTEGO DO 22.00,

WSZYSTKIE WARSZTATY

-1000zł

Z KODEM RABATOWYM:

FNPLOKALNIE

DO KOŃCA PROMOCJI ZOSTAŁO:

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy

Kraków 9 - 10 marca 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Gdańsk 20 - 21 kwietnia 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Warszawa 18 - 19 maja 2024

00
Dni
00
Godziny
00
Minuty
00
Sekundy
blank

Pakiet Standard

Wartość 24 000 zł
6 750 zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

5750zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Pakiet Mentorski

Wartość 34 000 zł
12000zł

Z KODEM FNPLOKALNIE:

11000zł

2 dni szkoleniowe

Wsparcie po warsztatach

11 materiałów dodatkowych

Stały kontakt telefoniczny

Nieograniczona liczba konsultacji

Masz pytania? Napisz do nas

blank
×
×

Koszyk