0
Szkolenia z inwestowania Inwestuj z nami Okazje inwestycyjne
Youtube Facebook Instagram

7 grzechów flipowania – błędy w inwestowaniu

Dodano: 8 sierpnia 2022
autor: flipnapierwotnym
https://flipnapierwotnym.pl/wp-content/uploads/2021/02/1000.jpg

Dziś poznasz 7 grzechów flipowania, czyli jakie błędy popełniają ludzie inwestujący w nieruchomości.

Szczególnie nowicjusze na rynku kapitałowym obawiają się popełnienia błędów przy swoich inwestycjach. Miej jednak świadomość, że błędy w inwestowaniu, jak w każdej innej sytuacji życiowej, są normalne, a nawet przydatne. Możesz uczyć się tylko na błędach w przyszłych sytuacjach.

Jednak nie musisz sam popełniać każdego błędu. Możesz także uczyć się na błędach innych, znając typowe błędy inwestorów. Dlatego zebraliśmy dla Ciebie 7 najczęstszych błędów inwestycyjnych i podpowiemy, jak ich uniknąć.

Błędy w inwestowaniu – główne powody

Inwestowanie z zyskiem wymaga odpowiedniego podejścia, ale przede wszystkim umiejętności zachowania się na rynku nieruchomości. Sprawdzamy, jakie są najczęstsze błędy w inwestowaniu popełniane przez młodych i bardziej doświadczonych inwestorów.

Najistotniejszymi powodami, dla których inwestycje nie przynoszą zysku bądź nawet przynoszą straty, jest niedostateczna wiedza nt. rynku i odpowiedniego doświadczenia. Wiedzę inwestorską zdobywa się latami, między innymi poprzez obserwację rynku i trendów, jakie na nim występują.

Nie jest to wiedza czysto akademicka – tutaj przydaje się przede wszystkim bieżące śledzenie newsów z branży nieruchomości. Doświadczenie natomiast zdobywa się małymi kroczkami, zaczynając od drobnych inwestycji czy nawet gier symulacyjnych – zbyt dużą pewność siebie również możemy popełnić błędy. Wbrew pozorom pozwalają one nie tylko zachować kapitał, ale i nabrać pokory, która potrzebna jest inwestorowi, aby nie popełniać błędów w inwestowaniu.

Jak błędy najczęściej popełniają inwestorzy nieruchomości?

Inwestorzy nieruchomości często nie zwracają uwagi na to, jak dynamiczny i zmienny jest to rynek. Ze względu na jego gabaryty dobrze jest też skupić się na inwestowaniu w jeden rodzaj nieruchomości, a nie wszystkie możliwe. Nieruchomości są bowiem produktami inwestycyjnymi o bardzo specyficznych cechach, które należy dogłębnie poznać, zanim rozpoczniemy proces inwestycyjny. Sprawdźmy, jakie jeszcze błędy w inwestowaniu popełniają inwestorzy.

Najbardziej kosztownym błędem słaba analiza kupowanej nieruchomości. Szczególnie początkujący podchodzą do tematu inwestycji w nieruchomości tak samo, jak do kupna domu. Wyposażają mieszkanie własnymi pomysłami, a zapominają o najemcach. Oto najpopularniejsze błędy inwestowania w nieruchomości:

Brak planu działania i brak strategii inwestycyjnej

Na początku każdej inwestycji inwestorzy powinni określić cel inwestycyjny, w jakim chcą zainwestować pieniądze. Niezależnie od tego, czy chodzi o akumulację aktywów, emeryturę, czy spełnienie życzeń, nie każdy cel można osiągnąć przy każdej inwestycji. Na przykład inwestowanie w wyłącznie bezpieczne aktywa nie jest odpowiednie dla celu, jakim jest gromadzenie aktywów.

Niestety, wśród początkujących największym (i najczęściej powtarzającym się błędem) jest brak planu działania. Plan działania powinien być stworzony w dwóch płaszczyznach – krótko i długoterminowej. Niestety, często zapominamy o tej drugiej, przez co inwestowanie przypomina bardziej spekulację. Dodatkowo inwestor musi obrać pewną strategię, czyli zdecydować, w co tak naprawdę chciałby inwestować w dłuższej perspektywie czasowej.

Nieodpowiednie zarządzanie kapitałem lub brak zarządzania kapitałem

Każdy inwestor dysponuje pewnym kapitałem, który może przeznaczyć na inwestycje. Nieodpowiednie jego rozdysponowanie wiąże się ściśle z brakiem określonej strategii, przez co inwestor zbyt wiele kapitału może pokładać w jednej tylko nieruchomości. Innym błędem jest też nieumiejętność przyznania się do błędu i niedokapitalizowanie inwestycji mogących przynieść naprawdę duże zyski.

Chaotyczne i nieprzemyślane podejmowanie decyzji

Każda inwestycja na rynku nieruchomości musi być dokładnie przeanalizowana. To nie jest rynek, na którym możemy podejmować decyzje pod wpływem chwili czy emocji. Gra toczy się bowiem o naprawdę duże pieniądze. Przy analizie inwestycyjnej musimy wziąć pod uwagę wszelkie aspekty przemawiające za dokonaniem inwestycji oraz te, które odwodzą nas od tej decyzji. Nieprzemyślane decyzje często kosztują inwestora zbyt wiele, aby mógł utrzymać się na rynku.

Brak analizy i niedostateczna analiza rynku

Do dokonania analizy potrzebna jest duża wiedza i śledzenie nowinek z rynku nieruchomości. Pomocne są także programy komputerowe do analizy giełdy, w tym giełdy nieruchomości. O dobrej, wnikliwej analizie, w tym dokonaniu obliczeń matematycznych, większość inwestorów zapomina. Tymczasem dokładna analiza jest w stanie uchronić nas przed poniesieniem ogromnych strat finansowych. Niestety, większość młodych inwestorów posiada niewystarczającą wiedzę z zakresu procesu inwestycyjnego i analizy rynku.

Mała wiedza z zakresu procesu inwestycyjnego

Aby efektywnie inwestować, należy wiedzieć, jak funkcjonuje rynek i jak, krok po kroku, przebiega proces inwestycyjny. Bez tego często źle oceniamy perspektywę czasową zakończenia inwestycji, co wpływa na nasz kapitał.

Nieoszacowanie kosztów inwestycji

Tak naprawdę nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ile dokładnie będzie kosztować inwestycja. Nasz obliczenia mogą jednak oscylować w granicy dopuszczalnego błędu, który wynosi kilka procent. Większe rozbieżności powodują, że może nam nie wystarczyć kapitału na dokończenie inwestycji, przez co zakończy się ona fiaskiem.

Nieodpowiednio dobrane źródła finansowania

Poprawnie dobrane źródła finansowania to mieszanka kapitału własnego i obcego, w proporcjach zależnych od potrzeb. Nie można jednak pokładać całej nadziei w kapitale obcym, gdyż w razie niepowodzenia inwestycji zostaniemy jedynie z gigantycznymi długami.

Inwestowanie zwykle wymaga cierpliwości. Inwestorzy nie powinni spodziewać się zgromadzenia bogactwa w ciągu kilku tygodni. Akumulacja aktywów to proces długotrwały. Wymagana jest tutaj spójność i ukierunkowanie na cel. Ponadto inwestorzy powinni mieć świadomość, że nawet drobne niepowodzenia inwestują pieniądze, aby przynależeć.

Zgodnie z powyższym, błędy w inwestowaniu inwestorskie na rynku nieruchomości niejako wynikają jeden z drugiego. Brak odpowiedniej wiedzy i doświadczenia pociąga za sobą inne czynniki, które mają wpływa na powodzenie inwestycji. Dobrze więc poznać nasze błędy w inwestowaniu i słabe strony, aby móc ich w przyszłości unikać.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat, to zapraszamy na szkolenia. Dowiedzą się Państwo czym jest flipowanie, a także jak zarabiać na nieruchomościach. Ponadto, na szkoleniach oferujemy Państwu znalezione przez nas okazje inwestycyjne.
 

Obejrzyj poniższe wideo i dowiedz się więcej!

 

Sprawdź 3 strategie inwestowania, których nauczysz się na naszych szkoleniach:

 

Zobacz, jak wygląda proces inwestycyjny w praktyce:

 

 

JESTEM ZAINTERESOWANY


Udostępnij:
Dołącz do nas i obracaj nieruchomościami!
Jesteśmy po to aby udowodnić Tobie, że inwestowanie w nieruchomości jest dla każdego bez względu na wiek, pochodzenie czy kapitał początkowy. Najważniejsze są chęci. Zdajemy sobie sprawę, że do każdej decyzji trzeba dojrzeć, więc jeśli będziesz gotowy to skontaktuj się z Nami!.

Masz pytania
lub chcesz wiedzieć więcej?

Zostaw swój numer telefonu,
a odpowiemy tak szybko, jak to tylko możliwe!